Микола Дибовський - дизайнер комп'ютерних ігор, компанія Ice-Pick Lodge

83 0 Новини високих технологій

На сьогоднішній день дизайнер комп'ютерних ігор Микола Дибовський є самим відомим російським игроделом. Його внесок у розвиток культури неоціненні, а твори виглядають як шедеври художників. Ігри, створені його компанією Ice-pick Lodge, мають широку популярність не тільки в Росії, але і далеко за її межами. Роботи відрізняються нестандартним підходом до сюжету, нелінійністю та особливим анімаційним шармом.

Біографія Миколи Дибовського

Микола Дибовський - дизайнер комп'ютерних ігор, компанія Ice-Pick Lodge
Незважаючи на величезну популярність, знайти яку-небудь інформацію про дизайнера практично неможливо. На даний момент відомо, що вік Миколи Дибовського - 41 рік. Він народився в Москві і закінчив Російський Гуманітарний інститут, отримавши філологічну спеціальність. Захоплювався відеоіграми з самого зародження жанру. Виріс на перших шедеврах комп'ютерної та консольної індустрії. Він завжди був на одній хвилі з прогресивною молоддю. Батьки вимагали від молодого хлопця отримання серйозної спеціальності, і він отримав її, додатково закінчивши Вищу Школу Економіки. В кінці 90-х почав займатися игропроизводством. Вже тоді Микола Дибовський почав поєднувати мальовані гри з акторською майстерністю.


До 2001 року накопичив достатньо досвіду для відкриття власної студії. Ice-pick Lodge стала першою російською студією, яка займалася створенням оригінального контенту.

Особливості робіт Дибовського

Микола Дибовський - дизайнер комп'ютерних ігор, компанія Ice-Pick Lodge
Характеризувати твори автора дійсно складно, так як стиль володіє винятковою автентичністю. Роботи Дибовського дають можливість відчути повну свободу дій, про яку раніше ніхто не міг навіть мріяти. Аналіз ігор Ice-pick Lodge можна порівняти з рефлексією на тему абстрактного мистецтва. Багато хто можуть побачити у цьому лише набір незрозумілих символів і зображень. Насправді, все набагато складніше. Гра існує незалежно від самого користувача, робити в ній можна все, що завгодно. У гравця з'являється реальний вибір. Існує можливість відмови від рішення сюжетних проблем, відмови від квесту на користь іншого, вирішення будь-яких завдань, що цікавлять самого гравця.


"Мор. Утопія"

Найперша гра, випущена студією Дибовського. "Мор. Утопія" була зроблена через чотири роки після створення студії, з-за чого з'являється питання: "Чим же займалися автори все це час?". На перший погляд гра являє собою суміш шутера, текстового квесту і подібності RPG. Движок за мірками 2005 року вкрай слабкий, а графіка може просто налякати сучасного геймера. В чому ж секрет успіху цього проекту?
Микола Дибовський - дизайнер комп'ютерних ігор, компанія Ice-Pick Lodge
Вся справа в начинці. Сюжет являє собою складну структуру з масою можливих ліній оповідання. У грі існує якесь місто, наповнений атмосферою екзистенціальної кризи, депресії і вирує уже не перший рік піщаної чуми. Гравцеві належить розібратися не тільки з лінією оповідання, але й з тим, що взагалі відбувається. В Інтернеті досі немає єдиної думки про те, що ж хотів сказати автор своїм твором. Але від цього воно тільки краще - кожен сам вибирає для себе відповідь на це питання. В цілому твір стало свого роду художнім експериментом. В ході роботи і продажів гри стало зрозуміло, що Микола Дибовський зміг створити величезний тривимірний образ порожнечі і печалі. Гра була перевидана в 2015 році на платформі Steam. Старих користувачів порадували кількома нововведеннями, начебто ачивік, поліпшення графічних текстур, і зниженням ціни продукту.

"Тургор"

Микола Дибовський - дизайнер комп'ютерних ігор, компанія Ice-Pick Lodge
Другий великий проект Миколи Дибовського і найбільш продавана гра студії. "Тургор" - це черговий виклик сучасному мистецтву, черговий спосіб привернути шукачів сенсу. Гра так само, як і попередня, отримала премію "Самий нестандартний проект року". Цього разу автори зробили ще більш неймовірну гру - вони замінили текстове взаємодія на візуальне.
Весь сюжет являє собою нагромадження різних метафор і алюзій. Серед калейдоскопу ігрових штрихів, на диво, ховається еротичний квест. Гру варто розглядати в першу чергу з боку естетики - дизайн і абстрактне оповідання зачаровують з перших хвилин геймплея. Команду Ice-pick Lodge протягом тривалого часу звинувачували в плагіаті. Система боївки в грі була украй схожа з роботою студії Clover. В обох творах для нанесення ударів необхідно малювати спеціальні символи. У результаті з'ясувалося, що "льодоруби" займалися цією ідеєю задовго до виходу Okami.

"Еврика"

Микола Дибовський - дизайнер комп'ютерних ігор, компанія Ice-Pick Lodge
Одна з останніх ігор Миколи Дибовського, яка вийшла в 2011 році. Проект отримав безліч позитивних відгуків і був орієнтований більшою мірою на західний ринок. На відміну від попередніх робіт студії градус сюрреалізму був значно знижений, хоча все ще зашкалював.
Зав'язка гри вкрай оригінальна і являє собою світ, з якого повністю зникли сили гравітації. Гравцеві в свою чергу належить їх повернення шляхом послідовного запуску спеціальних заводів-генераторів. Якщо провести аналогію з попередніми проектами компанії, то можна знайти явну відмінність від звичного стилю. Швидше за все, причиною тому став сюжет, написаний новим сценаристом. Фанати були вкрай здивовані таким перебігом подій, так як звичні алегорії і відсилання практично були відсутні. Студія отримала чималу популярність, але втратила безліч відданих шанувальників.

"Тук-тук-тук" і "Кікстартер"

Отримання нової хвилі слави у чому стало зв'язуватися з підвищенням запитів Дибовського і його команди. Для створення нового оригінального проекту було вирішено скористатися платформою по збору коштів. У трейлері твори були присутні давно полюбилися з часів "Мора" штрихи - концептуальний погляд на речі, мистецтво оригінального розповіді і цікавий геймплей. Ідея припала до душі фанатам і Ice-pick Lodge змогли перевиконати краундфайдинговый план на 136 %. Для такої площадки це було справжнім дивом, так як рекламою проекту ніхто не займався. Єдиним способом дізнатися про збір грошей було відвідування самого сайту "Кікстартер".
Микола Дибовський - дизайнер комп'ютерних ігор, компанія Ice-Pick Lodge
І все ж, незважаючи на відсутність рекламної кампанії, інтерв'ю з розробниками та оновленням ресурсу, грі було дано зелене світло. "Тук-тук-тук" з'явилася на майданчику Steam. Гра була зроблена в старих добрих традиціях "льодорубів". Дивна графіка, незвичайний сюжет - гравцеві належить спробувати себе в якості управителя готелю з примарами. Для того, щоб зберегти життя свого персонажа, необхідно послідовно включати світло в різних кімнатах і збирати записки.

Нові проекти

У 2018 році Микола Дибовський продовжує займатися краундфайдинговыми проектами. Після успіху "Тук-тук-тук", компанія вирішила випустити сіквел свого першого шедевра 2005 року "Мор. Утопія". Ice-pick Lodge отримали від фанатів понад 300 тисяч доларів, що дозволило розпочати процес розробки. Гру обіцяють випустити протягом року, імена найщедріших донатеров будуть написані в титрах.

Популярі новини
Загрузка...