Рейтинг месенджерів в Росії

178 0 Новини високих технологій

В даний час в мережі Інтернет є безліч різних месенджерів для спілкування користувачів один з одним. Зараз ситуація з цими додатками куди краще, ніж на початку 2000-х. Тоді була тільки "аська", і всі з божевільним завзяттям бажали в ній зареєструватися. Але тепер існує безліч соціальних мереж, мобільних месенджерів, VOIP-додатків і інших додатків для спілкування, причому як голосового, так і текстового. А ще є "Скайп", який хоч і став глючним після угоди з "Майкрософт", але все так само дозволяє влаштовувати цілі відеоконференції. Загалом, нестачі коштів для спілкування немає. І ми вирішили представити вашій увазі рейтинг месенджерів, які використовують громадяни Російської Федерації та країн СНД. Варто відразу відзначити, що картина вийшла досить цікавою.


Рейтинг месенджерів в Росії

№ 1. WhatsApp

Перше місце в рейтингу популярних месенджерів займає додаток WhatsApp. Незрозуміло, з-за чого його так люблять росіяни, але на даний момент в ньому "сидить" близько 22 мільйонів користувачів. Це практично абсолютний рекорд. Більше тільки у "ВКонтакте". Але це вже не месенджер, а соціальна мережа. "Ватсап" - це додаток для смартфона, яке дозволяє користувачам спілкуватися без обмежень. Спочатку це додаток планувалося як заміна СМС в смартфонах. Потрібен був лише доступ до інтернету. Все інше надавалося безкоштовно. Спочатку так і було. Клієнтська база месенджера росла на очах. Незабаром розробники додали опцію обміну зображеннями. А в останніх версіях додаток вже підтримує групові відеодзвінки. Загалом, месенджер став якоюсь подобою "Скайпу". Тільки працює краще. Є спеціальні бізнес-акаунти, які дозволяють спілкуватися з клієнтами в "Ватсапе". У них багато привілеїв, але повідомлення платні. Не кожен захоче собі такий підключити. Та й не кожному його схвалять. Загалом, є В ньому щось привабливе. Адже Не дарма він займає перше місце в рейтингу месенджерів.


Рейтинг месенджерів в Росії

№ 2. Viber

Суперуспішний проект "Вайбер" займає друге місце в рейтингу месенджерів в Росії. Хоча ще зовсім недавно був на першому. На даний момент його аудиторія становить 189 мільйона користувачів. Непоганий результат. Цей месенджер багато в чому схожий на вищеописаний WhatsApp. Реєстрація проводиться за номером абонента. Додаток сканує контакти і автоматично додає їх в список "Вайбера", що дуже зручно. Не потрібно вручну шукати користувачів додатку. За допомогою цього месенджера можна надсилати текстові повідомлення, дзвонити абонентам (абсолютно безкоштовно), здійснювати відеодзвінки, малювати повідомлення "від руки", користуватися стікерами, ділитися координатами, фотографіями і багатьом іншим. По суті, "Вайбер" вже давно перетворився в окрему соціальну мережу зі своєю унікальною логікою і механікою. А величезна кількість користувачів - відмінний показник того, що додаток дійсно затребуваний і якісне. Однак продовжимо розглядати рейтинг популярності месенджерів в Росії.
Рейтинг месенджерів в Росії

№ 3. Telegram

Скандально відомий "Телеграм" міцно окупував третю сходинку рейтингу. Дітище опального творця соцмережі "ВКонтакте" повним ходом набирає клієнтську базу. І на досягнутому зупинятися не збирається. Кількість людей, що використовують саме цей месенджер, - 73 мільйона осіб. Відмінний результат для відносно недавно з'явився програми. "Телеграм" очолює рейтинг безпечних месенджерів. Адже всі пам'ятають, як Роскомнагляд вимагав у Павла Дурова ключі для доступу до листування користувачів, погрожуючи блокувати месенджер. Заблокувати його так і не вийшло. Ключів теж не дістали. У підсумку співробітники спецслужб засмутилися, але так і не змогли отримати доступ до конфіденційних даних користувачів.
По своїй філософії "Телеграм" схожий на суміш WhatsApp і "ВКонтакте". Ті ж можливості спілкування плюс новинні стрічки. Чим не краса? Тому він і включений в рейтинг месенджерів з безпеки. І займає в ньому почесне перше місце.
Рейтинг месенджерів в Росії

№ 4. Skype

Горезвісний "Скайп", який був чудовим додатком для спілкування, до того як потрапив у руки фахівців з "Майкрософт". Однак і до падіння у "Скайпу" була досить велика аудиторія. Колись він займав перші місця в рейтингу популярності месенджерів у світі, а тепер ледве дотягує до четвертого місця в Росії. Нинішня аудиторія "Скайпу" становить 6 мільйонів користувачів. Непоганий показник, але на рекорд не тягне. Спочатку "Скайп" планувався як додаток виключно для здійснення відеодзвінків і голосового зв'язку. З часом у нього з'явилася система обміну повідомленнями. А ще пізніше (вже в часи засилля "Майкрософт") з'явилися стікери. Після того, як розробник "Віндовс" придбав успішний проект, популярність месенджера дещо знизилась, так як він почав глючити і гальмувати. Нічого дивного в цьому немає, так як "Майкрософт" славиться своїм умінням викупити успішний проект і "вбити" його повністю. Згадайте історію з Nokia. Однак продовжимо розглядати рейтинг популярності месенджерів в Росії.

№ 5. Facebook Messenger

Багато читачів здивуються, дізнавшись, що у західній соціальній мережі "Фейсбук" існує свій власний месенджер. Ще більше здивування викликає інформація про те, що даний проект Марка Цукерберга займає п'яте місце в рейтингу месенджерів в Росії з аудиторією 18 мільйона осіб. По суті, даний месенджер - це просто доповнення до соціальної мережі. Воно дозволяє спілкуватися за допомогою текстових повідомлень з друзями з "Фейсбуку". Ніяких "смакоти", як, припустимо, у "Вайбері", тут і близько немає. Все по-спартанськи чітко і понуро. Незрозуміло, звідки у нього така аудиторія. Але статистика річ уперта. Якщо є така згадка, то і ми повинні про нього написати. Тим не менше любити "Фейсбук" не за що. Особливо якщо згадати його неадекватну перевірку на підозрілі дії облікового запису або чутки про даних безлічі користувачів, які витекли в Мережу ні з того ні з сього. Однак продовжимо розглядати рейтинги месенджерів в РФ.
Рейтинг месенджерів в Росії

№ 6. ICQ

Легендарна "аська". Хто б міг подумати, що цей месенджер ще живий! І, тим не менш, це так. І він навіть посідає шосте місце в рейтингу месенджерів, що використовуються в Росії. Аудиторія цього месенджера не особливо велика - всього 693 тисячі осіб. І використовують його, здебільшого, всякі гіки і олдфаги, яким хочеться поностальгувати про славних минулих часах. Було круто, хто сперечається. Але не до такої ж міри, щоб підтримувати практично мертве співтовариство і сам месенджер. Втім, є месенджери куди "мертвіє", так що "аська" ще тримається молодцем. Варто відзначити, що ICQ - додаток виключно для передачі текстових повідомлень. Все як в старі добрі часи. Ніяких нових фішок начебто відеодзвінків та інших актуальних речей ви там не знайдете. Зате "аська" - найкраще місце для тих, хто хоче душевно провести час. До речі, в рейтингу месенджерів у світі культова "аська" займає шосте місце. Значить, є ще порох в порохівницях!

Рейтинг месенджерів в Росії

№7. Google Talk

Непопулярний у всьому світі месенджер, запущений Google заради фінансової вигоди, у рейтингу месенджерів російських користувачів посідає "почесне" сьоме місце. І правда, за що любити цей продукт? Але не всі так думають. 508 тисяч користувачів вважають, що цей месенджер є за що любити. Google Talk надає користувачам можливість спілкуватися за допомогою голосових повідомлень при використанні інтернет-з'єднання. Але на цьому безкоштовні опції програми закінчуються. Інтерфейс у месенджера убогий і глючний. Не зовсім зрозуміло, як люди примудряються любити спілкуватися за допомогою цього. Варто зазначити, що і самі розробники не відносяться до неї з належною увагою. Мабуть, від цього всі проблеми. Google+ (пародія на "Фейсбук") вже успішно припинила своє існування. Ймовірно, така ж доля чекає і цей месенджер. У будь-якому разі, перспективи у нього досить туманні. Не варто до нього особливо прив'язуватися.
Рейтинг месенджерів в Росії

№ 8. Mail.ru Агент

А от справжній мрець. Аудиторія цього месенджера складає всього 505 тисяч користувачів, адже на старті це був дуже популярний проект. В "Агента" сиділи всі кому не лінь. Але його кращі часи залишилися в минулому. Багато в чому тут вина розробника - Mail.ru Group. Вони напхали в месенджер такого мотлоху, що багато користувачів мігрували на куди більш приємні WhatsApp, Viber і "Телеграм". Аудиторія "Агента" якось дуже швидко розповзлася. Навіть незрозуміло, хто ж ті півмільйона користувачів, що досі його використовують? Як би те ні було, але "Агент" все ще живий. І він залишиться таким до тих пір, поки на Mail.ru залишаться користувачі, так як дана компанія має звичай примусово запускати веб-версію клієнта в браузері. Ймовірно, з цим і пов'язана така вражаюча кількість користувачів. Хоча сумнівно, щоб навіть половина з них використовувала "Агент" за призначенням.

Висновок

Отже, ми розглянули рейтинг месенджерів, якими користуються юзери Рунета. Що тут можна скачати? "Ватсап", "Вайбер" і "Телеграм" знаходяться в топі використовуються. Це було передбачувано. Приємним сюрпризом виявилося те, що легендарна "аська" досі жива. І зовсім вже нереальним здалося те, що у "Агента" від Mail.ru така величезна аудиторія. Більше нічого екстраординарного в процесі огляду помічено не було. Варто лише нагадати юзерам, що рекомендується використовувати лише безпечні месенджери.

Популярі новини
Загрузка...