Пошук по вмісту файлів в Linux: можливі варіанти вирішення проблеми

202 0 Новини високих технологій

У кожної операційної системи є свої плюси і мінуси, які проявляються при роботі. Те ж стосується і Linux. У багатьох користувачів регулярно виникають проблеми з пошуком файлів або текстових записів у системі. Проте дану проблему вирішити досить легко. В цій статті детально описано, як здійснюється Linux пошук по вмісту файлів.

Пошук записів через grep

Пошук по вмісту файлів в Linux: можливі варіанти вирішення проблеми
Перший спосіб пошуку потрібного файлу або запису – вбудована в систему утиліта grep. Назва розшифровується як global regular expression print. Зовнішній вигляд програми дуже нагадує вікно командного рядка в Windows. Для того щоб запустити пошук, необхідно у вікні grep ввести команду grep –r"", де в лапках необхідно вказати приблизну назву шуканого файлу або фрагмент тексту. Після цього утиліта негайно почне вивчати бібліотеки в пошуках даних. У grep пошук по вмісту файлів в Linux відбувається досить повільно, тому доведеться почекати


Пошук виконуваного файлу через команду which

Пошук по вмісту файлів в Linux: можливі варіанти вирішення проблеми
Якщо користувачеві необхідно знайти файл виконуваної програми, який він випадково видалив або втратив, на допомогу йому прийде керована команда which. Для пошуку найкращого слід скористатися повною командою /home/username/.local/bin/"", де в лапках необхідно вписати ім'я файлу. Дана команда – найпростіший спосіб здійснити пошук по вмісту файлів в Linux.

Пошук файлу з допомогою locate

Останній спосіб пошуку файлів в Linux – команда locate. Слід враховувати, що з її допомогою можна знайти файл тільки за його точному назвою, на відміну від попередніх способів. Крім того, locate не може здійснювати пошук тексту в документах. Якщо користувач знає розташування файлу, але добиратися до нього далеко, команда буде до речі. Для пошуку необхідно ввести locate query "". В лапках вказується повна назва виконуваного файлу.
Пошук по вмісту файлів в Linux: можливі варіанти вирішення проблеми
Будь-який з способів допоможе швидко провести пошук по вмісту файлу. Але дуже важливо не помилитися при написанні імені в командному рядку.

Популярі новини
Загрузка...