Як дізнатися формат файлу у Windows?

273 0 Новини високих технологій

Формат файлу – це розширення, що дозволяє запускати або відкривати конкретний матеріал тільки за допомогою певного софта або компонентів. Розширення вказується після назви файлу. Наприклад, win32.exe, де exe – це формат виконавчого файлу. Часто користувачі не можуть визначити розширення, оскільки воно може не відображатися, а комп'ютер не може самостійно підібрати програму або програми для запуску такого вмісту. В даній статті розповідається про те, як дізнатися формат файлу різними способами.

Включення відображення

Якщо ви відкриваєте вікно з провідником і заходите в папку де знаходяться файли, а поруч з назвою не відображається формат, то проблема полягає в налаштуваннях ОС. Це виправити досить легко.


 • Відкрийте вікно "Проводник" і зайдіть в потрібний каталог.
 • Тепер клацніть по кнопці "Вид" на верхній панелі провідника.
 • У панелі, натисніть "Параметри", а у вікні перейдіть на вкладку "Вид".
 • У списку "Додаткові параметри" перегорніть всі пункти вниз, поки не знайдете "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів". Навпроти нього необхідно прибрати галочку, зберегти зміни кнопкою ОК.
  Як дізнатися формат файлу у Windows?
 • Тепер в провіднику ви зможете дізнатися, який у формат файлу, подивившись на підпис через точку після назви. Також зверніть увагу на стовпчик "Тип" (її можна включити зміною виду провідника на "Таблиця"). Тут теж вказаний формат і тип файла.

  У властивостях

  Як дізнатися формат файлу у Windows?
  Другий варіант – це вікно "Властивості" конкретного файлу. Щоб потрапити в нього, вам необхідно клікнути по файлу ПКМ (правою кнопкою миші) і відкрити контекстне меню. У ньому слід знайти останній пункт "Властивості".


  Перед вами з'явиться вікно з докладним описом конкретного документа або програми. Зверніть увагу на рядки "Тип" і "Опис" у вкладці "Загальні". Саме тут ви можете дізнатися формат файлу. На Windows 10/8/7/Vista/XP така інструкція буде актуальною.

  Поради по зміні розширення

  Якщо поруч з іменем файлу вказано його формат, значить, при зміні цього значення даний матеріал не буде відкриватися або запускатися. Наприклад, ви створили текстовий документ doc і зберегли його в цьому форматі. Після цього зайшли в провідник і прибрали приставку doc з назви.
  Як дізнатися формат файлу у Windows?
  Файл відразу перестав визначатися системою, а при спробі запуску Windows буде посилатися на невідомий формат і пропонувати вибрати програму для запуску вручну. Але в деяких ситуаціях зміна розширення може стати в нагоді. Наприклад, щоб створити bat-файл текстового документа txt, досить змінити формат після назви. Тому не рекомендується експериментувати з форматами файлів без належних знань або необхідності.

  Спеціальні сайти

  Якщо ви не хочете налаштувати параметри провідника або ритися у властивостях документів, то дізнатися формат файлу вам допоможуть спеціальні ресурси. До них можна віднести Open-File, FileTypes і багато інших. Сайти працюють за наступним принципом:
 • ви відкриваєте розділ для визначення формату;
 • натискаєте на кнопку "Вибрати";
 • вказуєте шлях до файлу з невідомими розширенням;
 • внизу моментально з'являються результати перевірки.
 • Таким способом ви можете не тільки швидко дізнатися формат файлу, але і познайомитися з детальними характеристиками і типом даних.

  Популярі новини
  Загрузка...