Зміст і використання JavaScript void

215 0 Новини високих технологій

Відсутність значення і значення undefined - раритет найдавніших часів інформаційних технологій, але навіть в сучасному світі у них є місце і значення. Далеко не завжди має сенс приймати рішення. Іноді має об'єктивний сенс відкласти ухвалення рішення на потім.

Історичний семантичний момент

Саме по собі void означає "нікуди", "нічого не робити" або, за змістом javascript void, - undefined. Застосуванням ключового слова void прославився мова програмування С/С++ більшою мірою, ніж інші мови (тоді ще локального) програмування. Але не тільки З/З++ декларував відсутність результату дії (функції) як особливого роду.


Теорія й практика програмування завжди мали варіант значення "відсутність значення", але мало який мова донині має значення "відкат" значення та скасування дії. Судячи за логікою речей, відсутність результату-теж результат. Формально будь-який алгоритм забезпечує цілісний функціонал і подання інформації.

Сучасні реалії інтернет-програмування

У сучасній інтернет-практиці HTML/CSS:
 • код розмітки;
 • форма подання інформації в конкретному застосуванні;
 • предмет аналізу в тому ж конкретному застосуванні.
 • Браузерний javascript:
 • логіка і події;
 • алгоритм і функціональність;
 • відсутність історії змін (дані) і відкату дій (алгоритм).
 • Термін void зберіг своє невизначене значення досі. У контексті javascript void призводить до значення undefined.

  Сам по собі виклик функціоналу відбувається, дія виконується, функція відпрацьовує певний результат, але в кінцевому підсумку "офіційним" результатом стає декларація відсутності результату, тобто значення undefined.


  Область компетенції void і undefined

  Зазвичай javascript void і значення undefined застосовуються в посиланнях
 • Дію не виконано.
 • Продовження за ним не повинно слідувати.
 • Насправді складність мови розмітки HTML, його взаємозв'язку з таблицями CSS і потужний розвиток браузерного мови призвели до зворотного: javascript void 0 що означає або що не означає - браузера не стосується.

  Розробник може вкладати власний зміст, інше розуміння ситуації. Він може орієнтувати алгоритм, що приводить до виклику javascript void на що завгодно. У розробника є синтаксис і базовий сенс від браузерного мови, решта залежить від розв'язуваної задачі, сфери її компетенції і логіки діалогу з відвідувачем веб-ресурсу. Блокування дій браузера в тому чи іншому елементі сторінки веб-ресурсу часто необхідна без якої-небудь видимої причини на тій простій підставі, що алгоритми бувають досить складні, а шляхи виходу на елемент і дії відвідувача дуже важко заздалегідь передбачити. Простіше передбачити набір дій для орієнтації в ситуації, але до того, як можна буде пустити алгоритм далі - заблокувати роботу браузера в тому чи іншому напрямку.

  Популярі новини
  Загрузка...