Як відключити "Екранний диктор" на Windows 710

314 0 Новини високих технологій

В операційних системах Windows вбудовано багато допоміжних служб, які сприяють поліпшенню взаємодії користувача з комп'ютером. Для підвищення зручності ці засоби найчастіше використовуються людьми з обмеженими можливостями. У цій статті піде мова про те, як включити і вимкнути екранного диктора на Windows.

Що це таке?

Така служба була введена ще в 1999 році, коли була випущена операційна система Windows 2000. Помічник створювався для допомоги сліпим або слабозрячим користувачам. Програма відтворювала голосовим повідомленням елементи і контент, що міститься на екрані. У Windows 10 служба була доопрацьована введенням нових голосів SAPI 6. Також екранний диктор доступний на мобільних версіях ОС. Якщо ви не знаєте, як відключити екранного диктора, то ця інструкція допоможе вам у цьому. Розглянемо всі способи.


Як відключити "Екранний диктор" на Windows 710

Варіанти відключення

Перший і самий стандартний варіант - це використання меню "Пуск". Вам необхідно відкрити меню і знайти підрозділ "Спеціальні можливості". В ньому знаходиться шукане додаток з назвою "Екранний диктор". Якщо воно було запущено, але ви не знайшли ніде активного вікна, то можна через меню знову запустити його. Клікаємо на рядок з програмою, щоб на екрані відкрилося вікно управління. Щоб відключити екранного диктора, вам необхідно вибрати пункт "Вихід". Зробити це можна за допомогою мишки або стрілок на клавіатурі. При виборі дії ви почуєте відповідне голосове повідомлення, яке свідчить про закриття утиліти. Сам голосовий помічник підказує, що для відключення служби можна скористатися гарячими клавішами Caps Lock+Esc (за замовчуванням). Працює така фішка тільки у цій програмі. Комбінацію клавіш можна змінити в налаштуваннях на ту, яка буде зручніше вам.


Зазвичай запущений додаток з'являється у вигляді іконки на панелі завдань, тому закрити його можна і через неї. Для цього необхідно знайти відповідний значок, клацнути по ньому ПКМ і в контекстному меню натиснути на кнопку "Закрити вікно". Ще один варіант - закриття через "Диспетчер завдань". Ним можна скористатися в тому випадку, якщо графічний інтерфейс помічника завис або гальмує. Для цього скористайтесь комбінацією клавіш Ctrl+Alt+Esc, у вкладці "Процеси" знайдіть рядок "Засіб читання з екрану" і закрийте її. Програма завершить свою роботу без додаткового повідомлення. Щоб швидше відключити екранного диктора, можна скористатися комбінацією " гарячих клавіш Alt+F4. Вона використовується для екстреного виходу з будь-яких програм. Цими способами ви можете відключити екранного диктора в Windows 7 8 і 10. Тепер розглянемо всі варіанти запуску утиліти, оскільки їх набагато більше.
Як відключити "Екранний диктор" на Windows 710

Відключення, доступне у Windows 10

Оскільки в сучасних операційних системах від Microsoft був змінений інтерфейс і введені нові розділи налаштувань, став доступний інший варіант відключення системних служб. Щоб відключити екранного диктора в Windows 10 вам необхідно слідувати інструкції:
 • Запустіть вікно "Параметри", використовуючи пошукову рядок або через контекстне меню.
 • Тут перейдіть у вікно "Спеціальні можливості".
 • У лівому меню відкрийте розділ "Екранний диктор".
 • Переставте параметр "Використовувати екранний диктор" в положення " Откл.
 • Голосовий помічник відразу відключиться. Включити його назад можна тим же методом. Зверніть увагу на додаткові налаштування - з їх допомогою можна задати параметри автоматичного запуску та інше.
 • Як відключити "Екранний диктор" на Windows 710

  Вимикаємо через "Панель управління" в Windows 7

  У "сімці" немає вікна "Параметри", тому необхідно скористатися стандартною "Панеллю керування". Відкрийте її і, щоб відключити екранного диктора в Windows 7 зайдіть в розділ "Центр спеціальних можливостей". Тут необхідно зайти в "Використання комп'ютера без дисплея" і прибрати галочку біля пункту "Включити екранний диктор".

  Запуск різноманітними методами

  Якщо вам необхідно повторно зайти в засіб читання з екрану, ви можете скористатися одним з наступних варіантів:
 • Потрапити у вікно з параметрами екранного диктора можна за допомогою програми "Виконати". Для цього скористайтесь комбінацією Win+R і в рядку введіть команду narrator, після чого натиснути клавішу Enter.
 • Тією ж командою можна скористатися cmd. Запустіть командний рядок і введіть в неї narrator і натисніть Enter.
 • Запуск через пошуковий рядок. Найпростіший варіант - вам достатньо ввести назву програми в пошуку і запустити утиліту.
 • Як відключити "Екранний диктор" на Windows 710
  Ми розглянули, як включити і вимкнути "Екранний диктор" на Windows найрізноманітнішими способами.

  Популярі новини
  Загрузка...