Як у Windows 7 поміняти букву диска. Зміна літер звичайних і системних розділів

204 0 Новини високих технологій

Будь-який користувач Windows рано чи пізно може зіткнутися із ситуацією, при якій виникне необхідність зміни літер дисків. Щоб зрозуміти, як поміняти жорсткий диск Windows 7 не потребує поглиблених знань системи, досить акуратності і уважності.

Причини

У більшості випадків подібні процедури не пов'язані з функціонуванням комп'ютера, а є наслідком прагнення до певної впорядкованості. Операційна система самостійно призначає літери кожного диска в алфавітному порядку, починаючи з "З" ("А" і "В" вже не використовуються, хоча раніше зарезервовані в Windows для дисководів гнучких дисків), але користувачеві може знадобитися по тим чи іншим причинам цей порядок змінити.


Як у Windows 7 поміняти букву диска. Зміна літер звичайних і системних розділів

Зміна букв звичайних розділів

Можливо змінити букву диска Windows 7 як використанням сторонніх утиліт, так і стандартними засобами Windows. Крім того, більшість спеціальних програм, як правило, не обмежуються лише зміною літер дисків, а мають набагато більш широким функціоналом, і їх застосування вимагає деяких знань. В іншому випадку все може закінчитися досить непередбачувано. Тому простіше (і безпечніше) використовувати власний функціонал операційної системи. У Windows це "Керування дисками". Саме тут можливо змінити букву диска Windows 7. Способів відкрити його, як зазвичай, кілька:
 • З допомогою "Панелі управління" потрібно знайти "Адміністрування", далі "Керування комп'ютером". У вікні на вкладці зліва клікнути "Запам'ятовуючі пристрої" та "Управління дисками".
 • ПКМ "Комп'ютера", потім зайти в "Управління".
 • Через "Виконати", де вводиться diskmgmt.msc.
 • Як у Windows 7 поміняти букву диска. Зміна літер звичайних і системних розділів
  Зверху відобразиться список логічних розділів (аналогічний папці "Комп'ютер"), в нижній частині - список встановлених фізичних носіїв: у лівій колонці - найменування, а в правій - кількість логічних томів. Для зміни літери слід натисканням ПКМ викликати випадаючий список, в ньому - "Змінити букву диска або шлях до диска", а після зазначити літеру.


  Тут же можна змінити букву диска в Windows 7 так і поміняти літери місцями. Процедура проводиться аналогічним чином: заміна на вільну, потім заміна букви другого тому, і тільки потім перепризначення. Одномоментно змінити літери двох томів місцями не вийде. Слід враховувати, що зміна літери тома може негативно позначитися на працездатності встановлених на цьому диску додатків. Після такої процедури більшість програм та ігор можуть працювати зі збоями або перестати працювати взагалі. Для відновлення працездатності доведеться міняти літеру назад або повністю заново додаток. Може допомогти правка деяких системних файлів і редагування ключів реєстру, але цей процес досить трудомісткий і не завжди допомагає), тому має сенс перейматися цією проблемою заздалегідь.
  Як у Windows 7 поміняти букву диска. Зміна літер звичайних і системних розділів

  Зміна літери системного розділу

  Як змінити букву диска в Windows 7 на системному томі без подальшого відновлення ОС? Щоб відповісти на це питання, необхідно усвідомити, що дана операція має сенс тільки в ситуаціях, при яких системному диску помилково присвоюється будь-яка літера крім "З", що найчастіше відбувається при установці двох і більше версій Windows на один комп'ютер. Іншими словами, мова йде про відновлення працездатності операційної системи і встановлених програм.
  Перше, що належить зробити, — це резервне копіювання системи (засобами Windows або за допомогою сторонніх утиліт).

  Редактор реєстру Regedit

  Можна поміняти букву системного диска в Windows 7 як за допомогою вбудованого редактора реєстру, так і через спеціальну програму. Послідовність дій приблизно однакова, тому доцільніше розглянути її на прикладі стандартного regedit:
 • Набрати regedit у меню "Виконати".
 • У вкладці HKEY_LOCAL_MACHINE перейти в SYSTEM, далі в MountedDevice.
 • У правій частині вікна відшукати ключ DosDevicesC:.
 • Викликати контекстне меню (ПКМ), клацнути "Перейменувати", замінити на "З" на будь-яку букву, системою не використовується (Наприклад, L).
 • Серед ключів реєстру знайти рядок з позначенням потрібного для перейменування диска (наприклад, Е), потім по тому ж алгоритму замінити поточну букву на C.
 • Перейменувати L на E.
 • Перезавантажити комп'ютер.
 • Як у Windows 7 поміняти букву диска. Зміна літер звичайних і системних розділів
  Якщо все зроблено правильно, Windows успішно завантажено, а системний розділ буде мати літеру С. У точності виконуючи ці інструкції, можна змінити букву диска в Windows 7 як при необхідності наведення порядку в ОС, так і виправлення помилок при установці ОС.

  Популярі новини
  Загрузка...