Брайан Фарго: біографія, кар'єра, ігрові проекти

93 0 Новини високих технологій

Брайан Фарго займався виробництвом ігор з самого дитинства. Його перші роботи представляли собою прості текстові квести з нехитрим сюжетом. З досягненням повноліття зумів відкрити свою власну ігрову студію. Протягом першого року роботи він зміг реалізувати свій перший успішний проект. Із-за відсутності фінансування розробник комп'ютерних ігор Брайан Фарго був змушений поширювати її самостійно.

Ранні роки

Брайан народився в 1962 році в США. Все своє дитинство він провів в ігрових залах і за комп'ютером. Цікавився програмуванням і дизайном. Після закінчення школи відкрив фірму Interplay Enternainment і до 1982 році випустив свою першу гру - The Demon Forge. На сьогоднішній день проект є культовим і згадується як одна з перших ігор, випущених за особистою ініціативою. Після випуску проекту в індустрії з'явився термін "інді".


Брайан Фарго: біографія, кар'єра, ігрові проекти
У 1983 році підписав контракт з компанією Activision. Спільно зі своєю студією розробив і видав Mindshadow - текстовий квест, орієнтований на платформи Apple II і "Комадор 64". На відміну від першого проекту, гра пройшла повз основної маси геймерів, але це не зупинило молодого і амбітного игродела. У тому ж році Брайан випустив украй популярну на той момент гру The bard's Tale.

Популярність

Після першого успіху розробник розпочав проект в принципово новому жанрі. Брайан став творцем першої гри жанру пост-апокаліпсис. Wastelend була ідейною прародителькою майбутнього проекту Fallout. До середини 90-х років проект дійшов самому піку своєї слави. Кількість співробітників студії сягала 600 осіб. Студія Браян Фарго Interplay Enternainment проіснувала аж до 2002 року. Ставши успішним игроделом, він заснував нову компанію - inXile Enternainment. Перші кроки до успіху після початку роботи з нуля студія зробила завдяки розробці флеш-додатків для платформи Apple.


Брайан Фарго сьогодні

Брайан Фарго: біографія, кар'єра, ігрові проекти
Фарго ніколи не забував про проекти, які принесли йому популярність, і в 2012 році випустив продовження легендарної Wasteland. За його власними словами, коли вийде третя частина, він піде на заслужений спокій. Дата виходу довгоочікуваного проекту тримається в таємниці, але, за оцінками фанатів, вихід гри очікується ближче до 2020 року.

Wasteland

Вкрай популярна в кінці 80-х – початку 90-х гра для Apple II. Це гра в старих добрих традиціях текстових квестів, з усіма супутніми деталями. До збірки додається великий паперовий текст, створений з метою економії пам'яті на комп'ютері. Розробка гри тривала протягом п'яти років, починаючи з 1983 року і закінчуючи 1988 роком. Сюжет гри починається в 2087-му, після закінчення найбільшої війни за всю історію людства між США і СРСР. Мільйони кілометрів родючих ґрунтів, величезні міста, цивілізація - все це було знищено низкою послідовних ядерних вибухів. Тепер наша Земля називається просто "пусткою".
Брайан Фарго: біографія, кар'єра, ігрові проекти
Головний герой саги стає членом організації, що займається наведенням порядку серед людей, що вижили. Його загін складається з "піщаних рейнджерів", які патрулюють околиці забруднених ядерних земель. Разом вони протистоять мародерам, рятують цивільних і відновлюють світ. Головною загрозою для гравця стає вийшов з-під контролю Штучний Інтелект, який хоче знищити залишки людства.
Проект має продовження, випущене завдяки підтримці фанатів. Спочатку для створення гри було потрібно 900 тисяч доларів, але гравцям настільки сподобалася ця ідея, що студія отримала більше трьох мільйонів доларів.

Ремейк The bard's Tale

Завдяки величезній популярності проекту, випущеного в 1984 році, Фарго вирішив перевидати гру через 20 років, у 2004-м. Перевидання настільки перевершив оригінал, що саме цю гру почали номінувати на всілякі премії, в тому числі проект був включений в список "Кращих ігор всіх часів і народів". Вона полюбилася мільйонам геймерів за нестандартний сюжет і незвичайного головного героя, отпускающего тонни жартів, дотепів і відсилань. Все це в поєднанні з популярним фентезійного сеттінгом забезпечило грі небувалу популярність. Геймплей The bard's Tale виконаний в класичному жанрі RPG. Гра не вимагає від користувача поглиблення у всі нюанси прокачування, залишаючи можливість сконцентруватися на самому сюжеті.

Fallout

Брайан Фарго: біографія, кар'єра, ігрові проекти
На сьогоднішній день це самий відомий проект, присвячений темі постапокаліптика. Перша частина гри з'явилася в далекому 1997 році і відразу завоювала серця мільйонів фанатів. Став звичним для студії жанр RPG було вдосконалено до небувалого якості. Гра стала ідейним продовжувачем не менш популярною Wasteland і отримала культовий статус.

Популярі новини
Загрузка...