Оптимізація зображень для сайту

176 0 Новини високих технологій

Графічне зображення дає людині можливість швидко отримати і зрозуміти великий обсяг інформації. Візуальне подання ефективніше текстового. Фото, відео і звук моментально привертають увагу. Текстове представлення інформації дозволяє передати більший обсяг даних в менший час - це одне завдання. Але питання розуміння одержувачем - це зовсім інший час «рішення» зовсім іншої задачі і абсолютно інший алгоритм сприйняття. Розумна композиція графіки і тексту, в контексті психології і логіки сприйняття відвідувачем, у поєднанні із зручністю для апаратного та програмного забезпечення мережевих комунікацій дає: якість комфорту для людини і швидкість роботи сайту.

Основні варіанти представлення інформації

Текст - формалізований набір зображень символів: букви, цифри, знаки і коди. Дуже невелика кількість символів в будь-якому наборі мабуть (має своє графічне зображення), але кожен символ має своє графічне позначення (як мінімум - код).


Все, що можна відобразити на екрані монітора - це графіка. Браузер - це всього лише один з графічних вікон на екрані монітора. Текст - це гранично «закомплексована» графіка, що забезпечує можливість його кодування і сильного стиснення. Текст - це малі обсяги для передачі великого сенсу на високій швидкості. Оптимізація зображень символів за весь час розвитку інформаційних технологій виконана практично бездоганно, хоча ймовірність нових ідей у текстовій графіку не так вже мала.
Оптимізація зображень для сайту
Фотографії і відео - це потужні потоки інформації. Будь-яку картинку людина сприймає і розуміє моментально! Розпізнавання малюнка на предмет його «розуміння» комп'ютерної програмою донині дорівнює нулю, незважаючи на чудові успіхи в галузях розпізнавання образів, текстів, таблиць, формалізованих документів, штрихкодів.


Звуковий варіант подання інформації - це реальний подразник. Раніше було традицією і ознакою високої кваліфікації розробника озвучувати і оживляти контент сайту. Сьогодні навіть спливаючі вікна, мерехтливі кнопки і плаваючий текст, вважаються ознакою поганого тону. Коли сайт нав'язує відвідувачу звучний або відволікаючий елемент у форматі «чарівного» диктора, «шикарною» гри, «щедрого» казино чи іншої ідеї творця - це гарантія моментальної втрати інтересу у відвідувача. Звукова і зайва «самодіяльність» на веб-ресурсі дає великий негативний ефект. Системний консенсус графіки і тексту в звичному для масового відвідувача стилі - ідеальний варіант. Але оптимізація зображень і контенту - завдання нетривіальне і унікальна в кожному конкретному випадку.

Навігація серед ідей оптимізації

Орієнтація на авторитетні думки SEO-фахівців, інструменти та ідеї Google або Yandex для масового розробника подібна навігації по зіркам в океані інформації, відвідувачів, клієнтів, власників сайтів та інших об'єктів інтернет-простору. Бажані цілі завжди динамічні, а можливості їх досягнення - динамічніше подвійно.
У кожному конкретному випадку завдання слід вирішувати якісно і об'єктивно, з обов'язковою прив'язкою до галузі застосування, контингенту очікуваних відвідувачів і їх психології сприйняття інформації.
Оптимізація зображень для сайту
Примітно, що пошукова вибірка по фразі «оптимізація зображень» фіксує упор на SEO, а не на завдання графічного рішення сайту. Кожна пошукова машина по-своєму інтерпретує цю ключову фразу, враховує час запиту, джерело, поточні інформаційні потоки та інші обставини. Але факт високої важливості графічного рішення для всіх зображень на сайті не викликає сумнівів. Відвідувач, пошукова машина і веб-ресурс - всі три позиції повинні перебувати у взаємній згоді. Чим більше сайт задовольняє очікуванням людини і пошукової машини, тим швидше інформація знайде свого споживача і буде сприйнята оптимальним чином.

Систематизація інформації

Розробка веб-ресурсу - це не дружний колектив менеджерів, програмістів, дизайнерів та інших фахівців. Створення сайту - це процес:
 • рішення конкретної задачі;
 • у конкретній предметній області;
 • за допомогою застосування доступних знань і вмінь колективу фахівців.
 • Будь-яка розробка веб-ресурсу являє собою динамічну послідовність дій, в якій спочатку не зрозумілі ні мета, ні шляхи її досягнення. В процесі роботи буде змінюватися як постановка задачі, так і колектив, її вирішальний. У такому контексті оптимізація зображень для сайту може бути розглянута як функція часу, як важлива додаткова процедура дій на тому чи іншому етапі робіт.
  Оптимізація зображень для сайту
  При постановці технічного завдання може бути набір картинок, які підлягають відображення. Як правило, зазвичай цього немає. На початку всіх робіт може бути макет, розроблюваного сайту, і його графічне виконання. Але оптимізація зображень для сайту на початку всіх робіт не має ніякого сенсу. Будь-яка робота розвивається, і розуміння вихідної мети вдосконалюється. Веб-програмування привнесло в цю логіку створення продукту інтелектуальної творчості людини ще більшу динаміку. Прагнення до систематизації інформації, до визначення графічної і текстової складової - головна мета в питаннях оптимізації зображень. Вона не стосується кожної картинки, фотографії або елемента дизайну. Ця мета впирається у орієнтовні уявлення про кількість, якість і форматах необхідних графічних елементів.

  Формати графічних елементів

  Зображення можуть бути представлені повноцінними фотографіями, невеликими графічними зображеннями, векторними даними або композиціями тегів HTML в поєднанні з правилами CSS. Традиція створення графіки за допомогою букв, цифр, знаків і символів псевдографіки в програмуванні вже так сильно виражена, як це було в 80-х роках минулого століття. Але деякі дизайнери (особливо колишні програмісти) вважають коректним висловлювати графічні рішення не графічними елементами. З іншого боку, розвиток мобільних девайсів, численних моделей смартфонів і боротьба різних браузерів за пріоритети , призвели до нових графічних форматів. Старі, надійні і вірні JPEG, PNG і GIF - залишаються основними форматами, і питання оптимізації зображень для WEB орієнтуються саме на них.

  Використання форматів зображень

  В сучасному динамічному світі технологій звичним стало використовувати JPEG для якісних фотографій, PNG і GIF для елементів сайту - цеглинок веб-ресурсу.
  Оптимізація зображень для сайту
  Вважається, що JPEG забезпечує кращу якість. Застосовується для складних зображень з великою кількістю квітів, півтонів і складних графічних елементів. Хоча в контексті растрової графіки все це мало чим відрізняє JPEG і PNG або GIF.

  Всі три формату затребувані, зручні і практичні. Всі вони забезпечують якісну графіку. Звичайно, JPEG краще за інших, але не слід забувати, що далеко не всі пристрої забезпечують браузеру можливість вивести на екран ідеальне фото. Застосування того або іншого формату можна розглядати в контексті адаптивної верстки і орієнтації на ділове застосування веб-ресурсу: просто, красиво, чітко і однаково на будь-яких пристроях. Можна орієнтуватися на Google: "оптимізація зображень" для потрапляння в індекси цієї пошукової машини або керуватися технологіями та рекомендаціями Yandex. Спрямованість розробника на максимальний комфорт для відвідувача рідко вимагає першокласної графіки. Потрібно просто зробити гарний і зручний дизайн. Якісну картинку можна мати в мініатюрі, а при необхідності вивести в потрібному форматі.
  Ідеї, алгоритми і програми оптимізації зображень не можна розглядати однозначно. Накопичувати тонни фотографій і формувати алгоритми завантаження сторінок в повному обсязі і відразу - не сама практична ідея.

  Час і логіка подачі зображень

  Зазвичай графіка зберігається на веб-ресурсі. Якщо мова йде про магазин зі складом на сотні тисяч товарів, сумнівно, що власник буде займатися зберіганням всіх зображень. Питання оптимізації зображення кожного товару, кожної моделі товару його однозначно хвилювати не будуть. Логіка розробника буде спрямована на створення посилань: будь-який товар, який бажає відвідувач, буде відображатися з сайту виробника. Це класична ідея оптимізації логіки роботи магазину.
  Оптимізація зображень для сайту
  Питання оптимізації полягає в поліпшенні, як зображення, так і текстових описів. Розробник орієнтується на форму подачі інформації і стабільний канал зв'язку з постачальником (виробником) по кожному товару. В такій логіці час подачі інформації трансформується на два варіанти:
 • показати мініатюру по групі товарів або перший товар у лінійці моделей;
 • показати логотип виробника і використовувати його графіком.
 • В обох випадках вибір відвідувача магазину дозволяє сайту моментально довантажити потрібне зображення і займати канал передачі інформації мінімальний час з конкретної необхідності.

  CMS та оптимізація зображень

  Використання графіки в CMS (Content management system) щодо зображень завжди трудомісткий варіант. З точки зору процедури: все просто, але, по наданому інструментарію, картинки вантажаться, оптимізуються і використовуються «вручну». Власне, іншого запропонувати складно. У будь CMS уявлення про те, як робити сайт і як він повинен функціонувати - це представлення колективу розробників і думка спільноти цієї CMS. Робота з зображеннями «оптом» або за тематикою неможлива. Крім того, CMS орієнтується на простого розробника під девізом: «сайт з нуля без знань програмування». Надаючи середовище розробки, CMS приховує використання графіки та шляхи до файлів зображень в своїх надрах. Завдання вставити власний код з посиланнями на потрібні картинки впирається в тривалі пошуки папки, куди містяться графічні файли. Наприклад, оптимізація зображень на "Вордпресс" робиться автоматом. Будь-яку картинку можна завантажити. Розмір і якість не має значення. WordPress сам обріже чи зменшить зображення для конкретного застосування. Для сайту-візитки - це непогано. Десяток картинок плюс правильний текст і сайт готовий. Для магазину, у якого сотні товарів і асортимент змінюється кожен місяць, це реальна проблема: потрібен адміністратор контенту.

  Алгоритми і програми оптимізації

  З технічної точки зору, займатися графікою під силу фахівцям. Розробник сайту в цій області - користувач. Просто - застосувати картинку в потрібному місці. Складно - оптимізувати картинку. Власна програма для оптимізації зображень для сайту - трудомістка і складна задача. Використовувати накопичений потенціал - самий розумний шлях.
  Оптимізація зображень для сайту
  Інтернет пропонує численні сервіси оптимізації зображень. Можна завантажити на онлайн-сервіс JPEG, PNG або GIF-файл і отримати на виході зменшене, покращене або іншим чином оптимізоване зображення. Коли мова йде про десяток файлів, використання онлайн-ресурсів оптимізації зручно. Коли потрібно маніпулювати сотнями файлів в день - це трудомістка і складна проблема. Деякі пропозиції оформлені у вигляді API або локальної програми. Розробник пише власний алгоритм, який взаємодіє через API з сайтом по оптимізації і обробляє автоматично сотні зображень. Це хороше рішення, але працездатність сайту буде залежати від сайту оптимізації. Існує безліч скриптів або програм, які можна завантажити і адаптувати під потреби сайту. Потім вирішити питання автоматизації обробки великих обсягів графіки локально або безпосередньо на хостингу. Пропозиції щодо оптимізації зображень динамічно змінюються. При створенні нового ресурсу або модернізації існуючого доцільно виконати аналіз актуальних і найбільш популярних ідей.

  Плагіни і розширення для сайту

  Популярні системи управління контентом не обходять завдання обробки зображень стороною. Проста, швидка і найпопулярніша CMS - це базовий функціонал і можливість підключення плагінів з усіх актуальних питань створення сайтів. Оптимізація зображень під WordPress виконується автоматично десятком різних плагінів. Вони постійно поліпшуються, оновлюються і дають можливість розробнику створювати алгоритми обробки зображень автоматично. Для сайту магазину таке рішення зручно. Для сайту театри драми та балету - ні. Коли потрібно запропонувати відвідувачу якісні фотографії, потрібно ручна робота з кожним зображенням і конкретні алгоритми для навігації по ньому.
  Оптимізація зображень для сайту
  Бутік з продажу жіночого одягу припускає наявність малюнків моделі і навігації по ним: відвідувач може побажати побачити модель цілком і розглянути окремі ділянки уважніше. «Віконний або балконний» сайт вимагає гарних картинок будинків, вікон чи балконів, але на ньому обов'язково буде технічна графіка: як саме встановлюються вікна, як заповнюються проміжки, яка текстура матеріалу і т. д. Сайт з продажу верстатів для деревообробки, швидше за все, буде орієнтовано на використання графічного матеріалу від постачальника.

  Доцільна стратегія оптимізації

  Веб-ресурс завжди переслідує конкретну мету, яка представлена набором актуальних завдань. Виділяти оптимізацію зображень в окрему задачу не самий правильний шлях. Сайт - це комплексне рішення в конкретній предметній області і питання оптимізації носять системний характер. Оптимізація зображень для сайту WordPress за допомогою популярного плагіна - хороше рішення, але можливо, оптимізація зовсім не потрібна, і завантажувати сайт додатковим кодом не доцільно. Можна використовувати посилання на чиї малюнки або розробити власний алгоритм подання графічної складової. Графіка без тексту не несе особливого сенсу. Малюнок завжди має ім'я і текстовий опис. Сторінка сайту містить певну кількість малюнків і конкретний текст. Вважається, що ім'я малюнка має значення для пошукових систем. Пошукові роботи аналізують теги з атрибутами, за назвами файлів або посилань. Враховувати ці особливості бажано, але не обов'язково. Логіка роботи пошукових алгоритмів - завжди таємниця за сімома печатками та безліч думок авторитетних фахівців. Що саме підніме сайт в пошуковій видачі на перші позиції, сказати складно.

  Красивий і зручний, або практичний?

  Створити якісний веб-ресурс, а не займатися його оптимізацією - практична задача. Створити красивий і зручний сайт - хороший план. Коли він систематизовано у головах розробників - це найкраща стратегія оптимізації, мета якої лежить поза складних алгоритмів, «розумних» CMS та їх плагінів. Власник ресурсу отримує бажане, а не займається проблемами, що лежать поза сферою його інтересів. Щоб продати жіночу сукню з діамантами і золотим шиттям не завжди обов'язково показувати, як виблискує діамант або виконаний золотий шов. Часто достатньо показати фотографію красивої жінки і лише шматочок її сукні.

  Думка та сприйняття

  Винести задачу оптимізації в область власної компетенції і психології сприйняття відвідувача сайту - ідеальне рішення.
  Оптимізація зображень для сайту
  Розробка сайту по вікнах і балконах виявиться швидше і результативніше, якщо зробити пару фотографій красивих будівель на осінньому або зимовому фоні, а не витрачати час на оптимізацію сотні варіантів малюнків конкретних вікон чи балконів. Людина, затевающий ремонт в квартирі або будівництво будинку, зацікавлений в якості виробника, розумною ціною і технічних характеристиках. Його менше всього цікавить оптимізація зображень на сайті. Швидкість завантаження сайту та діалог на ньому - важливо. Зручна навігація і систематизована інформація - актуально. Швидке замовлення, проста оплата і моментальне виконання - кращі критерії задачі оптимізації.

  Популярі новини
  Загрузка...