Програми для Mac OS: огляд популярних продуктів

77 0 Новини високих технологій

Власники комп'ютерів від Apple не так обмежені у виборі програм, як ті, хто використовує на своєму комп'ютері Linux. Навіть самі круті бренди не бачать нічого поганого в тому, щоб нормально переносити свої продукти на "Мак". У Mac OS програми працюють відмінно. Навіть такі потужні, як "Фотошоп" або "Про Тулз". Однак утиліти типу різних клінерів, оптимізаторів, офісних додатків відсутні в самій операційній системі. Тому їх треба встановити. Але потрібно точно знати, які з них є кращими. Ось для цього і написаний цей огляд. Але спочатку трохи про ключові особливості Мак ОС.

Трохи про операційній системі

"Макось" відрізняється від "Віндовс" рівно настільки, наскільки небо відрізняється від землі. Причому "земля" в даному випадку - горезвісна "Вінда". Ключовою особливістю "Маків" є те, що вони ніяк не призначені для запуску програм і ігор, випущених для "Віндовс". Багато в чому цим і пояснюється безпеку даної ОС. Але це палиця про два кінці. "Віндовий" додатка ніяк не підійдуть для "Макос". Та і установка програм в Mac OS кардинально відрізняється від такого ж процесу в "Віндовс".


Програми для Mac OS: огляд популярних продуктів
Програми на "Маках" поставляються в спеціальних образах формату DMG. Сама ж установка набагато простіше. Установник все робить сам. Користувачеві потрібно тільки прийняти ліцензійну угоду. У Mac OS програми працюють відмінно і майже не глючать. Саме тому професіонали вибирають в основному ці комп'ютери та ноутбуки. А тепер розглянемо найбільш цікаві і популярні програми для "Маку" із самих різних категорій. Серед них є справжні шедеври.
Програми для Mac OS: огляд популярних продуктів

Spark

Швидкий і невибагливий поштовий клієнт для "Маку" відрізняється чудовим і інтуїтивно зрозумілим інтерфейсом, просунутим пошуком по листам і дуже високою швидкістю роботи. Ключова особливість програми - величезна кількість налаштувань. Налаштувати клієнта можна практично все. І це добре. Це рідкість для Mac OS. Програми такого плану зазвичай мають тільки стандартні налаштування. Тим цінніше "Спарк". Абсолютно безкоштовна утиліта, що теж можна віднести до переваг.


IINA

Відмінна альтернатива морально застарілого VLC. IINA - це універсальний мультимедіа-програвач з сучасним дизайном (в стилі "Мак ОС") і величезною кількістю налаштувань. Програвач вміє відмінно працювати з локальними відеофайлами. Але це ще не все. Плеєр відмінно працює з потоковим відео онлайн. Програвач використовує тільки самі сучасні кодеки і компресори, які доступні в Mac OS. Програми такого типу точно повинні бути встановлені на будь-якому "Маці".
Програми для Mac OS: огляд популярних продуктів

CleanMyMac 3

Чудова утиліта для очищення "Маку" від різного цифрового сміття. Вміє видаляти непотрібні файли, чистити і оптимізувати диски, працювати з системними файлами і виконувати інші завдання за оптимізації Mac OS Sierra. Програми такого типу використовуються на "Маках" дуже рідко, так як в цій операційній системі немає реєстру. А значить, захламляться нічому. Тим не менш диски від захаращення нічого не врятує. Для цього і існує утиліта CleanMyMac 3. Вона всім хороша. Ось тільки коштує дорого.

Pixelmator

Відмінна альтернатива всюдисущому "Фотошопу". По можливостях ця програма нічим не відрізняється від гіганта. Але коштує істотно дешевше продукту Adobe. З допомогою Pixelmator можна обробляти фотографії, ретушувати їх, займатися комп'ютерною графікою та іншими вельми цікавими речами. Програми для Mac OS X такого типу досить популярні серед користувачів, так як продукція "Еппл" масово використовується для занять дизайном і всебічної обробки зображень. Найцікавіше ж у тому, що інтерфейс Pixelmator до болю нагадує "Фотошоп". А це означає, що у користувачів не виникне проблем при освоєнні нового продукту.

Tuxera NTFS

Ще одна платна утиліта для "Маку". Проте вона абсолютно необхідна тим, хто часто працює з операційною системою "Віндовс". Справа в тому, що у "Мак ОС" за замовчуванням неможлива запис на розділи з файловою системою NTFS. Ця утиліта допомагає виправити це прикре непорозуміння. Вона змушує ОС працювати з NTFS в нормальному (повноцінному) режимі. У Tuxera є величезна кількість налаштувань і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Знайти її можна в "АппСторе" або на торрент-трекерах. У будь-якому випадку вона стане в нагоді багатьом. Це утиліта з розряду "маст хев".
Програми для Mac OS: огляд популярних продуктів

HandBrake

Легендарний конвертер відео для Mac OS. Програми такого типу зазвичай довго не живуть, але HandBrake успішно функціонує вже близько десятка років. Раніше він умів тільки переганяти DVD або Blu-Ray в звичайні файли. Але тепер він навчився працювати з будь-яким типом даних і став дійсно універсальним продуктом. Такі утиліти дійсно повинні бути встановлені на кожному комп'ютері. Мало що. Тим більше, що цей конвертор вміє працювати не тільки з відео, але і з аудіо. Він підтримує всі формати. Головне, щоб програвач на "Маці" зміг їх відтворити.

PuntoSwitcher

"Старички" знають, що така утиліта є і під "Віндовс". Але в "Маці" її робота реалізована куди краще. Програма призначена для автоматичного перемикання розкладки клавіатури. Якщо користувач забув перемкнути розкладку і почав набирати якусь абракадабру неіснуючою мовою, то "Пунто" вмить визначить, яку мову потрібен, і перемкне розкладку, виправивши те, що вже написано. Дуже зручно. Також непоганим плюсом є і те, що програма абсолютно безкоштовна. Після установки і налаштування базової вона поміщається в системному треї і тихо собі працює у фоновому режимі, абсолютно не навантажуючи "Мак".
Програми для Mac OS: огляд популярних продуктів

Logic Pro

Платформа "Мак" заслужено вважається кращою для роботи зі звуком. Це тому, що апаратні затримки звуку при його виведенні мінімальні (їх взагалі немає). Таким чином, можна працювати з інструментами в режимі реального часу. А Logic - унікальний редактор аудіо для Mac OS. Програми такого типу зазвичай випускаються спочатку для "Маків" і тільки потім для ПК на "Віндовс". А аналогів "Лоджік" і зовсім немає. Це багатодоріжковий редактор аудіо, що дозволяє використовувати безліч плагінів, ефектів і віртуальних інструментів. Це повноцінна аудиостудия. Однак і коштує вона досить відчутних грошей. Але кращого софта для професіоналів в області звуку немає більше ніде.

Adobe Photoshop

Легендарний редактор на Mac OS. Встановлені програми для обробки зображень можна сміливо видаляти, так як один цей монстр здатний замінити всі. А якщо ще врахувати, що на "Маці" він працює набагато краще, ніж на "Вінді", то можна і зовсім забути про інших графічних продуктах. Однак є один суттєвий мінус: підписка на цей продукт коштує дуже дорого. Далеко не кожен ризикне її придбати. Якщо тільки людина не є професійним фотографом. Тоді без "Фотошопу".
Програми для Mac OS: огляд популярних продуктів

GarageBand

Унікальне додаток від Apple, що перетворює "Мак" в повноцінну студію. Можна запросто створювати шедеври. І використовувати при цьому виключно "Макбук". Дана програма входить в пакет iLife, який зараз дуже активно просувається купертиновцами. Для того щоб отримати GarageBand, буде потрібно встановити весь пакет. А як видалити програму на Mac OS? Природно, для цього доведеться деінсталювати весь пакет iLife стандартним способом, що використовується на комп'ютерах "Мак". Хоча можна спробувати видалити конкретний елемент за допомогою CleanMyMac 3. Повинно вийти.

Висновок

Отже, вище були розглянуті найбільш цікаві програми під Mac OS. Програми відрізняються сферою застосування, ціною і можливостями. Однак потрібно визнати, що марного і нефункціонального софта під "Маки" не випускають. І в цьому є головна відмінність Мак ОС від "Вінди". Для останньої розроблено занадто багато непотрібних утиліт, які часто погіршують ситуацію, а не усувають які-небудь проблеми.

Популярі новини
Загрузка...