Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі

161 0 Новини високих технологій

Питанням проходження Resident Evil 3: Nemesis задавалися багато «діти нульових» після офіційного релізу. Проект був частим гостем в комп'ютерних клубах, де вижити у віртуальному зомбі-апокаліпсис намагався майже кожен другий відвідувач. Про це шедеврі і піде мова в статті.

Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі

Про гру

Особливістю проекту є наявність тільки одного головного персонажа — Джилл Валентайн. Для іншого персонажа, Карлоса Олівейра, відведено лише малий епізод. У першій і другій частинах були дві ігрові кампанії, де малося на увазі проходження одним персонажем і малий епізод за іншого. Ще однією новинкою гри Resident Evil 3: Nemesis є одноокий монстр, який переслідує Джилл протягом всього оповідання і є сюжетним і фінальним босом одночасно. З'явилися можливості створювати амуніцію, експериментуючи з підручними засобами і змішуючи наявні компоненти. Наприклад, використовуючи порох і інструмент для патронів, можна створити боєприпаси з різними ефектами: патрони з кислотою, заморожують і запалювальні. Аналогічним способом посилюються мікстури, загоюють рани.


У англомовної та російської версії Resident Evil 3: Nemesis є моменти, де належить зробити складний вибір. Такі точки дії позначаються забарвленням кадру в негативні тони і повідомленням на екрані про необхідність зробити вибір. Рішення впливає на подальший розвиток сюжету. Бездіяльність гравця прирівнюється до одного з зазначених варіантів або до загибелі. Проходження Resident Evil 3: Nemesis передбачає вирішення головоломок. Деякі долаються застосуванням елементарних знань з математики, але є і передбачають наявність вміння відтворювати почуту мелодію. Умілий хід розробників — квести з множинними шляхами вирішення. При кожному новому проходженні завдання вирішується іншим способом, це дозволяє підтримувати інтерес геймера до проекту.


По завершенні проходження гри Resident Evil 3: Nemesis Джилл Валентайн отримає нові костюми. На складності легко доступні два варіанти. Набраний рейтинг є показником кількості костюмів. Це відноситься до Resident Evil 3: Nemesis (rus) на PS1. Версія для платформи Windows містить вже розблоковані костюми. Перше проходження відкриває міні-гру — режим The Mercenaries, де доступні персонажі Михайло, Карлос і Микола. Мета — дістатися до фінальної локації і розміновувати героя за відведений час. Звільнення заручників, відвідування таємних локацій, знищення супротивників і ухилення від ударів дають додаткові одиниці часу. Цей режим дозволяє не тільки проводити час за виконанням цікавих квестів поза основної сюжетної лінії, але і заробляти гроші за уникнути атак супротивників. Нижче буде описано один із способів.
Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі

Сюжет і персонажі

В основі оповіді спроба Джилл Валентайн з поліцейського загону S. T. A. R. S. вибратися з Раккун-сіті, життя в якому стала неможливо із-за спалаху Т-вірусу. Перша частина показує події Resident Evil 2 друга — після. Прокинувшись в заповненому ходячими мерцями місті, Джилл відправляється до місця колишньої роботи — в поліцейський відділок. Там натикається на колегу Марення Вікерса (теж з S. T. A. R. S.) і зустрічає головного антагоніста RE 3: продукт біоінженерії корпорації «Амбрелла» (в рамках проекту «Тиран») на ім'я Немезида.
Чудовисько з обкладинки з зашитим оком і гіпертрофованими венами-щупальцями розриває на частини колегу. Так відбувається перша зустріч з монстром, в чию програму закладена полювання на агентів S. T. A. R. S. будь-якими способами. Пізніше героїня зустрічає загін з протидії бактеріологічної зброї (B. C. U. S.), в нього входять Михайло, Микола та Карлос. У новій компанії їй вдається покинути район, представляє найбільшу небезпеку. В дорозі трамвай терпить крах, Михайло пожертвував життям заради порятунку братів по зброї. Йому довелося вибухнути разом з гранатою, щоб зупинити мутанта Nemesis. Микола пропав, а Карлосу і Джилл довелося розділитися. Дівчина відправляється до точки евакуації — каплиці, де потрібно подзвонити в дзвони, щоб викликати вертоліт. В процесі проходження Resident Evil 3 сам Nemesis показує себе небезпечним супротивником, який вміє не тільки бігати швидше персонажа, а ще й поводитися зі зброєю: збиває викликаний вертоліт пострілом з гранатомета. Крім цього, монстр застосовує свій смертельний прийом: заражає Джилл вірусом через щупальце. Карлосу належить допомогти дівчині. Щоб відшукати протиотруту, він відправляється в лікарню, де зустрічає Миколая. Останній виявляється таємним агентом Umbrella і збирає інформацію про можливості окремих бійців протистояти зарази.
Карлосу вдається добути вакцину, але медзаклад вибухає з-за дій іншого співробітника U. B. C. S Тайрела Патріка. Миколі вдається врятуватися, а Карлос Олівейра благополучно зцілює Джилл, після чого розповідає про зрадника і дає пару корисних порад. На цьому епізод закінчується й повертається сюжетне оповідання від імені Джилл. В ході подальшого проходження Resident Evil 3: Nemesis (rus) гравець зустріне в парку вищезазначеного зрадника, у збройовій кімнаті якого Джилл дізнається про плани корпорації. Спробу усунути ворога перерве вимушене бій з гігантським черв'яком-могильником. Нова зустріч з Олівейрою трапиться на фабриці Umbrella, де персонаж визначить чітку необхідність забиратися з Раккун-сіті через наближення ядерного удару. Міра була обрана у зв'язку з провалом влади в придушенні поширення Т-вірусу. Персонажі знову розділяються, щоб швидше знайти відповідний транспорт. Знову на шляху попадається Микола, який хвалиться, що усунув інших супервайзерів «Амбрелла» і отримає велику нагороду за зібрані відомості. Подальша доля може бути різною:
 • його вб'є Nemesis;
 • Микола полетить на вертольоті;
 • сяде у вертоліт, який буде збитий.
 • Тільки в одному випадку він залишається в живих. Спрацьовує оповіщення про ядерному ударі, у персоналу є 15 хвилин для евакуації. Але на шляху Джилл знову з'являється супермутант Nemesis, який з-за великих пошкоджень вже використовує як щупальця хлист, а після мутує в величезного повзучого монстра, здатного плюватися кислотою. Знищити його вдається лише за допомогою рейкової гармати, встановленої на заводі (і то не з першого разу).

  В кінці у дівчини є можливість добити порядком набридлого мутанта фінальним пострілом з пістолета або просто залишити його вмирати. Якщо не зробити вибору, то черв'як може заразити героїню. Героям вдається знайти вертоліт і полетіти, а Раккун-сіті перестає існувати.

  Кнопки управління

  Resident Evil 3: Nemesis спочатку була адаптована для гри на джойстику, тому власники Sony PlayStation проблем ніколи не відчували. А ось власникам персональних комп'ютерів доводиться несолодко, адже не працює стандартний геймерський набір кнопок WSAD + Миша. Набір клавіш ПК-версії слід виставляти індивідуально, грунтуючись на уявленнях про зручність керування. Стандартний набір наступний:
 • M — відкрити карту, пропустити кат-сцену;
 • Х — прицілювання;
 • V — біг;
 • Enter — стрілянина і взаємодіяти з предметами;
 • З — забратися або злізти з перешкоди;
 • Z — вікно інвентарю;
 • З — увійти в двері або вийти.
 • Кнопки прицілювання і стрілянини використовуються в парі, щоб якісно усувати трапляються ворогів. Особливо допомагає автоприцілювання справлятися з повзаючими зомбі, спритними павуками і доберманами.
  Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі

  Особливості

  Якщо порівнювати перші дві частини з третьою, то управління в цілому покращено:
 • З'явилася можливість йти від атаки ворогів шляхом використання комбінацій клавіш.
 • Прибрана необхідність використання кнопки дії, щоб взаємодіяти з драбиною (за винятком зміни локацій).
 • Швидкий розворот на 180° допомогою прицілювання став візитною карткою Resident Evil 3: Nemesis.
 • Проходження з автоприцілом виставлено в опціях за замовчуванням.
 • 8 клітинок може інвентарю бути збільшено до 10 (на Карлоса не поширюється).
 • З'явилася можливість взаємодіяти з оточуючими предметами, щоб усунути зомбі: постріли в бочки, вибухівку або електричні щити, щоб підпалити, підірвати або знерухомити електричним розрядом.
 • Механіка Resident Evil 3: Nemesis відрізняється від інших ігор серії. Чітко видно на прикладі одноокого супермутанта, переслідує героїню. Будь-яке зіткнення може призвести до перегравання, його не зупинять закриті двері, може раптово з'явитися в кроці від Джилл, застрибнути у вікно на другому або третьому поверсі. Незважаючи на жорстку заскриптованность сцен, саме антагоніст створює атмосферу жаху, любиться в серії Resident Evil.
  Монстр витримує 8-9 пострілів з дробовика і падає, проте через час піднімається і знову кидається в атаку. При повторній спробі впаде і дасть гравцеві перевести дух (вже не встане, але з'явиться в грі знову). Володіє наступними сюрпризами:
 • пересувається майже в два рази швидше Джилл;
 • навідліг б'є руками;
 • іноді з'являється з ракетницею на плечі;
 • хапає дівчину за горло і кидає в сторону;
 • ближче до кінця гри використовує щупальця як хлист, може зробити підсічку і збити з ніг або відкинути;
 • при малій кількості здоров'я використовує добивання — закачування вірусу в череп Джилл допомогою щупальця.
 • Графіка на різних платформах

  Третьою частиною компанія Capcom завершила серію проектів для Sony PlayStation, згодом проект був портований на інші ігрові платформи.
 • У 2000 році вийшла Resident Evil 3: Nemesis на ПК з поліпшеними 3D-моделями і високим дозволом екрану. Однак до FullHD проект не дотягував. Багато скаржилися на погану якість відео, поява «артефактів» і плям в зображенні. Не влаштовували шанувальників і темні фони з невдало підібраними шрифтами. На вітчизняному ринку з'явився ряд російських версій з перекладами від різних студій. Найбільш відомі переклади Resident Evil 3: Nemesis від «Акелли» і студії «7Волк».
 • У тому ж році взимку відбувся реліз версії, адаптованої під Sega Dreamcast. Особливостями версії є ретельно опрацьовані моделі, поліпшені фони, а дисплей карти пам'яті висвічував показник здоров'я Джилл Валентайн.
 • У 2003 році відбувся реліз Resident Evil 3: Nemesis для GameCube, який візуально нічим не відрізнявся від Sony PlayStation. Змінилася лише тактова частота 60 кадрів в відеороликах, і були трохи перероблені моделі персонажів. Проект отримав погані оцінки, так як не виправдовував вартість навіть наполовину.
 • Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі

  Вбудовані секрети

  Resident Evil 3: Nemesis має таємниці, які можуть здатися геймеру випадковим збігом обставин і залишитися без уваги при відсутності належної підказки. Але при детальному ознайомленні проходження сюжету стає цікавіше:
 • кожне нове проходження ігри відкриває 1 з 8 глав історії, присвяченої одному з персонажів;
 • у грі безліч відсилань до інших проектів компанії Capcom: плакат Dino Crisis в госпіталі Раккун-сіті або Biohazard (під такою назвою RE вийшла в Японії);
 • після першого проходження Джилл отримує ключ від магазину одягу, туди можна зайти для зміни зовнішнього вигляду (у ПК-версії весь одяг доступна відразу, а бутік завжди закритий);
 • якщо при кожній зустрічі з Nemesis добивати монстра, Джилл отримає для поліпшення зброї.
 • Чіт-коди на різні платформи

  Жоден відвідувач комп'ютерних клубів початку двохтисячних тішив себе використанням кодів до Resident Evil 3: Nemesis. PS1 що прийшли на зміну SEGA, були майже у кожному клубі. Використання кодів було обумовлено не тільки бажанням провести час з комфортом, але і економією коштів, адже доводилося платити за кожен ігровий годину. У наш час, коли є версія на ПК і трейнери для Resident Evil 3: Nemesis замислюватися про погодинній оплаті не доводиться. Але власники Sony PlayStation і любителі емуляторів періодично користуються командами. Чіти до Resident Evil 3: Nemesis для PS1 наступні:
 • 800ccc9000c8 — включити режим безсмертя для Джилл Валентайн.
 • 800d225e000a — збільшення інвентарю з 8 слотів до 10.
 • 800d1f2a0000 — після повного проходження гравець отримує ранг S (видається за максимальну кількість вбивств і успішне завершення проходження).
 • 800d1f3e0008 — стають доступні всі 8 эпилогов.
 • 800e01c40002 — натисканням L1 + Квадрат на джойстику в будь-якому місці з'явиться ящик.
 • 8006D0CA 2400 — весь вміст у клітинках інвентарю стає нескінченним.
 • 800D1D1A 8005 — збереження в будь-якій точці натисканням L1 + X.
 • Чіти до Resident Evil 3: Nemesis для власників Sega Dreamcast:
 • 000000C8 — активація безсмертя.
 • 00000004 — показник здоров'я завжди тримається на позначці Fine.
 • 800D3CF60008 — розблокування всіх кінцівок.
 • 800D3D540009 — можливість грати за Миколу.
 • 800D3D54000F — грати за сир Тофу (жартівливий сценарій, придуманий розробниками ще для Resident Evil 2).
 • 800D3F560003 — включення нескінченних патронів для всього зброї.
 • Для версії на Windows не передбачено консольних команд, тому гравці успішно користуються трейнерами Resident Evil 3: Nemesis.
  Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі

  Маленька фінансова хитрість

  На платформі PS1 є лайфхак з набивання грошей в режимі The Mercenaries. В локації з купами сміття потрібно знайти коробку з пляшками позаду бару. Потрібно піднятися сходами, повернути праворуч і рухатися в північному напрямку до розвилки. Слід зупинитися в глухому куті алеї з червоно-білими плитами. Тут на гравця нападуть три добермана: двох слід відразу вбити, а одного заманити до нагромадження плит, які стануть порятунком від переслідувача. Собака не зможе застрибнути, але буде намагатися, цим слід скористатися для майнінг заповітних купюр. Персонаж повинен підійти ближче і натиснути на джойстику R1 для відскоку тому. Буде зарахований увороти, при повторі — комбо. Процес довгий, нудний, але безпечний і сприяє накопиченню потрібної кількості коштів для комфортного проходження Resident Evil 3: Nemesis.

  Квести і головоломки

  Секрети Resident Evil 3: Nemesis далеко не єдиний аспект проекту, що привертає увагу. Чого тільки варті головоломки. Якісь з них гранично прості і вирішуються випадковим підбором значень, деякі містять підказки і для їх вирішення потрібно знайти предмет, що знаходиться в далекій локації, але є такі, що потребують музичного слуху або кмітливості. Самою легкою головоломкою вважається шафа на заправці: почергово відключати світлодіоди, залишаючи працює тільки лампочку над підсвіченій буквою. Після злому відкривається шафа з каністрою. Інший приклад — регулювання напруги на електростанції. Все просто:
 • тричі вибрати червоний колір, один раз - синій для дверей високої напруги (20 вольт);
 • один раз - червоний, тричі - синій для дверей з низькою напругою (120 вольт).
 • Дії зі скриньками у вежі каплиці на увазі наявність музичного слуху, уміння запам'ятати і відтворити мелодію. На інструменті два важеля: з кнопкою вгору U і вниз D. Рішенням буде duddud або uduudu. Цікавий квест з богинею часу, де висять троє годин, з картинами сьогодення, майбутнього і минулого. Потрібно вставити бурштин годинник з минулим, обсидіан в годинник з цим і кристал в механізм з майбутнім. Якщо все зроблено правильно, хронометр в центрі покаже 12 годин, відкриється, за ним Джилл знайде золотий багатогранник. Труднощі виникають із завданням «Проба води» в Resident Evil 3: Nemesis. Проходження нескладна, якщо побачити закономірність. Достатньо лише відновити зразок води, застосовуючи обертання діапазонів. В самому верхньому рядку знаходиться проба, якій відповідає графічний діапазон значень. Нижче йдуть три рядки A, B і C, що є «полем для експериментів». З послідовності значень цих діапазонів потрібно скласти результат (останній рядок), відповідний вихідного зразку. Чимось віддалено нагадує «Тетріс». При вірній розстановці кубиків (скріншот нижче) головоломка буде вирішена.
  Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі
  Якщо пройти квест не виходить, краще почати гру з останньої точки збереження і вибрати інший шлях: якщо при зустрічі з Nemesis зістрибнути з моста, Джилл потрапить до проб води. Зіштовхнули з мосту противника, пройде до панелей живлення, де шлях перепиняють потоки гарячого пара (потрібно буде послідовно перенаправляти його потоки). Однак таке рішення вплине на кінцівку.

  Висновок

  Проходження Resident Evil 3: Nemesis надовго позбавило сну і порушило режим харчування багатьом шанувальникам жанру на початку двотисячних. Для свого часу проект досить значний і багатообіцяючий. Нехай і повторні проходження займають всього 2-3 години, перше пробігається годин за 7 або більше. Для «дітей нульових» це непередаваний ігровий досвід, що допомагає зануритися в атмосферу небезпеки, здригатися при раптовій появі зомбі з-за рогу, вікна або каналізаційного люка. Це незамінний дослідницький досвід у комбінації інгредієнтів (відсилання до жанру RPG) для боєприпасів. Позитивні відгуки сприяли зростанню продажів проекту. Численні коментарі, залишені користувачами тематичних сайтів, — це думки геймерів, які визначають критерії відбору якісного продукту. Для більшості шанувальників жанру Resident Evil 3 є еталоном. Коли задається питання про «Обителі Зла», в голові виникає образ супермутанта «Тирана» з зашитим оком — Nemesis. Саме третя частина стала для багатьох відправним пунктом до всесвіту Resident Evil. Всі самі пізнавані аспекти жанру зосереджені саме в ній: різні кути огляду камери, система автонаведения, комбінації клавіш, саундтрек. Якщо порівнювати інші проекти, можна побачити відхід від традицій жанру. Resident Evil 4 ще відповідає, а от 5 і 6 частини франшизи вже переросли шутер від третьої особи і традиційних елементів хоррора в них не спостерігається. Проходження третьої частини примітно тим, що події відбуваються не в замкнутому просторі на зразок особняка або бункера, а охоплюють ціле місто. Небезпека чигає за кожним рогом. Ворог з'явиться з-під автомобіля, вікна, вистрибне з-за барної стійки, накинеться з тіні або подкараулит в каналізації (як у випадку з хробаком-могильником). Гравцеві доводиться постійно вирішувати, що важливіше: патрони або медикаменти. Приймати рішення на кшталт відстрілюватися від ходячих мерців або швидко пробігти між ними і закрити за собою двері. Ідеєю франшизи надихнувся і Пол Андерсон, знявши однойменний фільм, який отримав продовження. На відміну від гри, кінокартина не отримала такого успіху. Згідно відгуками, «Обитель Зла 2: Апокаліпсис» (саме у другій частині з'явився супермутант Nemesis) отримав більше негативних оцінок, ніж перша частина. І це незважаючи на величезну кількість відсилань до ігор, які викликають і донині захват у фанатів. Наприклад, вибух Раккун-сіті практично повністю скопійований з кінцівки RE 3: Nemesis. Сцени загибелі солдатів Umbrella від натовпів мерців запозичені з цього ж проекту. Поява «Немезіди» у фільмі не могло не викликати радості. Те ж саме слід сказати і про пряму відсилання у вигляді Джилл Валентайн, яка в кінокартині одягається, пересувається і тримає зброю, як і в грі. Багато моментів, запозичених з першої частини гри і з RE: Code Veronika. Однак не всі солодко й гладко. Картина представляє певний інтерес для цільової аудиторії, проте ряд кінокритиків дотримується негативної оцінки. Наприклад, Уолтер Чоу з Film Freak Central відгукнувся про творіння П. Андерсона як про жахливий продовження жахливого фільму. Відомий кінопортал Rotten Tomatos, що спеціалізується на агрегації відгуків від висококваліфікованих кінокритиків, виставив картині всього 20 % рейтингу, що рівносильно закидання гнилими помідорами творців (не дарма у сайту така назва). Про подальші продовженнях кінокартини взагалі не варто згадувати. Якщо перші дві частини були в деякій мірі якісними, то про решту краще промовчати. Чим далі, тим більше нагадує відверте знущання над Мілою Йовович, всіма силами намагалася витягнути творіння на потрібний рівень. Не врятував становище ні Альберт Вескер, ні гігантські зомбі-кат, ні безліч клонів головної героїні. Якусь подобу логічного завершення в плані кінокартин сталося в «Обитель Зла: Остання глава», проте рейтинг на Rotten Tomatos вище 35 % не піднявся. Фанати розкритикували реліз за велику кількість неточностей, недомовленості, сюжетних розбіжностей з попередніми частинами, а також за відведення важливих персонажів на другорядні ролі. У травні 2017 року було оголошено про наміри перезавантаження всієї франшизи. Залишається сподіватися, що це буде більш продумана, якісна і кропітка робота, до якої захочеться повертатися раз за разом, як до комп'ютерної гри Resident Evil 3: Nemesis або шутер від третьої особи типу п'ятої та шостої частин. Втім, не слід починати знайомство з всесвіту з невдалих фільмів. Ігрові проекти живуть своїм життям, обростають арміями шанувальників, що виражають пристрасті допомогою творчості, косплея і не тільки. У серпні 2018 року Capcom оголосили про перевидання Resident Evil 2 призначивши дату виходу січень 2019 року.
  Resident Evil 3 Nemesis: проходження, квести, секрети, графіка, сюжет гри і персонажі
  Фанати сприйняли новину з захопленням і висловлюють сподівання на ремейк Resident Evil 3: Nemesis на ПК. Залишається сподіватися, що з перевиданням гучного хоррора проект отримає друге народження, обзаведеться цікавими DLC, новими сюжетними поворотами і більш продуманим геймплеєм. Управління зразка 2000 року, звичайно, стало класикою, але багато очікують більш глибокого адаптування під ПК: WSAD + Миша. Про графіку і мови не йде. З висоти 2018 року ця складова Resident Evil 3: Nemesis здається убогій, бо переробка під нові реалії просто життєво необхідна. Залишається лише побажати удачі і терпіння розробникам і фанатам.

  Популярі новини
  Загрузка...