Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция

111 0 Новини високих технологій

Як відомо, корпорація Microsoft випускає операційні системи Windows з деяких пір почала просувати на ринку власне засіб захисту, який називається захисником, яке з'явилося в восьмий модифікації ОС, а потім перекочувала і в десяту. Наскільки воно забезпечує необхідний рівень захисту і системи, і користувальницьких даних, судити досить важко тільки з тієї причини, що всілякі рейтинги та відгуки в інтернеті дуже часто виглядають вельми суперечливими. Однак саме цей інструментарій іноді веде себе неналежним чином, ускладнюючи роботу звичайного користувача. У зв'язку з цим багато і намагаються вимкнути захисник Windows 10 вважаючи його абсолютно марним інструментом. Але як це зробити? Пересічному користувачеві можна запропонувати кілька нехитрих способів, які базуються й на використанні засобів системи, і на застосуванні стороннього програмного забезпечення.


Захисник Windows: що це за програма?

Для початку коротко зупинимося на тому, що собою представляє цей, вбудований в операційну систему, аплет. По всій видимості, багато хто здогадуються, що в даному випадку мова йде про антивірусному інструментарії, який, по ідеї, і повинен забезпечувати належний рівень захисту. Після першої установки будь-якої з останніх версій Windows він знаходиться в активному стані. Що стосується надійності такого захисту, у багатьох користувачів і фахівців вона викликає законні сумніви, незважаючи навіть на те, що розробники практично повністю запозичили застосовувану в захисника технологію з відомого антивіруса Bitdefender, внісши незначні зміни. Але саме цей антивірус у вигляді вбудованого в систему інструменту невимовно дратує користувачів, оскільки, що називається, «суне свій ніс, куди не треба». Тим не менше в ньому є одна хороша риса, яка полягає в тому, що вимкнути захисник Windows 10 можна зовсім елементарно.


Автоматична деактивація захисника

Почнемо, мабуть, з самого простого і найбільш прийнятного для всіх пересічних або початківців користувачів деактивації захисту. Як відключити Windows defender 10 не використовуючи для цього якісь кардинальні методи і зміна параметрів операційної системи? Елементарно! Справа в тому, що ця служба автоматично деактивується відразу ж після установки будь-якого стороннього антивірусного програмного забезпечення.
Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция
Іншими словами, просто інсталюйте будь-який антивірус, і захисник відключиться сам по собі. Власне, і рівень безпеки, який забезпечується більшістю комерційних або безкоштовних програмних продуктів такого напрямку, все одно буде набагато вище. Але що, якщо з якихось причин ви вирішите позбутися від штатного антивіруса? У цьому випадку вбудоване засіб самостійно знову активізується.

Як відключити антивірусну програму «Захисник Windows 10» до наступного перезавантаження?

Тепер припускаємо, що стороннього антивірусного ПЗ на комп'ютері немає. Вимкнути захисник Windows 10 засобами системи, щоправда, тільки до наступного рестарту, можна досить просто.
Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция
Насамперед необхідно викликати «Диспетчер завдань» і примусово завершити процес цієї служби.
Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция
Після цього слід скористатися розділом центру безпеки Windows defender 10 дістатися до якого можна через стандартне меню параметрів, після чого потрібно буде деактивувати пункти хмарної захисту і захисту в реальному часі. Попутно зверніть увагу на той момент, що модуль самого захисника в автозавантаженні десятій версії системи може бути і не показаний, тому через деякий час (у тому числі і після перезавантаження) служба буде задіяна знову.

Як вимкнути службу Windows defender 10 через групові політики?

Тепер давайте подивимося, що можна зробити для деактивації цієї служби, якщо її відключити не на час, а назавжди. Одним з найпростіших методів є зміна параметрів групових політик, для доступу до яких використовується команда gpedit.msc, прописываемая в консолі «Виконати».
Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция
У редакторі через конфігурацію комп'ютера і адміністративні шаблони необхідно перейти до розділу захисника, який ще може називатися Endpoint Protection, праворуч у вікні вибрати пункт відключення захисника, викликати вікно редагування опції і встановити її у включений стан. Після збереження виставленого значення бажано зробити рестарт системи.
Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция
Примітка: якщо з якихось причин (найчастіше через відсутність необхідних прав на зміну конфігурації) відключення провести буде неможливо, запустіть редактор політик від імені адміністратора, використовуючи для цього створення нової задачі в «Диспетчері завдань». Особливо зверніть увагу, що вимкнути захисник Windows через 10 розділ служб (services.msc) неможливо.

Як зробити виключення антивіруса назавжди?

Якщо хто не знає, групові політики є свого роду дублюючим інструментом реєстру, але реєстру має більш високий пріоритет, тобто значення, встановлені в політиках, змінити у реєстрі можна, а навпаки – ні. Тому вимкнути захисник Windows 10 можна як раз через реєстру (regedit).
Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция
В редакторі необхідно використовувати гілку HKLM і через розділи, показані на зображенні вище, знайти каталог Windows Defender. Праворуч у вікні через ПКМ слід вручну створити параметр DWORD з розрядністю 32 біта, присвоїти йому назву DisableAntiSpyware і задати значення у вигляді одиниці. Після виходу з редактора перезавантаження потрібно в обов'язковому порядку! Примітка: для всіх вищеописаних варіантів деактивації захисника бажано задіяти посилання відключення отримання повідомлень про стан антивірусного захисту, використовуючи для цього розділ центру безпеки і обслуговування в «Панелі управління».

Відключення захисту в додатку Win Updates Disabler

Нарешті, щоб не займати зміною системних налаштувань, можна скористатися спеціальними утилітами від сторонніх розробників. Так, наприклад, пропонована до використання програма Windows defender 10 відключає, що називається, в один клік.

Как выключить защитник в Windows 10: подробная инструкция
Для деактивації необхідно всього лише поставити галочку на відповідному пункті, а після рестарту системи вбудований антивірус працювати перестане.

Деактивація захисту в програмі NoDefender

Також можна скористатися і ще одній простій програмою. Її особливість, правда, полягає в тому, що при зміні налаштувань захисника користувач все одно потрапить в основний розділ параметрів безпеки системи, де потрібно буде виконати стандартні дії, описані вище, а потім натиснути кнопку деактивації. Зате застосовувати цей додаток можна в тих випадках, коли у вас немає відповідних прав доступу на рівні адміністратора.

Підсумок

Таким чином, повна або часткова деактивація вбудованого антивіруса Windows особливих труднощів не являє. Що ж стосується вибору оптимального рішення, слід зазначити, що без встановленого захисного програмного забезпечення сторонніх виробників, вимикати захисник не рекомендується ні за яких обставин, оскільки і комп'ютер, і сам користувач залишаться без захисту взагалі. А ось самим простим методом деактивації вбудованого інструменту системи, як вже, напевно, всім стало зрозуміло, є інсталяція будь-якого стороннього антивіруса. Це і простіше, і безпечніше. І незважаючи на всі штучні рейтинги і хвалебні оди захиснику від Microsoft, спеціалізовані антивіруси все одно забезпечують більш надійний захист і самої операційної системи, та конфіденційної інформації, яка може зберігатися на комп'ютері.

Популярі новини
Загрузка...