Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 10: можливі помилки, методи їх вирішення, поради програмістів

235 0 Новини високих технологій

З повідомленнями про те, що Windows 10 не вдалося відтворити перевірочний звук при спробі налаштування аудіо, користувачі комп'ютерів зустрічають досить часто. І не тільки десята модифікація може видавати подібні повідомлення. Схожі ситуації можна спостерігати і в сьомій версії системи. Чому так відбувається, як усунути проблему, а заодно виправити деякі помилки вбудованого в систему медіаплеєра, ми спробуємо розібратися далі. Але спершу коротко зупинимося на тому, що саме може провокувати відмова звукової системи комп'ютера.

Чому не вдається відтворити звук Windows 7 і вище?

Отже, що ж такого могло статися в операційній системі, що звук в один «прекрасний» момент пропав або його неможливо відтворити навіть при початковому налаштуванні відразу ж після установки ОС на комп'ютер або ноутбук? Як правило, основними причинами того, що не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 8 7 або 10 більшість фахівців називає наступні:


 • Основний пристрій відтворення пошкоджено або недоступні.
 • Для обладнання, використовується в даний момент, не встановлені, встановлені неправильно або не оновлені драйвери.
 • На рівні драйверів звукової та графічної карти виникають конфлікти.
 • Звук пропадає через встановлення недопрацьованих апдейтів.
 • Відсутні необхідні кодеки і декодери.
 • Аудіосистема заблокована вірусом.
 • Відразу варто сказати, що чисто технічні неполадки, пов'язані з поломкою встановленого на комп'ютері обладнання або впливом деяких типів вірусів, розглядатися не будуть. Більше зосередимо увагу виключно на проблемах самих операційних систем і визначимося з найбільш підходящим методом виправлення неполадок саме з використанням інструментів Windows.


  Включення аудіосистеми комп'ютера: стандартний метод

  Отже, чому Windows 10 не вдалося відтворити перевірочний звук, коли користувач намагався виконати установку найбільш підходящий опцій, орієнтуючись на власні уподобання? Однієї з найголовніших причин можна назвати як раз неактивний стан самого пристрою, що забезпечує виведення звуку на колонки – саундкарты. В деяких випадках це може стосуватися і підключаються до комп'ютера або ноутбука навушників, що особливо часто проявляється при використанні різноманітних бездротових гарнітур, для яких обов'язковим є залучення модулів бездротового зв'язку. Але, припустимо, що до комп'ютера підключено лише колонки. Для початку основний пристрій обробки і виводу звуку необхідно перевірити на предмет включення, оскільки таких пристроїв у системі може бути встановлено кілька (наприклад, додаткове обладнання, що використовує HDMI-виходи, саунд-системи графічних адаптерів або телевізійних панелей тощо). Зайдіть в «Панель управління», перейдіть в розділ налаштування звуку і подивіться, яке саме пристрій використовується за замовчуванням. Якщо необхідно, змініть його на звукову карту або колонки (найчастіше таке обладнання буде позначено як пристрій з підтримкою High Definition Audio).
  Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 10: можливі помилки, методи їх вирішення, поради програмістів
  У разі відсутності встановленого пристрою у списку доступних, через ПКМ увімкніть відображення прихованих і відключених девайсів, після чого змініть настроювання відповідним чином (аудіопристрій за промовчанням, завжди відзначається зеленим прапорцем).
  Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 10: можливі помилки, методи їх вирішення, поради програмістів
  Якщо ж і після цього отримаєте повідомлення, що Windows 10 не вдалося відтворити перевірочний звук, викличте стандартний Диспетчер пристроїв», розкрийте список, активувавши в меню виду показ прихованого або вимкненого обладнання та перевірити його стан через ПКМ. Якщо пристрій вимкнено, просто увімкніть його.

  Активація звукової системи BIOS/UEFI

  Але вище запропонований метод активації аудіосистеми спрацьовує не завжди, про що може свідчити появи помилки прямо в «Диспетчері пристроїв», для якої в описі вказано, що пристрій все одно знаходиться у відключеному стані. По всій видимості, це пов'язано тільки з тим, що його деактивація випадково або навмисно була проведена в первинній системі вводу/виводу (BIOS або UEFI). Дійсно, деякі типи інтегрованих саундкарт іноді доводиться включати саме в параметри первинних систем.
  Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 10: можливі помилки, методи їх вирішення, поради програмістів
  Перезавантажте комп'ютер або ноутбук, зайдіть у налаштування BIOS, знайдіть у розділі Onboard Devices або Onboard Configuration своє аудіо пристрій та увімкніть його, встановивши для нього значення у вигляді параметра Enabled, після чого збережіть встановлені опції з виходом із системи (F10 + Y). Після цього відбудеться автоматичний рестарт, а в системі можна буде перевірити, чи працює активований пристрій.

  Усунення проблем з основними драйверами

  Незважаючи на те що сам пристрій відтворення може бути включено, користувач все одно може знову отримати повідомлення про те, що Windows 10 не вдалося відтворити перевірочний звук. Чому так відбувається? Найімовірніше, що щось не в порядку з драйверами звукової карти. У тому ж «Диспетчері пристроїв» подивіться, не позначено чи використовується звуковий пристрій жовтим трикутником зі знаком оклику. Як вже говорилося, таких девайсів може бути і кілька, і, якщо хоча б на одному з них коштує такий маркер, для початку хоча б виконайте оновлення драйверів засобами Windows, вказавши пошук управителя на локальному комп'ютері або скориставшись пошуком оновлених драйверів в «Центрі оновлення». На це теж особливо розраховувати не доводиться, оскільки Windows запросто може повідомити, що найбільш відповідний драйвер вже встановлено.
  Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 10: можливі помилки, методи їх вирішення, поради програмістів
  У такій ситуації залишається тільки два варіанти: або відвідати сайт розробника обладнання в Інтернеті і завантажити драйвери звідти, або на вкладці дані визначити ідентифікатори звукового пристрою DEV і VEN, а потім за максимально довгого інформаційної рядку задати в Інтернеті пошук точно відповідного обладнання драйвера. Встановлювати його, як і у випадку скачування з офіційного ресурсу виробника, доведеться вручну.

  Усунення конфлікту драйверів

  Конфлікти драйверів системою можуть і не афішуватися, але от звуку при цьому теж може не бути. В «Диспетчері пристроїв», якщо там крім драйверів High Definition Audio є ще компоненти, що відносяться до відеокарт (наприклад, аудиодрайверы NVIDIA), спробуйте їх або оновити до актуального стану, або взагалі видалити з системи, після чого перевірте, чи з'явився звук. Щоб не видаляти драйвери, також можна вимкнути пристрій.

  Не вдалося відтворити звук Windows 10: як на аудіосистему впливають оновлення?

  У десятій і сьомий модифікаціях системи проблеми можуть виникати через інсталяції «недороблених» оновлень, що вже не раз ставилося в провину корпорації Microsoft.
  Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 10: можливі помилки, методи їх вирішення, поради програмістів
  Тут вихід простий: зайдіть в розділ програм і компонентів, перейдіть до перегляду списку встановлених апдейтів і видаліть всі останні пакети. Примітка: для максимально повного видалення краще використовувати спеціальні програми-видалення.

  Проблеми відтворення в «рідному» програвачі

  Нарешті, якщо звук не вдається відтворити в медіапрогравачі Windows, дуже може бути, що сам плеєр потребує оновлення. По украй мірі, в Windows 10 можете перевірити відтворення через програму «Музика Groove».
  Не вдалося відтворити перевірочний звук Windows 10: можливі помилки, методи їх вирішення, поради програмістів
  Якщо ж плеєр видає помилку, що медіапрогравач Windows не вдається відтворити файл якогось певного типу, оптимальним рішення стане установка додаткового набору кодеків і декодерів (наприклад, однією з модифікацій наборів K-Lite). Можна і не використовувати вбудований плеєр, а замість нього інсталювати, скажімо, програвач VLC, в якому всі потрібні кодеки є в готовому представленому вигляді.

  Додатковий метод виправлення ситуації

  Якщо ж жодне із запропонованих рішень потрібного результату не дало, в «Панелі управління» викличте засіб усунення неполадок, виконайте кілька простих кроків, слідуючи вказівкам «Майстра», після чого, можливо, знайдені проблеми і неполадки будуть усунені автоматично.

  Популярі новини
  Загрузка...