ASUS Live Update: що це за програма і чи потрібна вона користувачеві?

111 0 Новини високих технологій

По всій видимості, не потрібно говорити, що кожен виробник комп'ютерної техніки (зокрема ноутбуків), крім інструментарію самої операційної системи, намагається нав'язати користувачам застосування власного фірмового софту, який дозволяє спрощувати виконання деяких стандартних операцій. Однією з таких утиліт повною мірою можна назвати додаток ASUS Live Update. Що це за програма, для чого вона потрібна, які її можливості і наскільки доцільно тримати її на своєму лептопі, далі і спробуємо розібратися. І для початку давайте подивимося, що ж це за програмний продукт, який рекомендується до установки на ноутбуках цього виробника (на деяких моделях описувану нижче програму можна знайти навіть у представленому вигляді).


ASUS Live Update: що це за програма?

Як вже можна здогадатися з назви, ця утиліта призначена для установки якихось оновлень. Але яких? Як стверджується самим розробником, дана програма в основі своїй призначена для онлайн-оновлення драйверів абсолютно всіх пристроїв, присутніх у стандартній конфігурації. Проте це тільки одна сторона медалі.
ASUS Live Update: що це за програма і чи потрібна вона користувачеві?
Крім драйверів, також розробники приділили увагу пошуку і своєчасній установці новітніх прошивок для первинних систем введення/виведення (BIOS/UEFI). Нарешті, програмний продукт ASUS Live Update Utility має ще й вбудовану функцію відстеження виходу критичних або рекомендованих (але необов'язкових) оновлення самої операційної системи, що дуже часто можна помітити навіть у деяких антивірусних пакетах, наприклад, від компанії ESET. Так, начебто утиліта і потрібна, але ось думки користувачів щодо її використання розділилися.


Деякі поради щодо налаштування та використання ASUS Live Update Windows 10 і більш ранніх системах

Перш ніж робити висновки про необхідність застосування цього софта, необхідно поглянути на деякі налаштування. Після першої установки додаток автоматично створює власний модуль автозапуску. І постійно «висить» в системному треї у вигляді значка. Щоб отримати доступ до інтерфейсу, як раз його і можна використовувати. У головному вікні інформації не так вже й багато. В основному тут вказується, чи є якісь доступні для установки апдейти.
ASUS Live Update: що це за програма і чи потрібна вона користувачеві?
При бажанні користувач може виконати примусовий пошук самостійно на кшталт того, як це робиться в «Центр оновлення Windows». В результатах знайдених пакетів оновлення будуть розділені на критичні і рекомендовані. При виборі інсталяції на екран виводиться список пакетів, а праворуч буде показано короткий опис кожного компонента. В першу чергу, виробляється якраз онлайн-оновлення драйверів, але нерідко можна побачити і інсталятори нових прошивок BIOS, а також апдейти Windows. Після вибору одного чи кількох пунктів шляхом проставлення на них галочок користувач потрапляє у вікно установки, в якому потрібно просто натиснути кнопку негайної інсталяції.
ASUS Live Update: що це за програма і чи потрібна вона користувачеві?
Особливу увагу потрібно звернути на періодичність пошуку оновлень. Правда, в налаштуваннях, варіантів не так вже й багато, і краще не встановлювати занадто малий проміжок часу (оптимально - раз на місяць).
Але найголовніша проблема, що стосується того, що ні при яких умовах не рекомендується включати автоматичну установку, а то ноутбук може запросто перезавантажитися в самий невідповідний момент. Крім того, можна зустріти і ще один тип негативних відгуків про ASUS Live Update. Що це за програма, якщо вона самостійно встановлює свіжу прошивку BIOS, комп'ютер йде в рестарт, а після цього система не вантажиться? Так, дійсно, такі дивацтва в поведінці додатки помічені. Але це, мабуть, пов'язано з недоопрацьованістю самих прошивок. Тому щоб уникнути таких явищ увімкніть пошук і установку з правом самостійного вибору дії (знову ж таки, як це робиться в стандартному розділі Windows).

Проблеми продуктивності

Нарешті, досить часто можна зустріти і нарікання користувачів з приводу того, що утиліта, постійно працюючи у фоновому режимі, аж надто активно використовує системні ресурси, викликаючи невиправдано високе навантаження, через що інші програми починають зависати. В цьому випадку можна порекомендувати відключити модуль програми в розділі автозавантаження системи (Windows сьомої версії він знаходиться в конфігурації msconfig, а у восьмій і десятій присутня в «Диспетчері завдань»). Це виправдано з багатьох причин, оскільки і оновлення Windows, і нові драйвери кожен день не виходять.

Чи потрібна ця утиліта і як її видалити в разі необхідності?

Ось коротко і все, що стосується утиліти ASUS Live Update. Що це за програма, в загальних рисах зрозуміло. Потрібна вона на комп'ютері? Питання досить спірне. За великим рахунком, драйвери при необхідності можна встановити вручну, на крайній випадок – задіяти автоматизовані програми на кшталт Driver Booster, не так сильно вантажачі систему. Оновлення первинних систем, якщо це дійсно потрібно, можна завантажити на офіційному сайті виробника, але більшість рядових користувачів установкою нових прошивок ніколи не займається. А оновлення системи при включеній службі відповідного центру в Windows встановляться і без застосування цього програмного продукту.
ASUS Live Update: що це за програма і чи потрібна вона користувачеві?
Видалити програму можна через стандартний розділ в «Панелі управління». Але для автоматичного очищення від залишкових компонентів краще застосовувати вузькоспрямовані програми - зразок Revo Uninstaller або iObit Uninstaller.

Популярі новини
Загрузка...