Як створити обкладинку для книги: рекомендації

455 0 Новини високих технологій

Створення обкладинок для книг - досить складний і ресурсомісткий процес. Якщо, звичайно, мова не йде про електронні книги. В цьому випадку всі набагато простіше. Як створити обкладинку для книги? Є багато варіантів. Наприклад, існують спеціальні онлайн-сервіси, які дозволяють зробити це швидко і з максимальним комфортом. Також можна використовувати різні графічні редактори. Але в цьому випадку потрібно володіти деякими навичками. Ми розглянемо всі варіанти.

Деякі поради щодо створення обкладинки

Для створення якісного контенту потрібно володіти не тільки дизайнерськими навичками, але і маркетинговим чуттям. Важливо зрозуміти, що може привабити потенційного читача і як це краще зробити. Відразу варто обмовитися, що обкладинки, що володіють великою кількістю інформації, не притягують, а відштовхують читача. Багато інформації - це погано. Створювати обкладинку для книги з таким розрахунком, щоб вона чіпляла і не була перевантажена зайвими елементами.


Як створити обкладинку для книги: рекомендації
Прекрасно зарекомендували себе обкладинки з мінімалістичним дизайном. Вони сприймаються на рівні підсвідомості і не напружують. Але потрібно чітко знати, що варто розмістити на обкладинці, а що краще не поміщати туди. Тому, якщо планується в подальшому продавати книгу, то краще звернутися за допомогою до дизайнера. А якщо книгу планується використовувати виключно в домашній колекції, то вистачить і своїх скромних пізнань. Отже, давайте розберемося, як створити обкладинку для електронної книги, якщо навичок професійного дизайнера у вас немає.

Використовуємо онлайн-сервіси

Отже, найпростіший спосіб - використовувати сервіси створення обкладинок для книг. Вони працюють в режимі онлайн, і їх досить багато. Принцип роботи таких сервісів дуже простий. Вони надають вже готові макети найпопулярніших типів обкладинок. Від користувача потрібно тільки вибрати потрібний колір, вставити власні зображення і ввести необхідну інформацію. Дуже просто. У той же час можна отримати сучасну та досить оригінальну обкладинку, яка задовольнить навіть найвибагливіших читачів.


Як створити обкладинку для книги: рекомендації
Досить непогані інструменти для створення обкладинок пропонує англомовний сервіс Online.Boxshot. Однак проблема в тому, що вітчизняним користувачам він не дуже підходить через відсутність російської мови інтерфейсу користувача. Все ж багато його використовують, так як там все досить інтуїтивно. До того ж шкільного курсу англійської цілком вистачить. Для тих, хто взагалі не дружить з англійською, можна запропонувати вітчизняний сервіс 3dcoverdesing. Він допоможе створити 3Д-обкладинку книги.

Самий крутий сервіс. MyEcoverMaker

Це дійсно дуже крутий сервіс з безліччю налаштувань і шаблонів. Якщо всі перераховані вище сервіси дозволяли створити тільки простенькі обкладинки, то цей чудовий і потужний інструмент здатний на все. Однак для її використання необхідно зареєструватися на сайті. Для доступу до розширеного списку шаблонів та інструментів навіть доведеться заплатити. Однак у більшості випадків вистачає безкоштовного стартового пакету. Створити обкладинку для книги за допомогою цього сервісу дуже просто. Але спочатку потрібно буде підготувати исходники.
Як створити обкладинку для книги: рекомендації
Для початку в якому-небудь графічному редакторі потрібно обрізати за розмірами потрібні картинки, вставки та інший графічний матеріал. Потім слід продумати загальну концепцію обкладинки. Також слід розібратися з текстовим наповненням лицьової і тильної сторони. А потім можна відкривати сервіс в браузері і почати створювати шедевр. Всі інструменти забезпечені великою довідкою, а для новачків є цілий вступний курс. Так що, проблем у процесі роботи виникнути не повинно. Після завершення обкладинку можна буде завантажити на комп'ютер і потім використовувати для своєї книги.

Позитивні відгуки про сервіс

В принципі, дана відповідь на питання про те, як зробити обкладинку для книги. Відгуки про "самому крутому сервісі" потрібні тільки для того, щоб вирішити, чи можна користуватися цим сервісом, або краще пошукати інший. Варто зазначити, що переважна більшість тих, хто використовував MyEcoverMaker, дуже задоволені проектом. Люди зазначають, що працює сервіс дуже швидко і якісно. Також користувачі відзначають наявність великої кількості вже готових шаблонів і можливість створити свій власний. А деякі заявляють, що за допомогою цього сервісу можна створити справжній шедевр.
Як створити обкладинку для книги: рекомендації

Негативні відгуки про сервіс

А щодо тих, кому даний сервіс категорично не сподобався? Більша частина негативних відгуків пов'язана з тим, що за повний контент на сайті прийнято платити. Мабуть, цим товаришам не вистачає безкоштовного контенту. Дійсно, як створити обкладинку для книги, межує з шедевром, якщо немає доступу до унікального контенту? Також багатьох засмутило те, що для роботи на сервісі необхідно зареєструватися. Але це все дрібниці. Головне, що можна зробити чудову обкладинку.
Як створити обкладинку для книги: рекомендації

Використання графічних редакторів

Створити обкладинку для книги можна і в будь-якому графічному редакторі. Тип редактора залежить від того, як користувач збирається робити обкладинку: малювати з нуля або "клепати" з підручних матеріалів. У першому випадку доведеться використовувати потужний інструмент для малювання (наприклад, Corel Draw), а в другому - потужний редактор зображень (як Adobe Photoshop). У будь-якому випадку доведеться розбиратися з функціями цих складних продуктів. А це займе час.

Обкладинка в Photoshop

Якщо ми створюємо обкладинку книги в "Фотошопі", то варто врахувати кілька особливостей даної програми. По-перше, завжди необхідно працювати з дублікатами шарів зображення, а не з оригіналом. Це пов'язано з тим, що у процесі роботи можна наробити помилок, які легше прибрати саме з дубліката. Якщо працювати з оригіналом, то його можна безнадійно зіпсувати. По-друге, потрібно чітко уявляти собі розміри майбутніх компонентів обкладинки для того, щоб створити потрібні за розміром файли. Правити розмір картинки вже після її створення в "Фотошопі" - ціла історія.
Як створити обкладинку для книги: рекомендації
Також варто врахувати, що найкращі результати при роботі в "Фотошопі" досягаються тільки в тому випадку, якщо у користувача досить потужний комп'ютер і якісний монітор. Якщо ПК слабкий, то створюватися обкладинка буде дуже довго. А якщо монітор поганий, то обрана колірна гама може помітно відрізнятися на іншому пристрої. Якщо ви намірилися створити обкладинку для книги в "Фотошопі", то потрібно зрозуміти, що це дуже складний і дуже потужний інструмент. І створення обкладинки може зайняти досить тривалий час.

Обкладинка в Power Point

Багато хто помилково вважають, що продукт MS Power Point годиться тільки для створення яких-небудь презентацій, діаграм, маркованих списків і всякого іншого. Але це далеко не так. Як створити обкладинку книги в PowerPoint? Дуже просто. Куди простіше, ніж в тому ж "Фотошопі". Щоправда, цей продукт не має настільки великим списком інструментів, але обкладинки виходять нічого. Особливо добре вдаються речі в мінімалістичному і строгому стилі. Створювати обкладинки в "Павер Поінт" можна за допомогою того ж самого інструменту, який використовується для створення презентацій. Просто зберігати її доведеться в будь-якому графічному форматі.
Як створити обкладинку для книги: рекомендації
Отже, як створити обкладинку для електронної книги в Power Point? Запускаємо саму програму і інструмент для створення слайда презентації. На віртуальному аркуші поміщаємо потрібне зображення та інші елементи обкладинки. Далі починаємо працювати з текстовим контентом. Після його написання розміщуємо його так, як нам потрібно. Ось, в принципі, і все. Тепер можна зберігати отриманий шедевр в одному з популярних графічних форматів (JPG, PNG, BMP і так далі).

Висновок

Отже, ми розглянули варіанти створення обкладинок. Варто зазначити, що створити обкладинку для книги можна кількома способами, які відрізняються складністю. Найпростіший - використання онлайн-сервісів або продукту від компанії "Майкрософт" під назвою Power Point. Самий складний полягає у повністю ручної роботи з графічними редакторами різного типу (зразок Adobe Photosop або Corel Draw). А це дуже складні програмні продукти. Але в будь-якому випадку спочатку потрібно продумати загальну концепцію обкладинки і тільки потім братися за роботу. І все у вас вийде.

Популярі новини
Загрузка...