Кращі шрифти для сайту: найпопулярніші і красиві

197 0 Новини високих технологій

Типографіка – один з найбільш потужних інструментів, необхідних для правильної передачі вмісту і співвідношення елементів на сайті. Вірний вибір типографіки допоможе створити цепляющее погляд повідомлення. Досить знайти правильний шрифт. Наприклад, Alegreya. Одні стилі краще підійдуть для заголовків, інші - для абзаців. Розглянемо критерії, завдяки яким можна вибрати кращий шрифт для сайту.

Кращі шрифти для сайту: найпопулярніші і красиві

Масштаб проекту

Для початку потрібно визначитися з масштабом проекту. Що він собою являтиме? Одноразовий або довгостроковий проект буде створюватися? Зрозуміло, більшість користувачів вибирають саме довгостроковий варіант, для якого потрібно використовувати типографіку широкого спектру. Тому потрібно буде застосовувати величезну кількість шрифтів, які включають в себе різні стилі, стилі. Вони допоможуть спростити брендинг, оскільки використання одного шрифту допоможе вирішити можливі проблеми, які можуть виникнути згодом. Для довгострокових проектів варто звернути увагу на наступні варіанти накреслення: Roboto, Work Sans і Alegreya.


Однак якщо проект все ж короткостроковий, в такому випадку другорядні шрифти і інші дрібниці просто не знадобляться. Наприклад, це плакат альбому або логотип. Для короткострокових проектів підійдуть наступні шрифти: Space Mono, Graduate, Bubblegum Sans.
Кращі шрифти для сайту: найпопулярніші і красиві

Передача сенсу

В теорії немає чітких правил для правильного визначення кращого шрифту для сайту з необхідними естетичними якостями. Все буде залежати виключно від індивідуальності і впізнаваності накреслення. Більшість відомих додатків і сайтів застосовують застарілий набір шрифтів, який в минулому був популярним. В сучасних реаліях набагато ефективніше використовувати веб-накреслення, що володіють великою різноманітністю вибору. Наприклад, такі як Gibson, Classic Grotesque або Gotham.


Однак якщо користувачу потрібен незвичайний і кращий шрифт для сайту, який допоможе виділити проект із сірої маси таких, то слід звернутися в комерційну компанію, яка створює або продає накреслення за гроші. Також можна створити власний, унікальний шрифт. Однак якщо замовляти дизайнеру індивідуальну графіком, це обійдеться в круглу суму. Якщо ж платити не входить у ваші плани, то краще вибрати найменш відомий веб-шрифт, який випущений відносно недавно.

Обсяг тексту

Від обсягу тексту на сайті буде залежати вибір шрифту. У будь-якому випадку є деякі моменти, які не впливають на це. Наприклад, назви та підзаголовки найкраще робити більш виразними і досить унікальними, щоб відвідувачі змогли надовго запам'ятати сайт. Для довгих фрагментів тексту відмінно підійде шрифт без зарубок (Sans Serif). Для коротких ж підійде накреслення з середніми або дуже тонкими зарубками.
Кращі шрифти для сайту: найпопулярніші і красиві
Для тексту невеликої довжини (3-4 абзацу) можна вибрати шрифт на свій власний смак. Наприклад, при виборі шрифту зі штрихами можна вдатися до використання старого або перехідного стилю. Якщо ж засічки не потрібні, то можна вибрати що-небудь з гуманістичного спрямування.
Для об'ємних фрагментів потрібно накреслення виключно зі штрихами. Такі красиві шрифти для сайту відмінно будуть виглядати на екрані монітора. Перехідні і старі стилі в даному випадку відмінно підійдуть, оскільки читачеві буде простіше читати викладений текст.

Вплив розміру

Довжина тексту безпосередньо допомагає вибрати конкретний шрифт. Також важливо враховувати і розмір. Для невеликих (до 16 пунктів) відмінно підійдуть шрифти без зарубок. Наприклад, Raleway. У таких шрифтів буде «висока база», яка робить дизайн чіткіше на маленьких розмірах. Також у таких букв чітке накреслення ліній. Для середнього розміру (від 16 до 24 пунктів) краще застосовувати шрифт без зарубок у гуманістичному або геометричному стилі. Слід вибрати середні накреслення, які краще сприймаються оком і полегшують процес читання. А для великих розмірів потрібно застосовувати графічний стиль шрифту.
Кращі шрифти для сайту: найпопулярніші і красиві

Аудиторія

Важливо пам'ятати, що сайт необхідно створювати для широкого кола користувачів. Більшість читачів з інших країн будуть перекладати текст в браузері. Тому потрібно намагатися не використовувати латинський алфавіт на сторінці. Тоді користувачі при перекладі зможуть правильно зрозуміти зміст тексту. Для цього потрібно перевірити підтримку розширеної латиниці при виборі шрифту.

Оцінка функціональності шрифту

Стиль кожного зображення ділиться на дві групи:
 • Функціональність.
 • Художня виразність.
 • Першу характеризує наявність курсиву, а також стиль накреслення. Ідеальними зразками послужать: Poppins, Barlow. Художня виразність – це унікальні шрифти. До такої групи відносяться різні стилі нумерації, прописні літери і контекстні альтернативи. Прописні літери допомагають додати різноманітність. Відмінними варіантами стануть зразки: Patrick Hand SC, Carrois Gothic SC.
  Контекстні альтернативи вважаються важливим елементом, який допоможе додати різноманітності в проект.
  Кращі шрифти для сайту: найпопулярніші і красиві

  Застосування декількох шрифтів

  Розглянувши всілякі критерії вибору, можна переходити до поєднання кількох стилів. Це досить складний процес, який вимагає певного досвіду. Зрозуміло, потрібно експериментувати. Можна пробувати різні комбінації, які зможуть надати унікальність проекту. Також можна відчувати якесь задоволення від перевірки різних поєднань. Поєднання різних шрифтів може здивувати, оскільки буде працювати краще, ніж єдиний стиль. Наприклад, відмінною комбінацією стане Alegreya з Alegreya Sans.

  Що вибрати в кінцевому рахунку?

  Який шрифт краще використовувати для свого сайту? На дане питання є проста відповідь. Кращий шрифт для сайту - це виключно самостійний вибір кожного користувача. Одним подобається дотримуватися нестаріючої класики, інші намагаються виділитися унікальними стилями, а треті просто комбінують кілька варіантів накреслення, щоб отримати ідеальне поєднання. У будь-якому випадку типографіка – досить складний і тонкий процес, що вимагає багато сил і часу.
  Кращі шрифти для сайту: найпопулярніші і красиві

  Кращі Google-шрифти для сайту

  Існує кілька конкретних стилів, які ідеально підійдуть майже для кожного сайту. Розберемо деякі з них:
 • Montserrat. Відмінно виглядає в заголовках. Застосуємо для навігації. Досить мало важить, що допомагає швидше відкрити сторінку на сайті.
 • Merriweather. Необхідний шрифт, застосовний як у назвах, так і у абзацах. Непогано поєднується з "рубаним" накресленням.
 • Arvo. Черговий шрифт із зарубками. Краще всього виглядає в напівжирному вигляді. Відмінно підходить до блогів або журналів.
 • PT Sans. Застосуємо в заголовках і абзацах. Для перших рекомендується використовувати напівжирний стиль, який стане одним з кращих шрифтів для заголовків на сайті.
 • Ubuntu. Досить гнучкий у застосуванні, красиво виглядає на виділених ділянках тексту. Також допомагає мінімізувати кількість завантажених шрифтів.
 • Популярі новини
  Загрузка...