Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення

188 0 Новини високих технологій

Гарною новиною для користувача є те, що він може легко самостійно виправити всі поширені проблеми Wi-Fi. Більшість сучасних будинків повні електронних пристроїв, які підключаються по бездротовій мережі до Інтернету, а також пристроїв, що створюють сильні електромагнітні перешкоди, через що погано працює вай-фай. Щоб усунути проблеми таких бездротових з'єднань, необхідно виконати правильну діагностику мереж. Для цього використовують спеціальні програми усунення неполадок Wi-Fi, які можуть візуалізувати проблеми сигналу.

Загальні проблеми та рішення

Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
Одним з головних переваг Wi-Fi є легкий доступ до Інтернету. Але якщо мережний пароль надто простий, до нього може підключитися хто завгодно. Практично безмежно можна отримати доступ до мереж зі слабкими паролями або без паролів, що викличе перевантаження Мережі, а користувач виявить, що вай-фай працює погано.


Щоб визначити несанкціоноване підключення, рекомендують використовувати безкоштовну програму під назвою Wi-Fi History View. Вона визначає кожне пристрій, підключений до мережі, що дозволяє знайти і видалити чужі IP-адреси. Після видалення несанкціонованого підключення встановлюють новий пароль для маршрутизатора. Якщо користувач не знає, де йому знайти "рідну" пароль, сайт RouterPasswords може допомогти йому визначити пароль за замовчуванням, встановлений виробником. Проблема перевантаження виникає в густонаселених житлових кварталах, коли занадто багато людей намагається одночасно підключитися на одному і тому ж каналі Wi-Fi. При цьому швидкість з'єднання різко падає, і вай-фай погано працює. Виправляють цей збій, вибравши інший канал для маршрутизатора. Якщо у користувача 24-гігагерцовий частотний роутер, то для вибору є 11 каналів. Рекомендовані канали - 1 6 і 11 але якщо не виходить налаштувати швидкість, можна пробувати інші, щоб знайти більш швидке з'єднання, або купити новий 5-гігагерцовий апарат.


Wi-Fi пристрої мають різні параметри. Маршрутизатори «AC» - це крок вперед на відміну від старих моделей «B», «G» та «N» у яких вай-фай погано працює. АС мають більше можливостей і пропонують кращу продуктивність. Мережеві маршрутизатори мають максимальну спектральну смугу частот - приблизно 8 x 160 МГц у порівнянні зі стандартом 4 x 40 МГц для N маршрутизаторів. Збільшена пропускна здатність дозволяє передавати більше даних без уповільнення. Крім захисту від мережі несанкціонованого використання смуги пропускання, використовуваний тип безпеки мережі може вплинути на загальну швидкість. Якщо мережа відкрита або використовує WEP, потрібно негайно змінити налаштування безпеки WPA, WPA2 з TKIP на WPA2 з AES. WPA і TKIP - це той режим, який встановлювати не рекомендується. Ці протоколи не тільки застаріли і небезпечні, вони самі можуть сповільнити роботу мережі. Кращим варіантом є WPA2 з AES - це більш нова і більш безпечна настройка, що дозволяє досягти більш високих швидкостей.

Позиціонування маршрутизатора

Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
Багато людей недооцінюють важливість вибору підходящого місця для репітера Wi - Fi. Навіть невеликий зсув у позиціонуванні може призвести до повільного з'єднання. Більшість людей, розпакувавши новий маршрутизатор, встановлюють його де доведеться: на полиці, столі або навіть на підлозі, не знаючи того, що висота розташування має величезне значення. Мале відстань від рівня підлоги призводить до поганої роботи пристрою. Його потрібно розміщувати як можна вище, щоб розширити діапазон радіомовлення. Це також допомагає захистити пристрій від можливих перешкод. Такі матеріали, як бетон і метал, зазвичай є найбільшими блокаторами сигналів Wi-Fi. Вони настільки ефективні у цьому, що можуть навіть захистити від хакерів RFID. Тому потрібно відмовитися від розміщення пристрою в приміщенні, в якому стіни виконані з бетону. Чим далі від репітера Wi - Fi, тим слабший сигнал.
Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
Кращим варіантом є розміщення його ближче до приймальним пристроям. Практично розмістити свій маршрутизатор в центрі будинку, Wi-Fi транслюється на 360 градусів. Однак якщо широкомовна передача слабка або будинок великий, може знадобитися збільшити діапазон хвиль. Підсилювачі Wi-Fi - це допоміжні пристрої, які підключаються до основного маршрутизатора і підсилюють його сигнал, щоб охопити більшу область передачі.

Бездротові перешкоди і шуми

Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
Навколо людей існує безліч бездротових сигналів. Куди б не пішов чоловік, вони весь час проходять крізь нього. Ці сигнали надходять від електронних пристроїв, маршрутизаторів Wi-Fi, супутників, стільникових вишок і т. д. Хоча Wi-Fi зазвичай знаходяться на різній частоті, тим не менш більшість з цих пристроїв можуть створювати значні перешкоди.
Мікрохвильові печі можуть створювати перешкоди, що призведе до слабкого прийому вай - фай. Це особливо характерно для старих маршрутизаторів і пов'язано з тим, що мікрохвильові печі функціонують з частотою 245 ГГц, що практично близько до діапазону Wi-Fi 24 ГГц. Тому буває ситуація, коли частота НВЧ може перекриватися з частотою Wi-Fi. Коли це відбувається, передавані дані мають перешкоди. Більшість сучасних мікрохвильовок мають належний захист, щоб хвилі не виходили за конструкцію печі. Bluetooth теж функціонує на частоті 24 ГГц. У правильно виготовленого пристрою існує спеціальне екранування для запобігання перешкод. Щоб уникнути зіткнення частот блютуз застосовує стрибкоподібна зміна сигналу до 1600 разів/секунду, при цьому сигнал змінюється випадковим чином між кількома десятками каналів. Сучасні вай-фай пристрої ідентифікують низькоякісні канали, щоб успішно уникати їх. Але якщо це не допомагає, то краще перенести маршрутизатор подалі від пристроїв Bluetooth. Перед тим, як поліпшити роботу вай-фай, можна поекспериментувати, попередньо вимкнувши Bluetooth, щоб встановити, що саме це пристрій - причина проблем, особливо якщо воно відноситься до більш старих пристроїв. Як не дивно, різдвяні вогні також можуть бути винуватцем уповільнення Wi-Fi. Ефект викликається лампами, випромінюючими електромагнітне поле, яке взаємодіє з бездротовий групою, що погано впливає на вай-фай. Світлодіодні стрічки мають миготливі кристали, вбудовані в кожну лампу, що створюють електромагнітні поля.

Зміна налаштування мережі

Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
IP-адреса являє собою серію номерів. Номер 1921681.1 є загальним, який ідентифікує користувача з'єднання. Потрібно знати IP-адресу маршрутизатора, щоб змінити налаштування, особливо для випадків, коли збилися налаштування вай-фая. Для цього можна використовувати кілька прийомів:
 • Перевіряють задню частину корпусу маршрутизатора. Більшість з них мають наклейку або картку зі всією інформацією, необхідної для входу в налаштування, включаючи необхідний IP-адреса.
 • Входять у "Центр управління мережами" на своєму комп'ютері.
 • Вибирають «Бездротове мережеве з'єднання», потім «Деталі».
 • Знаходять «IPv4 Default Gateway» - поряд з цим номером знаходиться потрібний IP.
 • Підключають кабель Ethernet і набирають командний рядок «ipconfig» і «Enter».
 • Знаходять номер поруч з тим, де написано «Шлюз за замовчуванням».
 • Відкривають будь інтернет-браузер Chrome, Internet Explorer, Firefox або Safari і вводять цей IP-адресу. Після чого повинен відкритися екран входу в систему.
 • Ввести ім'я користувача і пароль для пристрою. Він позначений на звороті маршрутизатора або в його керівництві, і його треба знати перед тим, як скинути налаштування вай-фай роутера.
 • Усунення точкового збою

  Іноді найпростіші рішення щодо виправлення поганий передачі сигналу знаходяться перед самим носом користувача. Тим не менш вони залишаються незатребуваними.
  Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
  Потрібно чітко розуміти, що маршрутизатори не призначені для передачі сигналів на великі відстані, тому в будинку можуть бути активні і мертві зони. Щоб визначити їх, просунуті користувачі використовують програму налаштування вай-фай HeatMapper, яка допомагає побачити точки в будинку, де сигнали Wi-Fi сильніше. В Інтернеті є безліч інших додатків для усунення неполадок з Wi-Fi, але не всі вони однаково прості у використанні і функціональні. Ще один популярний додаток для усунення неполадок Wi-Fi - NetSpot, яке може задовольнити потреби професіоналів в мережі. У пристрої є два альтернативних додатки:
 • Вдосконалений мережевий сканер Wi-Fi.
 • Безкоштовний аналізатор пакетів з відкритим вихідним кодом.
 • NetSpot - також хороша альтернатива для користувачів Mac. Як тільки будуть визначені проблемні області, де погано працює вай-фай на телефоні, у користувача є кілька доступних варіантів для усунення збою. Один з варіантів - придбати розширювач Wi-Fi, який може збільшити діапазон передачі сигналу. Розширювачі Wi-Fi варіюються в ціні від $ 20 до $ 120 в залежності від особливостей моделі. Можна придбати потужну систему Eero Home Wi-Fi. Вона складається з серії невеликих маршрутизаторів, синхронизирующихся один з одним, щоб підвищити зону покриття загальної мережі, але її ціна коливається до $ 500. Після розподілу цих міні-маршрутизаторів по всьому будинку буде сильна зв'язок незалежно від того, в якій кімнаті знаходиться приймач. І все ж вибір більшості - це NetSpot. Програма має сучасний користувацький інтерфейс, який спрощує використання програми навіть для недосвідчених користувачів. Для швидкого аналізу мережі Wi-Fi NetSpot пропонує свій режим Discover, який дозволяє швидко зробити знімок всіх найближчих мереж Wi-Fi. Потім можна побачити, наскільки сильний сигнал кожної мережі, наскільки безпечні мережі навколо, який канал Wi-Fi вони транслюють і багато іншого.

  Аналізатори мережевих протоколів

  Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
  Відмінне додаток для аналізу Wi-Fi - inSSIDer, призначене для визначення загальних проблем і пояснення, чому погано працює вай-фай. Утиліта зручно відображає корисну інформацію про найближчій бездротової мережі, в тому числі будь Wi-Fi-канал працює, наскільки безпечні мережі і наскільки сильний їх сигнал. InSSIDer може розумно рекомендувати оптимізацію конфігурації на основі реальних даних, допомагаючи виправляти загальні проблеми з Wi-Fi. Частина програми - це зручний інструмент під назвою Wi-Spy, який представляє собою аналізатор спектру, що дозволяє бачити не Wi-Fi-перешкоди, а загальний джерело уповільнення і падіння з'єднання. Ці дані особливо потрібні користувачеві перед тим, як поліпшити прийом сигналу вай-фай. Ще один широко використовується аналізатор мережевих протоколів з розширеними можливостями пакетного сканування - Wireshark. З ним можна аналізувати трафік в мережі на найглибшому рівні, захоплюючи потоки даних по мірі їх проходження по мережі, декодуючи необроблені дані пакета і відображаючи значення різних полів у пакеті. Однак перед тим, як зайти в налаштування вай-фай через Wireshark, потрібно врахувати, що він є занадто складним для більшості домашніх користувачів. Тим не менш, це стандарт для багатьох комерційних і некомерційних підприємств, державних установ і навчальних закладів. Якщо потрібно дізнатися більше про мережі Wi-Fi і, можливо, навіть отримати роботу в якості мережевого адміністратора, вивчення способів використання Wireshark може відкрити двері для багатьох можливостей. Але якщо користувач просто хоче самостійно вирішити проблеми нестійкого сигналу мережі, то NetSpot - кращий вибір.

  Переведення мережі на новий канал

  Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
  В цілому передбачено чотирнадцять каналів для використання Wi-Fi 80211 у діапазоні ISM 24 ГГц. Не всі канали можна у всіх країнах: 11 можна FCC і використовуються в так званому північноамериканському домені, а 13 дозволені в Європі. Канали WLAN /Wi-Fi розташовані на відстані 5 МГц один від одного (за винятком 12 МГц між двома останніми каналами).Стандарти WLAN 80211 визначають пропускну спроможність 22 МГц, а канали з кроком в 5 МГц мають номінальне значення ширини каналу 20 МГц. Смуга пропускання 20/222 МГц і поділ каналів 5 МГц означає, що сусідні канали перекриваються, а сигнали на сусідніх каналах будуть заважати один одному. Смуга пропускання каналу 22 МГц підтримується для всіх стандартів, хоча стандарт 80211 b WLAN може працювати з безліччю швидкостей: 1255 або 11 Мбіт/с, а новий стандарт 80211 g може працювати зі швидкістю до 54 Мбіт/с. Відмінності виникають у використовуваній схемі радіочастотної модуляції, але канали WLAN ідентичні у всіх застосовних стандартів 80211.При використанні 80211 Wi-Fi для надання рішень WLAN для офісів, загальних гарячих точок загального користування або для будь-яких додатків WLAN необхідно переконатися, що параметри каналів встановлені правильно, щоб забезпечити необхідну продуктивність. Після того як обраний новий канал для мережі з допомогою inSSIDer, наступним кроком буде перехід мережі на новий канал. Всі маршрутизатори та точки доступу відрізняються один від одного, тому в загальних рисах зміна параметрів бездротового маршрутизатора буде виглядати наступним чином:
 • Підключення через Wi-Fi або через Ethernet.
 • Відкриття сторінки конфігурації маршрутизатора, ввівши IP-адресу в адресний рядок і натиснути Enter.
 • Вхід у бездротове пристрій з ім'ям користувача і паролем.
 • Знайти сторінку налаштування бездротової мережі.
 • Встановити новий канал, як правило, у спадному меню.
 • Натиснути «Зберегти налаштування» або «Застосувати налаштування», щоб зберегти зміни.
 • Перезавантажити маршрутизатор.
 • Перезапустити inSSIDer, щоб переконатися, що зміни були застосовані.
 • Навіть з усіма недоліками в стабільності Wi-Fi це, безумовно, самий поширений спосіб усунення збоїв в мережі.

  Виправлення мережевих збоїв на ноутбуці

  Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
  Усунення неполадок починають завжди з перезавантаження маршрутизатора, модему і самого ноутбука. IP-конфлікт не є рідкістю, особливо якщо користувач використовує декілька пристроїв для доступу в Інтернет через один роутер, а два з них отримують один і той же IP-адресу, після чого зазвичай і починаються проблеми. Спочатку пробують використовувати LAN, дротове з'єднання. Якщо проблема стосується тільки підключення Wi-Fi, перезапускают модем і маршрутизатор. Вимикають їх і чекають деякий час, перш ніж включати їх знову. При цьому не забувають про фізичну перемикачі або функціональної кнопки (FN на клавіатурі). Буває, що користувач відключив кнопку Wi-Fi випадково. Windows зазвичай ігнорується при виникненні проблем. Якщо швидкість передачі не зовсім висока, є ідентифікація помилки, яка може стати в нагоді при наступних кроках установки. Іноді це конфлікт IP, радіо, драйверів, фізичної комутатора, SSID-проблем з мережею. Якщо IP конфліктує з одним з інших підключених пристроїв, то завжди можна перезапустити його. При перезапуску маршрутизатора він перепризначає IP і знімає проблему.

  Рекомендації по DNS і SSID

  Особливу увагу, коли погано працює вай-фай на ноутбуці, приділяють кеша DNS, який збирає дані домену і може негативно впливати на з'єднання. DNS повинен перевести ім'я хоста IP і ім'я хоста. Всі зібрані переклади зберігаються в кеші DNS, і нагромадження може впливати на з'єднання. По ряду причин користувачі також не зможуть підключитися до мереж з незвичайними іменами, а це значить, що вони повинні перейменувати їх у щось більш розумне. Не варто забувати використовувати тільки стандартні буквено-цифрові символи, без смайликів і символів Юнікоду в SSID.
  Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
  Фахівці рекомендують у разі частих збоїв на ноутбуці використовувати частоту 24 ГГц замість смуги 5 ГГц на двухдиапазонных маршрутизаторах. Історія двох груп досить проста. Діапазон 5 ГГц набагато краще в усіх відношеннях. Він швидше, менш переповнений, оскільки більшість інших Wi-Fi пристроїв використовують 24 ГГц; він більш стабільний. Тим не менш є дві речі, які краще з 24 ГГц. По-перше, його сигнал йде далі і легше гальмує наскрізні стіни. По-друге, він підтримує більш старі пристрої зі старими бездротовими стандартами. Це той випадок, коли діапазон 5 ГГц для вай-фай погано працює на ноутбуці. Отже, якщо всі пристрої в будинку підключені на частоті 5 ГГц і працюють добре, потрібно спробувати для ноутбука підключитися до смузі 24 ГГц.

  Зміна параметрів адаптера живлення

  Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
  Існує безліч варіантів, пов'язаних з харчуванням, які впливають на роботу Wi-Fi. Деякі з них зупиняють його, щоб знизити енергоспоживання, інші повністю блокують Wi-Fi. Налаштування електроживлення особливо важливі на ноутбуках, оскільки вони є мобільними пристроями, які залежать від батарей в різних сценаріях. Можна встановити високопродуктивний план харчування або змінити індивідуальні налаштування. Щоб параметри живлення не впливали на адаптер бездротової мережі і таким чином не викликали проблем з підключенням, виконують такі дії:
 • Відкривають «Налаштування бездротового адаптера», а потім режим енергозбереження.
 • Встановлюють «Енергозберігаючий режим», як на батарею, так і при підключенні до розетки «Максимальна продуктивність».
 • Підтверджують зміни і закривають вікно.
 • Якщо проблема не перебуває у налаштуваннях харчування, просто переходять до наступного кроку.
 • Відновлення системи Windows 10

  Погано працює вай-фай: пошук причин та їх усунення
  Можливо, проблема криється в самій операційній системі, і потрібно відновити або перевстановити. Перед тим як налаштувати вай-фай на ноутбуці, виконують відновлення, послідовно здійснюючи такі операції:
 • Набирають «Відновлення» в панелі пошуку Windows і відкривають Recovery.
 • Натискають «Відкрити відновлення системи».
 • Натискають «Далі» в діалоговому вікні.
 • Обирають бажану точку відновлення - ту, де Wi-Fi працював без проблем.
 • Натискають «Далі», а потім «Готово» для початку процесу відновлення.
 • Процедура може зайняти деякий час, тому потрібно бути терплячим.
 • Ось і все, відновлення завершено.
 • Якщо користувач буде знати, як налаштувати вай-фай на ноутбуці, і застосовувати ці основні етапи налаштування, йому обов'язково вдасться вирішити проблему нестійкого інтернет-з'єднання. Це потрібно всім, тому що, незважаючи на зміни та покращення технологій протягом двох останніх десятиліть, погане з'єднання Wi-Fi поки ще не є рідкісним. І якщо користувач навчиться самостійно виправляти всі поширені помилки в Мережі, йому це дуже знадобиться.

  Популярі новини
  Загрузка...