Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради

65 0 Новини високих технологій

Для досвідчених користувачів комп'ютера установка операційної системи - це проста справа. Однак якщо за ПК знаходиться новачок, навряд чи у нього вийде виконати цю операцію з першого разу. В такому випадку краще заздалегідь ознайомитися з усіма її етапами, особливо якщо в системному блоці знаходиться нестандартний жорсткий диск. У цій статті буде розказано, як правильно встановити Windows 10 на SSD. Крім простого розбору всіх дій, також буде порушена тема продовження терміну служби накопичувача і надано рекомендації по його використанню.

Як встановити Windows 10 на SSD-диск

Весь процес установки буде розбитий на кроки, щоб користувачеві було легше у всьому розібратися. Перш ніж почати розповідати про кожен з них, варто нагадати, що попередньо необхідно підготувати флешку об'ємом 8 гігабайт. Хоча чим більше, тим краще.


Крок 1: готуємо завантажувальну флешку

Флешка знадобиться для запису на неї інсталяційного образу системи. Процес цей виконується досить просто, хоча обиватель запросто зможе заплутатися, тому рекомендуємо уважно ставитися до кожного пункту інструкції, щоб не допустити помилку. вставте USB-накопичувач до комп'ютера, виберіть пункт "USB-флеш-пам'яті" і натисніть "Далі".
 • Тепер вам нададуть список всіх підключених накопичувачів, виберіть флешку і натисніть "Далі".
 • Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради
  Відразу після виконання всіх дій почнеться створення завантажувальної флешки. Дочекайтесь її закінчення і переходьте до наступного кроку.


  Крок 2: входимо в BIOS

  Перед тим як встановити Windows 10 на новий SSD (хоча він не обов'язково повинен бути новим), потрібно налаштувати деяку опцію в Біосі і виставити там же пріоритетний диск для завантаження з нього комп'ютера. Але спершу розберемося, як входити в БІОС. Універсальної інструкції, до жаль, немає, на кожному комп'ютері це виконується по-різному. Але суть залишається однією - потрібно натиснути спеціальну кнопку для запуску комп'ютера. Ось список цих клавіш:
 • F2.
 • F10.
 • Delete.
 • F8.
 • Спробуйте натискати ці клавіші. Хоча варто сказати, що при запуску комп'ютера зазвичай написано, яку клавішу слід натискати.

  Крок 3: включаємо режим AHCI в BIOS

  В Біосі насамперед необхідно включити режим AHCI. Потрібно це для того, щоб розкрити весь потенціал SSD-накопичувача. У прикладі буде використаний BIOS на материнській платі MSI A68HM, проте інструкція загальна для всіх інших версій. Виконується це дія наступним чином:
 • Перейдіть в налаштування, які називаються "SETTINGS".
 • В меню перейдіть в розділ "Додатково".
 • Після цього відкрийте пункт "Вбудовані периферійні пристрої".
 • Відшукайте розділ "Конфігурація SATA" і клацніть лівою кнопкою миші по слоту, в яку вставлений ваш SSD-диск.
 • У контекстному меню виберіть режим AHCI".
 • Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради
  Також варто зазначити, що найчастіше в більшості сучасних комп'ютерах цей режим встановлюється за замовчуванням. Але якщо до цього стояла Windows XP, то перевірити настройку все-таки варто.

  Крок 4: виставляємо пріоритет в BIOS і запускаємо Peripherals".
 • У списку усіх параметрів виберіть "Enabled" на всіх USB контролерів.
 • Вийдіть назад в головне меню.
 • Перейдіть до "Advanced BIOS Features".
 • Виділіть рядок "Hard Disk Boot Priority" і натисніть Enter.
 • У списку виберіть назву вашої флешки.
 • Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради
  В Біосі AMI дана настройка виконується трохи інакше:
 • Перейдіть у вкладку "Boot".
 • Далі виберіть пункт "Hard Disk Drives".
 • Натисніть клавішу Enter на пункті "1st Drive".
 • Виберіть назву вашої флешки.
 • Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради
  Що стосується інших версій Біоса, то для них також підійдуть попередні інструкції, головне - дотримуватися алгоритм дій: увійти в БІОС, включити роботу USB-пристроїв, з усіх дисків вибрати пріоритетним флешку. Після того як пріоритетним диском була обрана флешка, необхідно зберегти всі зміни і перезавантажити комп'ютер. Зробити це можна з допомогою гарячої клавіші F10. Натисніть на неї і підтвердіть свої дії, натиснувши клавішу Enter.

  Крок 5: приступаємо до розмітки диска

  Тепер можна приступати безпосередньо до інструкції, як встановити Windows 10 на SSD з GPT або MBR, хоча бажаний саме перший варіант. Після виконання описаних вище дій комп'ютера після перезавантаження запустить інсталятор Windows.
  Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради
  Перед установкою потрібно виконати розмітку диска. Дана процедура складна на перший погляд, однак з інструкцією ви з усім розберетеся. Отже, для виконання поставленої задачі необхідно зробити наступне:
 • У вікні вибору мови операційної системи визначте відповідний для вас і натисніть "Далі".
 • Після цього натисніть кнопку "Встановити".
 • З'явиться текст ліцензійної угоди, щоб продовжити установку, необхідно його прийняти. Для цього встановіть позначку поряд з пунктом "Я приймаю умови" та натисніть "Далі".
 • Тепер перед вами два варіанти установки на вибір: "Оновлення" або "Вибіркова". Необхідно вибрати другий пункт. Просто натисніть на ньому лівою кнопкою миші.
 • З'явиться меню розмітки. Якщо на вашому диску до цього була встановлена Windows, значить, необхідно стерти всі диски. Для цього натискайте кнопку "Видалити", доки не залишиться всього один рядок - "Незайнятий простір на диску". Якщо ваш диск новий, значить пропустіть цей

  Крок 6: останній етап установки

  Якщо ви дійшли до цього кроку, значить, вас можна привітати, адже ви тепер знаєте, як встановити Windows 10 на SSD-диск. Все, що залишається, - дочекатися завершення інсталяції всіх компонентів системи з флешки на диск. За цим процесом ви можете спостерігати безпосередньо на екрані. До речі, комп'ютер кілька разів перезавантажиться - це нормально. Ви також можете подивитися відеоролик знизу, в якому наочно показано, як виконувати всі дії вищеописаною інструкції.
  Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради

  Чи варто встановлювати Windows 10 на SSD

  Виконавши всі основні дії, можна переходити безпосередньо до роздумів про те, чи варто встановлювати операційну систему на SSD. І взагалі, чим відрізняється SSD з встановленою Windows 10 від такого ж жорсткого диска HHD? По-перше, варто відразу сказати, що процес інсталяції що на SSD, що на HDD однаковий і практично нічим не відрізняється. По-друге, шкода від встановленої Windows 10 для SSD мінімальний. На цьому зараз зупинимося докладніше. Справа в тому, що "десятка" - відносно нова операційна система, тому при її розробці враховувалися всі нюанси роботи на твердотільному накопичувачі. Відповідно, вам не потрібно буде після встановлення здійснювати безліч налаштувань системи для продовження терміну служби вашого накопичувача.
  Але це що стосується Windows 10 тепер давайте поговоримо про попередніх версій Windows на SSD, наприклад, про XP. Тут відразу потрібно розуміти, що це версія дуже стара і випускалася в ті часи, коли про SSD навіть і мови не було. Виходячи з цього, можна здогадатися, що вона не оптимізована під роботу твердотільного накопичувача, тому він прослужить на порядок менше часу. Якщо ж вам просто необхідна Windows XP, наприклад, для запуску якогось старого софта, тоді є відмінна альтернатива. Ви без особливих зусиль можете встановити її на віртуальну машину, наприклад, VirtualBox. Зробивши це, ви отримаєте всі ті ж функції, що і на оригінальної Windows XP.
  Як встановити Windows 10 на SSD: покрокове керівництво, підготовка, поради

  Як не завдати шкоди диску

  Як встановити Windows 10 на SSD, ми розібралися, тепер давайте поговоримо про те, як продовжити термін служби накопичувача. Першочергово розберемося, чому SSD виходить з ладу. Вся справа в тому, що даний диск має обмежена кількість циклів перезапису, по вичерпанні критичного кількості яких пристрій можна просто викинути. Але поспішаємо порадувати: їх настільки багато, що при правильному використанні комп'ютера накопичувач прослужить більше 10 років. Отже, щоб збільшити "життя" SSD, необхідно дотримуватися наступних правил:
 • Не дефрагментируйте диск. У Windows ця опція відключена відразу ж, тому не намагайтеся виконати її з допомогою сторонніх програм.
 • Відмовтеся від форматування диска. Якщо ви хочете змінити файлову систему, краще виконувати це в швидкому режимі. Але ще краще відмовитися від цієї затії.
 • Не виконуйте затирання інформації за допомогою методик NSA, DOD і "Гутманн". Це просто безглуздо, так як вони ефективні тільки з жорсткими дисками.
 • Висновок

  Ось ми і розібралися, як встановити Windows 10 на SSD. Як можна зазначити, що всі дії мало чим відрізняються від установки на звичайний жорсткий диск комп'ютера. Відмінність полягає лише у виборі відповідного режиму AHCI в Біосі, однак і цю настройку можна було б пропустити. Сподіваємося, стаття допомогла вам розібратися в темі, і ви без особливих зусиль зробили інсталяцію операційної системи.

  Популярі новини
  Загрузка...