Деякі можливості «Ексель» в Windows

229 0 Новини високих технологій

Найбільш зручний спосіб роботи з масивами даних — це подання їх у вигляді таблиці. Приміром, той же графік робочих змін, використовуваний як перетин стовпця з рядком, є не що інше, як база даних, записана у формі таблиці MS Excel є найбільш зручною програмою для роботи з такими типами даних. З часу своєї першої появи, можливості «Ексель» помітно розширилися і даний «бухгалтерський» продукт став практично незамінний у будь-якій сфері діяльності. Він дозволяє формувати бухгалтерські документи, транспортні накладні, працювати з великими списками і багато іншого.

Робота з рядками і стовпцями

Можливості рядків «Ексель» виходять далеко за рамки звичних таблиць. Пишемо в комірці А1 число 2 А2 — 3 а початок клітинки А3 починаємо зі знака рівності ( = ), дописуємо А1 + А2 і отримуємо математичну формулу. Такі розрахунки можна вести в необмеженій напрямку, і стає дуже комфортно працювати зі списками, що завершується рядком «разом».


Деякі можливості «Ексель» в Windows
Якщо необхідно вставити нові рядок або стовпець між вже існуючих, то достатньо натиснути правою кнопкою миші поруч з відповідним полем і вибрати в меню «вставити».

Навігація

Розглянемо в якості прикладу таблицю зі списком імен, прізвищ, адрес та інших даних з 10 стовпців і декількох тисяч рядків. Переміщатися по ній коліщатком мишки буде вкрай важко, особливо якщо потрібно знайти конкретне прізвище або конкретну адресу. В можливостях «Ексель» є підтримка базових комбінацій гарячих клавіш в ОС Windows. Так, наприклад, Ctrl + курсори» переміщаються по своїх осях до кінця найближчій однотипної клітинки. Іншими словами, активна клітинка перестрибне на кілька заповнених сусідніх комірок і зупиниться перед найближчій порожній і навпаки.


Такий же алгоритм роботи і для «Ctrl + Shift + курсори», проте дана комбінація виділяє діапазон, через який вона переміщується. Shift + курсори» робить все те ж саме, тільки з кроком в одну комірку.
Деякі можливості «Ексель» в Windows
У випадку, коли комірка відома, можна скористатися комбінацією Ctrl + G. Вписуємо потрібну комірку і вирушаємо до неї. А поєднання затиснутого Ctrl із обертанням коліщатка мишки змінює масштаб таблиці, який відображається у вигляді повзунка праворуч внизу вікна програми.

Пошук і заміна

В якості прикладу візьмемо ту ж таблицю зі списком людей і спробуємо знайти в ній «Іванових». Просте сполучення клавіш Ctrl + F відкриває вікно режиму пошуку. Для пошуку існують допоміжні оператори: зірочка ( * ), знак питання (?). Умова Ів*в — знайде всі слова, у яких збігаються дві початкові і одна кінцева літера без урахування того, що знаходиться між ними. Умова Ів???в — знайде всі слова, що починаються з «Ів», наступні за ними будь-які три символи і завершальна «у». Наприклад, при пошуку згаданих Іванових, використовуючи дані параметри по черзі, можна легко знайти всіх однофамільців і перевірити слова на орфографічні помилки. Перемикаємося на заміну (Ctrl + H), ставимо галочку на облік регістру, вбиваємо в пошук «ів???в» і замінюємо на — Ів???ст.

Сортування

Можливості «Ексель»-сортування мають багато варіацій. Тут не тільки традиційні перебори за алфавітом, але і за кольором клітинки і кольору тексту в ній. У разі, якщо цього мало, на допомогу прийде фільтр, який залишить тільки відповідні дані, інші будуть приховані до запитання.
Так, наприклад, кожен стовпець можна сортувати в потрібному напрямку, паралельно пересортировывая дані в сусідніх комірках.

Випадаючий список

Варіантів того, як в «Ексель» зробити випадаючий список, всього два. У першому випадку тиснемо Alt + Т поруч або під списком. Можна натиснути праву кнопку миші і знайти пункт «Вибрати зі списку». Спосіб працює тільки для сусідніх комірок і вже наявних даних.
Деякі можливості «Ексель» в Windows
У другому способі на вкладці «Формули» знаходимо «Диспетчер імен» і створюємо в ньому новий список, виділяємо потрібні комірки, присвоюємо зручне ім'я, наприклад «Список 1», і зберігаємо. Потім йдемо на вкладку «Дані» знаходимо «Перевірка даних» та заходимо на вкладку «Параметри», в блоці «Тип даних» вибираємо «Список», а у вікні поле «Джерело» вказуємо раніше створений список — «=Список 1».

Відсотки в Excel

Способів того, як розрахувати відсоток у «Ексель», як і зі списками, також два. Повністю ручний і автоматизований В якості прикладу в стовпець A1–A9 вписуємо числа від 1 до 9 B1–B9 — від 9 до 1 C1 пишемо формулу: «=A1/B1», знаходимо на панелі значок відсотків, виділяємо C1 тиснемо на відсотки і розтягуємо вниз — до C9. Це автоматизований розрахунок. У D1 пишемо формулу=A1*100/B1», E1 пишемо «=A1*001/B1» і розтягуємо аналогічно стовпця C — це ручний спосіб підрахунку в обидві сторони. Сподіваємося, що вам допомогли описані вище можливості «Ексель».

Популярі новини
Загрузка...