Як відкрити папку в командному рядку Windows?

237 0 Новини високих технологій

Командний рядок - стандартний засіб Windows, що дозволяє управляти персональним комп'ютером за допомогою текстових команд, а не через графічний інтерфейс. Функціоналу вікон із зручними кнопками і приємним для ока дизайном іноді буває недостатньо, і навіть починаючий користувач рано чи пізно стикається з командним рядком. У цій статті розказано, як відкрити папку в командному рядку і які функції з нею можна виконувати за допомогою текстових команд.

Відкрити командний рядок

Як відкрити папку в командному рядку Windows?
Спочатку вам необхідно запустити вікно командного рядка. Це можна зробити кількома способами.
 • Через меню "Пуск". Вам необхідно відкрити меню і знайти розділ "Службові". Тут двічі клацніть по рядку для запуску програми. Якщо вам необхідно запустити програму від імені адміністратора, то виберіть відповідний пункт у контекстному меню.
 • Через пошуковий рядок. В пошуку на панелі завдань, ви можете набрати cmd або "командний рядок", а потім клікнути по результату пошуку ПКМ. У меню виберіть пункт запустити з правами адміністратора.
 • Третій варіант - команда в додатку "Виконати". Для запуску програми скористайтесь комбінацією клавіш Win+R, а в рядку введіть cmd і натисніть Enter. Утиліта запускається відразу з адміністраторськими правами.
 • У Windows 10 є розширена версія PowerShell, яку можна запустити тими ж способами, тільки у випадку з додатком "Виконати" необхідно вписувати powershell.


  Як відкрити папку в командному рядку?

  Як відкрити папку в командному рядку Windows?
  Тепер - до введення команд. Для цього вам необхідно вписати cd, поставити пробіл і не натискати Enter для застосування команди. Після цього ви повинні прописати шлях до необхідного каталогу. Наприклад, щоб відкрити папку System32 на системному розділі, ви повинні ввести cd C:/WINDOWS/System32/і натиснути Enter. Так ви можете відкрити папку в командному рядку і переміщатися по каталогах. Для цього використовуйте ряд корисних команд:
 • cd - перехід на один рівень вище;
 • cd - перехід до кореневого каталогу жорсткого диска;
 • cd /d - зміна каталогу або жорсткого диска (або одночасно).
 • Запам'ятавши ці комбінації, ви зможете подорожувати по директоріях і запускати програми, відкривати файли, редагувати папки і так далі. Щоб отримати довідку щодо інших корисних команд, введіть help і натисніть Enter.


  Як відкрити командний рядок в папці Windows 10?

  Щоб не прописувати вручну шлях до директорії через cmd, ви можете запустити командний рядок вже в самій папці. При цьому початковою точкою для команд буде поточний каталог, а вам залишиться лише виконати потрібні операції. В останньому оновленні в контекстному меню Windows 10 за замовчуванням залишився лише пункт "Відкрити вікно PowerShell тут".
  Як відкрити папку в командному рядку Windows?
  Для запуску вам необхідно зайти в папку через провідник і з затиснутою клавішею Shift на вільному місці клацнути ПКМ. У контекстному меню виберіть вище згаданий пункт. Після цього з'явиться командний рядок із заздалегідь визначеним шляхом до каталогу. Також відкрити PowerShell через провідник можна наступним чином:
 • зайдіть у вікно директорії;
 • натисніть на кнопку "Файл";
 • У меню, виберіть пункт "Запустити Windows PowerShell.
 • Тепер ви знаєте, як відкрити папку через командний рядок в Windows і навпаки. Обидва варіанти актуальні в останні оновлення Windows 10 і можуть стати в нагоді користувачеві комп'ютера в будь-який момент.

  Популярі новини
  Загрузка...