Розмір тексту в HTML: правила форматування

224 0 Новини високих технологій

HTML — це мова гіпертекстової розмітки, за допомогою якого здійснюється форматування веб-документів. Він надає основні можливості упорядкування структури документа, а також базові варіанти оформлення сторінки. У цій статті докладно розповімо, як змінити розмір тексту в HTML. Дізнаємося, в яких випадках можна задіяти тільки HTML, а коли краще вдатися до стильовим таблиць CSS.

Розмір тексту в HTML: правила форматування

Зміна розміру за допомогою тега

Існує кілька різних способів, за допомогою яких можна виконати зміна розміру тексту в HTML. Такі можливості є як сама мова веб-розмітки, так і підключаються до документа таблиці стилів CSS. Перший спосіб збільшити або зменшити текст на веб-сторінці — це використання тега . Синтаксис при використанні цього тега буде наступним:

Текст для прикладу

Давайте розглянемо цей приклад докладніше. Як бачите, тут зазначено три атрибути тега , які дозволяють задавати гарнітуру, розмір і колір тексту HTML.

<script async="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
<!-- fb_336x280_mid -->

<script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle ||[]).push({});

За розмір відповідає атрибут size — він дозволяє задавати розмір тексту в умовних одиницях. Середнє значення даного параметра приймається 3. Відповідно, ставити його можна як в абсолютних одиницях (тобто 174 і т. д.), так і у відносних - з допомогою знаків плюса або мінуса (+3 -2). У другому випадку розмір тексту буде змінений по відношенню до базового.

Розмір тексту в HTML: правила форматування

Атрибут color показує, якого кольору буде текст, а face відповідає за гарнітура (шрифт). Таким чином, текст на прикладі стандартного середнього розміру, зеленого кольору, написаний шрифтом Georgia.

В сучасних браузерах цей спосіб зміни розміру тексту в HTML практично завжди працює, однак даний спосіб вважається дещо застарілим — рекомендується використовувати можливості форматування за допомогою CSS.

<script async="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js">
<!-- fb_336x280_mid2 -->

<script> (adsbygoogle = window.adsbygoogle ||[]).push({});

Інші способи зменшення і збільшення тексту в HTML

Для того щоб змінити розмір тексту у HTML використовуються теги і .

Вживаються ці теги наступним чином:

   Цей текст буде крупніше  
Цей текст буде менше

Цікаво, що для того, щоб зробити текст ще більше або менше, тег можна повторити кілька разів.

    Цей текст буде збільшено ще сильніше    

Крім цих двох тегів, є можливість використання для зміни розміру тексту в HTML заголовків (наприклад, H1 для того, щоб задати великий текст, і H6 для зменшення його розміру). Однак робити цього не рекомендується, оскільки заголовок є структурує одиницею веб-сторінки, і використання його для візуального форматування може утруднити індексацію і доступність сайту.

Розмір тексту в HTML: правила форматування

Зміна розміру тексту за допомогою CSS

Для того щоб змінити розмір тексту, рекомендується використовувати засоби CSS. Синтаксис буде виглядати наступним чином:

  p {
font-size: 11pt;
}


Для цього способу доступно набагато більшу кількість можливостей. Можна змінювати розмір тексту в різних одиницях, таких як пункти (pt), пікселі (px), відсотки та інші. Даний метод використовується або за допомогою тега безпосередньо в тілі HTML-документа, або за допомогою зовнішньої таблиці стилів, підключеної окремим файлом з посиланням в документі. Розробники одностайні в думці, що з урахуванням оптимізації і кросбраузерності в наш час краще використовувати для стилізації та дизайну саме можливості CSS, а для HTML залишити його початкову функцію мови розмітки гіпертексту. Отже, ми познайомилися з кількома різними способами зміни розміру тексту в HTML-документах. Який з них використовувати — залежить від ваших потреб і бажаного функціоналу сторінки.

Популярі новини
Загрузка...
При копіюванні матеріалів лінк на наш сайт Hi-News обов'язковий.