Як підготувати «Макбук» до продажу? Корисні поради

178 0 Новини високих технологій

Ноутбук MacBook – чудовий прилад, який демонструє хорошу працездатність навіть після довгих років експлуатації. Привабливий зовнішній вигляд та регулярне оновлення операційної системи дає можливість портативних комп'ютерів від компанії Apple тривалий час залишатися в ціні. При необхідності фірмове пристрій можна легко обміняти на новий. Головне - надати старому ноутбука доглянутий вигляд, видалити особисті дані і зацікавити покупців. Як підготувати «Макбук» до продажу? Про це піде мова в нашій невеликій публікації.

Навіщо виконувати підготовку «Макбук» до продажу?

Як підготувати «Макбук» до продажу? Корисні поради
Ноутбук, який довгий час перебував в експлуатації, містить чимало даних, які можна віднести до категорії конфіденційних. Передача пристрою сторонній людині без попередньої підготовки може обернутися для колишнього власника системи неприємними наслідками. Очищення «Макбук» перед продажем потрібно здійснювати за наступним причин:


 • Потенційного покупця більше зацікавить Mac, який буде мати чисту «пам'ять», як з магазину.
 • Уникаючи підготовки ноутбука до продажу, власник ризикує передати важливі особисті дані в розпорядження чужої людини.
 • Завдяки перевстановлення операційної системи, видалення програм і скупчився на фізичних накопичувачах «сміття» пристрій стане працювати набагато швидше.
 • Відключення від віртуальних сервісів компанії Apple гарантує захист від дій зловмисників.
 • Надаємо ноутбука товарний вигляд

  Як підготувати «Макбук» до продажу? Корисні поради
  Починаючи готувати «Макбук» до продаж, подбайте про належному зовнішньому вигляді пристрою. Очищення корпусу портативного комп'ютера дозволить розраховувати на підвищення ціни викупу. Скористайтеся пензликом, яка має жорстку щетину. За допомогою інструменту зметіть пил з корпусу ноутбука. Приберіть сміття, шерсть тварин, а також крихти, що застрягли в клавіатурі. Акуратно пропилососьте поверхні, намагаючись не завдати шкоди корпусу.


  Протріть «Макбук» злегка зволоженою губкою. Видаліть плями, бруд і жирні плями з дисплея, користуючись спеціальною серветкою, виготовленої на основі мікрофібри. Додатково усуньте пил з системи охолодження. Гарненько продуйте вентилятор і радіатор. Роздобудьте силіконове масло. Речовиною протріть раніше очищені поверхні. Рішення дозволить замаскувати різного роду дефекти у вигляді дрібних відколів і подряпин. Після зазначених дій корпус «Макбук» буде виглядати оновленим і блискучим. Будь-які маніпуляції виконуйте, попередньо вимкнувши живлення пристрою.

  Зробіть резервне копіювання даних

  Як підготувати до продажу «Макбук»? Зробіть резервну копію цінної інформації. Перенесіть всі файли з жорсткого диска на містку флешку або DVD-диски. Якщо є можливість, скопіюйте дані на зовнішній знімний жорсткий диск. При бажанні можете перемістити інформацію в добре захищений хмарний сервіс.

  Виконайте форматування

  Як підготувати «Макбук» до продажу? Корисні поради
  Якщо ви не знаєте, як підготувати «Макбук Про» до продажу, в такому разі скористайтеся наступним радою. Видалити всі дані з жорсткого диска. Оптимальний варіант – перетворити систему до стану заводських налаштувань. Увімкніть ноутбук, одночасно затискаючи комбінацію клавіш Command + R. На екрані розгорнеться вікно утиліт. Клацніть тут команду Disk Utility, після чого натисніть Continue. Далі клікніть на функцію Erase. Після виконання операції натисніть в меню Quit Disk Utility.
  По завершенні пристрій перезавантажиться і виведе на екран інтерфейс, оновлений до заводських налаштувань. Ноутбук запропонує створити нового користувача, вибравши країну та регіон проживання. Не варто вводити сюди ніяких даних. Просто натисніть клавіші Command + Q, і система вимкнеться. Після включення ноутбука новим власником Mac запропонує виконати покрокове налаштування пристрою.

  Вийдіть з особистих облікових записів

  Як підготувати «Макбук» до продажу? Корисні поради
  Ще як підготувати «Макбук» до продажу? Покиньте наступні сервіси віртуальних послуг:
 • iCloud – зайдіть в опції System Preferences. Клацніть тут iCloud. Приберіть позначку навпроти функції Find My Mac. Потім остаточно покиньте обліковий запис хмарної системи зберігання інформації.
 • iTunes – відкрийте сервіс. Далі дотримуйтеся такою схемою: виберіть в меню функцію Account, перейдіть в форму Authorizations і натисніть Deauthorize this Computer. Після виконання зазначених дій, система видасть запит Apple ID. Введення особистого ідентифікатора дозволить вийти з облікового запису сервісу.
 • iMessage – залишити обліковий запис необхідно в тому випадку, якщо портативний комп'ютер функціонує на базі OS X або більш нової версії операційної системи. Увійдіть в додаток для відправки повідомлень. Відкрийте опції Preferences. Виберіть особистий обліковий запис, а потім покиньте обліковий запис.
 • Перевстановіть операційну систему

  Як підготувати «Макбук» до продажу? Корисні поради
  Як підготувати «Макбук Ейр» до продажу? Черговий крок – інсталяція нової операційної системи. Залишаючись у вікні утиліти Disk Utility, виберіть функцію Перевстановити MacOS або OS X. Дія дозволить видалити колишнє ОС і встановити аналогічну, але тепер «чисту» версію. Втім, вдаватися до подібних дій не обов'язково, якщо покупець ноутбука виявляє бажання самостійно визначитися з відповідною операційною системою і виконати установку особисто.

  На завершення

  Ось ми і з'ясували, як підготувати до продажу «Макбук». Впоравшись з вищезазначеними завданнями, бажано упакувати портативний комп'ютер у фабричну упаковку. Покупець напевно викладе за пристрій більш значну суму, якщо товар буде передаватися у фірмовій коробці виробника. Попередньо укладіть в комплект оригінальні аксесуари, наприклад мишку, алюмінієву підставку, чохол, перехідники, дроти, адаптери. У такому разі пропозиція буде виглядати в очах зацікавлених покупців набагато солідніше.

  Популярі новини
  Загрузка...