Квест-гри - що це таке? Ігри-квести на ПК

573 0 Новини високих технологій

В останні роки комп'ютерні ігри здобули неймовірну популярність і стали невід'ємною частиною життя багатьох людей. Раніше вважалося, що ігри – це доля невдах, у яких просто немає друзів та інших занять, на які можна було б витратити час. Однак поступово цей стереотип був розвіяний, і тепер кожен може вибрати собі будь-який жанр і насолодитися ігровим процесом, незалежно від віку, статі та соціального статусу. У кожної людини може бути улюблений жанр, який йому найбільше подобається і в якому йому найкраще вдається досягати успіху. Багато людей люблять шутери, які на сьогоднішній день є найбільш популярними комп'ютерними іграми. Але в даній статті мова піде про іншому жанрі, а саме про квест-ігри. "Що це таке?" - запитає геймер-новачок. Якщо ви ніколи не грали в проекти цього жанру, то прийшов час спробувати свої сили, тому що це дійсно цікаво і дивно. У квестах є все, що потрібно: і сюжет, і головоломки для стимулювання мозку, і пророблений світ, і абсолютний спокій, який дозволяє продумувати кожен свій крок. Загалом, в цій статті ви дізнаєтеся все про квест-гри: що це таке, які їх особливості, а також на які проекти варто звернути увагу в першу чергу.


Детальніше про те, що це за жанр

Отже, в першу чергу варто розібратися з тим, що являють собою квест-гри. Що це таке? Цей жанр являє собою суміш пригод з рішенням головоломок. Квести зазвичай відрізняються глибоким сюжетом, проробленими персонажами і захоплюючим ігровим світом. В більшості випадків ви берете під свій контроль одного персонажа, якого ви проводите по локаціях, шукаєте різні предмети, вирішуйте загадки, щоб пройти далі, зустрічаєтеся з іншими персонажами, спілкуєтеся з ними, щоб дізнатися необхідні дані. І поступово ви можете просуватися по сюжету, відкриваючи нові локації і розкриваючи дивовижні таємниці. Так що якщо вам подобається екшен і драйв, то вам навряд чи сподобається цей жанр, тому що тут немає ніякої особливої активності, зате тут вам необхідно постійно працювати головою.

Що ж, тепер ви знаєте основні дані про цьому жанрі, уявляєте собі, що це таке. Квест-гри існують з самого зародження геймінга, текстові квести були одним з перших жанрів, коли проектів ще не було графічного супроводу. Але у що ж вам варто пограти зараз? Справа в тому, що якісних квестів є дуже багато, тому дуже складно вибрати, що дійсно можна визначити як унікальні шедеври. Однак проекти, які будуть розглянуті у даній статті, дуже близькі до повноцінних шедеврів.

Grim Fandango

Багато квести відмінно кваліфікуються як ігри для дітей. Для квесту характерні найчастіше незвичайна мультиплікаційна графіка, а також колоритні персонажі, які порадують і розвеселять навіть самого маленького дитини. Але при цьому завдання в таких іграх часто можуть бути дуже складними, тому рекомендується батькам сідати за комп'ютер разом з дитиною.
Квест-гри - що це таке? Ігри-квести на ПК
Чудовим прикладом є Grim Fandango. Це квест, який заслужено вважається одним з кращих в історії, що ще раз було доведено тим, що він відносно недавно був перевиданий. Тут вам належить взяти на себе роль Менні, який виглядає як скелет, а працює як туристичний агент в потойбічному світі. Він продає путівки туди тільки що померлим людям, причому якщо людина провів хорошу життя, він може дозволити собі подорож на комфортному поїзді, в той час як грішники повинні йти пішки.
Стандартне протягом життя переривається тоді, коли Менні зустрічає дівчину, яка була за життя як свята, але чомусь не отримала квиток на поїзд. Менні відправляється слідом за нею, щоб дати їй цей квиток, по дорозі дізнається деякі жахливі секрети про те, чому більшість людей не отримують свої квитки. Це чудовий приклад гри для дітей, для квесту тут дуже цікава й незвичайна малювання, але при цьому завдання є найчастіше вкрай складними, так що вашій дитині знадобиться ваша допомога.

Full Throttle

Природно, це далеко не єдина чудова комп'ютерна гра. Квести на ПК відрізняються своєю різноманітністю, але серед всіх інших також виділяється даний проект. Це гра від автора попереднього проекту, який став справжньою іконою жанру.
Квест-гри - що це таке? Ігри-квести на ПК
Тут вам належить стати байкером, який починає розслідування вбивства власника останнього заводу з виробництва мотоциклів. Бен хоче зупинити те, що відбувається, повернути виробництво байків на колишній рівень, знову зібрати свою банду, щоб знайти сенс життя повторно.

Це вже набагато більш дорослий квест, тому не рекомендується дозволяти дитині його запускати, особливо без присутності батьків. Але якщо ви просто шукаєте кращі квести на ПК, гру більш вражаючу і затягує ви навряд чи знайдете.

Syberia

Ще один класичний проект, який розповідає про те, як головна героїня Кейт відправляється в подорож у холодний Сибір. Там їй зустрінеться чимало небезпек, які потрібно успішно подолати. Тоді вона зможе дізнатися секрети як про своє минуле, так і про багато інших важливих аспектах життя, які можуть серйозно змінити все існування на Землі.
Квест-гри - що це таке? Ігри-квести на ПК
Це дуже атмосферна гра з реалістичною графікою, знаходиться на дуже високому рівні для свого часу. Варто звернути увагу на те, що слідом за першою частиною з'явилася й друга, а після великої перерви, у 2017 році, була випущена третя частина, де використовувалися всі сучасні технології для створення графічного шедевра на реалістичному движку. Як і в інших подібних проектах, тут дуже важливу роль відіграють предмети (квест-ігри часто ґрунтуються на збиранні конкретних об'єктів, поєднання їх з метою отримання нових зразків), які вам належить збирати по численних мальовничих локацій.

Deponia

Якщо ж говорити не про класику, а про більш сучасних проектах, в першу чергу на розум приходить серія Deponia, події якої відбуваються в далекому майбутньому. Тут є дуже кумедна малювання, піднімають дуже цікаві (і часто занадто дорослі для дитячого сприйняття) теми, а детально пророблена всесвіт, колоритні персонажі і дивна, повна лихих поворотів історія гарантує вам не одну годину захоплюючого проведення часу.
Квест-гри - що це таке? Ігри-квести на ПК
І в цьому немає нічого дивного, тому що дана гра виявилася на вершині чартів багатьох, породивши цілу серію. І кожна з частин отримувала не менші оцінки експертів і не менше визнання громадськості.

Machinarium

В цьому квесті вам належить узяти на себе роль робота, однак це не той проект, в якому вам доведеться воювати з противниками. Це найбільш підходяща для дітей гра з усього представленого списку.
Квест-гри - що це таке? Ігри-квести на ПК
Звичайно, існують ще й такі проекти, як флеш-квести «Дуделка». Ці ігри є призначеними виключно для дітей, але при цьому вони в більшості випадків мають вкрай низьку якість, тому варто орієнтуватися на кращі у світі проекти.

Популярі новини
Загрузка...