Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"

216 0 Новини високих технологій

У користувача може бути багато причин, за якими йому потрібен може знадобитися "Лінукс" на "Андроїд". Можна, наприклад, використовувати його для живлення сервера LAMP, який запускає веб-додатки та обслуговує веб-сторінки. Якщо користувач є мережним адміністратором, він може встановити свої улюблені інструменти Linux і перетворити смартфон в портативний мережеве рішення для пошуку несправностей або перевірки функціональності.

Підготовка пристрою

Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
Спочатку з Play Маркету Google скачується повне додаток Linux Installer. Крім того, потрібно перейти на сайт проекту "Лінукс" на "Андроїд" і завантажити версію Android-додатки з відкритим вихідним кодом. Попередньо слід зайти в меню «Налаштування», виберіть «Безпека» і перейде в стан «Невідомі джерела», щоб включити установку додатків, відмінних від Play Store.


Для додатка потрібно кореневе пристрій Android. Точна процедура, необхідна для запуску, залежить від моделей пристроїв. Установник вимагає, щоб BusyBox завантажував Linux, який буде реалізований і встановлений при першому запуску. Крім додатка, створеного проектом "Лінукс" на "Андроїд", також знадобиться засіб перегляду VNC для використання графічного робочого столу. У проекті пропонується використовувати популярний додаток Android VNC Viewer. Крім того, потрібно буде інший додаток для доступу до вбудованої командному рядку Android. Проект пропонує використовувати додаток Android Terminal Emulator. Далі запускають додаток Complete Linux Installer. Натискають на значок проекту у верхньому лівому куті екрана, щоб відкрити меню навігації, яке містить кілька елементів. Перші два з них найбільш важливі:


 • Керівництво по установці, де користувачеві будуть запропоновані кроки, необхідні для настройки і установки різних підтримуваних дистрибутивів Linux.
 • Елемент «Запуск» - це інтегрована програма запуску, яку можна використовувати для завантаження Linux на смартфон в сконфігурований дистрибутив.
 • Інші предмети призведуть до різної інформації та порад, які допоможуть у налаштуванні системи. Процес установки дистрибутива складається з декількох етапів, для здійснення яких необхідно:
 • Запустити додаток Complete Linux Installer.
 • Відкрити меню навігації і натиснути на пункт «Встановити керівництво».
 • З'явиться список дистрибутивів, які можна запустити на пристрої.
 • Запуск Linux без використання пристрою

  Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
  Можна запустити Linux на Unrooted Android-пристрої завдяки додатку GNURoot. Незважаючи на свою назву, для нього не потрібно вбудований телефон. Основна відмінність між Complete Linux Installer і GNURoot полягає в тому, що останній дає доступ до інтерфейсу командного рядка дистрибутива Linux. Щоб запустити "Лінукс" на "Андроїд" через GNURoot, потрібно взяти його з магазину Google Play, а також завантажити супутнє додаток для конкретного дистрибутива Linux. Додаток використовується для популярних дистрибутивів, таких як Debian, Gentoo і Fedora.
  Ці додатки близькі за розміром до 100 МБ, на відміну від додатки GNURoot, яке складає всього декілька кілобайт. Після того як їх встановили, запускають GNURoot і використовують спадне меню у верхній частині сторінки, щоб вибрати той дистрибутив, який потрібно завантажити. Потім натискають кнопку Create New Rootfs, щоб встановити дистрибутив. Процес займе деякий час в залежності від ресурсів пристрою. Коли це буде зроблено, потрібно натиснути кнопку Launch Rootfs, яка відкриє термінал і зареєструє користувача в дистрибутиві "Лінукс" на "Андроїд" (телефон). Якщо встановити прапорець «Запуск, як фальшивий рут» перед запуском дистрибутиву, то вхід в систему буде здійснено з привілеями суперкористувача.

  Інструкції для вибору Ubuntu

  Попередньо потрібно натиснути на вибраний варіант для подальших інструкцій, наприклад, Ubuntu. Після чого з'являться докладні інструкції, розбиті на чотири сторінки. На першій сторінці додатка відображаються основні вимоги, пропоновані пристроєм для можливості запуску дистрибутива linux на смартфон. Найважливіший крок - переконатися, що включена підтримка налагодження. Для цього потрібно відкрити послідовно розділи «Налаштування», «Додатки», «Розробка» і упевнитися в тому, що параметр «Налагодження USB» переключено. На сторінці seond з'являться посилання для завантаження зображення для вибраного дистрибутива. Далі натискають на кнопку «Завантажити зображення», відкривається вікно з трьома додатковими кнопками для завантаження одного з трьох типів зображень: великий, маленький або ядро.
  Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
  Потім слід встановити дистрибутив ОС "Лінукс" на вибір, а також вибрати розмір стисненого зображення, яке буде відображатися на SD-карті після його вилучення. Далі послідовність дій наступна:
 • Переконатися, що пристрій Android використовує процесор ARM v7 оскільки більшість дистрибутивів підтримують тільки цю архітектуру ARM.
 • Натиснути на зображення: ця дія викличе ще одне спливаюче вікно з кнопками, які або завантажують зображення з дзеркала Sourceforge, або виробляють завантаження через торрент.
 • Якщо користувач вибирає опцію торрента, програма завантажить торрент-файл, який потім потрібно буде передати торрент-клієнту, щоб завантажити фактичне зображення для вибраного дистрибутива ОС "Лінукс".
 • Можна завантажувати зображення на комп'ютер, а потім перенести його на SD-карту на Android-пристрої. У цьому випадку можна безпечно пропустити інструкції на цій сторінці.
 • Можна розпакувати завантажений файл на комп'ютері, або на самому пристрої. Для останнього знадобиться універсальний файловий менеджер, такий як платне додаток Root Explorer або безкоштовний додаток ES File Explorer.
 • Якщо користувач переміщає зображення на свій пристрій вручну, краще розмістити їх всередині папки. Наприклад, якщо завантажуються зображення для дистрибутива Ubuntu, буде вірніше розпакувати його в папку Ubuntu на SD-карті.
 • Після завантаження користувач потрапить у вікно терміналу, де будуть перераховані інструкції про те, як підключитися до цієї запущеної установці "Лінукс" на "Андроїд" (смартфоні) за допомогою засобу перегляду VNC.
 • Необхідно вказати пароль, відображений на сторінці, так як він знадобиться для підключення до сервера VNC, що працює всередині дистрибутива.
 • Завантаження дистрибутива

  Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
  Для того, щоб запустити додаток, що відповідає за завантаження дистрибутивів, потрібно відкрити навігаційне меню, натиснувши на значок програми або натискаючи на елемент запуску. Потім використовується спадне меню на сторінці, щоб вибрати дистрибутив. Якщо користувач отримав повідомлення про те, що зображення для вибраного дистрибутива не існує, це означає, що програма не може знайти і витягти файли зображень для дистрибутива. Це відбувається в тому випадку, якщо не було витягнуто завантажений файл, або він був збережений в нестандартному місці.

  У такому разі потрібно вказати вручну файл IMG дистрибутива при запуску "Лінукс" на "Андроїд". Для цього потрібно:
 • Натиснути кнопку «Налаштування» в правому верхньому куті екрану «Запуск», в якому відображається спливаюче меню.
 • Натиснути опцію «Додати», щоб відкрити сторінку і виконати запис для дистрибутива.
 • Ввести ім'я розподілу у зазначеному просторі і торкнутися поля з трьома точками, щоб перейти до файлової системи на пристрої Android і вказати файл для IMG дистрибутива.
 • Натиснути «Зберегти зміни».
 • Ця запис користувача з дистрибутива тепер буде відображатися в розкривному меню на сторінці запуску. Коли буде вибрано запис, додаток покаже кнопку, щоб запустити дистрибутив.
  Порядок дій при встановленні "Лінукс" на "Андроїд" планшеті:
 • Натиснути на кнопку, щоб завантажити дистрибутив. Це запустить додаток терміналу і надасть йому суперпользовательское дозвіл.
 • Натиснути клавішу Enter на віртуальній клавіатурі, щоб завантажити дистрибутив. Оскільки це перший раз, коли користувач запустив дистрибутив, йому буде запропоновано ввести пароль за замовчуванням. Це пароль для облікового запису користувача за замовчуванням, а не пароль, необхідний для входу у сеанс VNC.
 • Потім програма уточнить, чи потрібно, щоб дистрибутив запускав сервер VNC для перегляду графічного робочого столу і SSH-сервера або для віддаленого доступу до дистрибутиву через безпечне з'єднання.
 • Рекомендується запустити їх, щоб скористатися всіма перевагами запуску дистрибутива Linux на пристрої Android.
 • Потім буде запропоновано ввести дозвіл екрану сеанс VNC. Хоча можна встановити його на будь-який розмір, для кращого огляду зазвичай встановлюють продукт з таким же дозволом, як і на пристрої.
 • Потрібно враховувати, що при виклику віртуальної клавіатури вона приховає частина робочого столу. Це все, що потрібно для конфігурації.
 • Потім програма запропонує зберегти настройки за замовчуванням і дозволить завантажувати дистрибутив.
 • Безпечна настройка пристрою

  Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
  Коли буде завантажений дистрибутив, користувач побачить примітка з відповідними налаштуваннями, відповідно з якими необхідно підключитися через VNC до цього дистрибутиву, а потім з'явиться стандартне запрошення root для Linux. Використовувати цю оболонку, можна для взаємодії з дистрибутивом, як з будь-яким настільним додатком. Для цілей безпеки в першу чергу користувач повинен встановити новий пароль для використання root. Порядок встановлення системи безпеки:
 • Увійти і ввести новий пароль для користувача root. Якщо потрібно запустити SSH-сервер при завантаженні дистрибутива, можна підключитися до нього з будь-якого комп'ютера в мережі, ввівши команду Ifconfig всередині терміналу на пристрої Android.
 • Набрати IP-адресу пристрою, наприклад, 1921682.101.
 • Щоб підключитися до пристрою, слід запустити термінал на іншому комп'ютері і ввести: ssh ubuntu@1921682.101.
 • Система зажадає пароль для користувача ubuntu, який був встановлений при першому завантаженні дистрибутива.
 • Щоб переглянути графічний робочий стіл, працює поверх дистрибутива Linux на пристрої Android, потрібно натиснути кнопку «додому» і звести до мінімуму додаток терміналу.
 • Запустити додаток VNC, наприклад, androidVNC для установки "Лінукс" на "Андроїд".
 • Додаток VNC для робочого столу

  Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
  VNC має різні налаштування, щоб підключатися до дистрибутиву, запущеного на пристрої. Потрібно ввести localhost в полі, яке запитує IP-адресу сервера VNC та 5900 в якості порту. На додаток до цього також потрібен пароль для аутентифікації з сервером VNC, що залежить від дистрибутива. Для зображень Ubuntu пароль - ubuntu. Для Arch Linux - це archlinux, для Linux Debian - це debian і так далі. Пароль вказано на вікі-сторінці дистрибутива на веб-сайті проекту LinuxOnAndroid. Якщо користувач використовує androidVNC, додаток пропонує змінити формат кольору на 24-бітний колір (4bpp). Далі натискають кнопку «Підключити», щоб розпочати сеанс VNC після того, як була введена вся інформація. Клієнт VNC підключається до пристрою, відразу ж відобразиться графічний робочий стіл, який запущений у використовуваному дистрибутиві. Розробники додатків радять користувачам androidVNC змінювати режим введення тачпад. Для цього натискають на кнопку меню всередині сеанс VNC. Це викличе безліч варіантів. Потрібно натиснути опцію «Вхідний режим», а потім вибрати перемикач «Тачпад» зі списку підтримуваних режимів введення. Тепер можна взаємодіяти з робочим столом і керувати ним так само, як і на ПК.

  Диспетчер пакетів для встановлення

  Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
  У додатку Android VNC одноразове натиснення означає лівий клік. Подвійне натискання імітує клацання правою кнопкою миші. Додаток відображає три кнопки: дві для збільшення та зменшення масштабу і одну для відображення віртуальної клавіатури. Можна використовувати диспетчер пакетів для встановлення нових програм. Дистрибутив зможе встановлювати додатки, які були перенесені для архітектури ARM, що вірно для будь-якого популярного додатка. Можна використовувати описані вище кроки для завантаження, установки і використання будь-якого з підтримуваних дистрибутивів на пристрої. Додаток також пропонує деякі інші варіанти подальшої настройки дистрибутивів і користувальницького інтерфейсу. Для початку змінюють установки дистрибутива при першому вході в нього. Для цього вибирають дистрибутив, який потрібно налаштувати, з розкривного списку в розділі «Запуск». На додаток до кнопки «Почати Linux» натискають «Налаштувати Linux», щоб відкрити сторінку налаштувань. Тут розміщені прапорці для включення і відключення запуску серверів SSH і VNC. І також можна змінити роздільну здатність екрану VNC, змінивши значення, вказані на цій сторінці. На сторінці представлено кілька цікавих опцій, в тому числі прапорець Create 1GB SWAP File. З їх допомогою програма створить файл підкачки для дистрибутива.

  Файл підкачки для системи

  Перед включенням цієї опції потрібно переконатися в тому, що на карті SD достатньо вільного місця. Додаток також може підключати папки з файлової системи Android до працюючої Linux. Порядок операцій:
 • Натиснути кнопку Configure Mounts для запуску редактора монтування.
 • Натиснути «Параметри» у правому верхньому куті, а потім вибрати опцію «Додати монтування».
 • З'явиться сторінка, де потрібно буде вказати папку Android, яку потрібно розділити вручну, наприклад, storage/sdcard0/Downloads, а потім шлях установки, наприклад, home/убунт/Завантаження.
 • Можна додати стільки папок, скільки потрібно.
 • Натискають кнопку «Зберегти зміни», потім виходять з редактора монтування.
 • Перенесення папок в нове зображення

  В залежності від того, як використовується дистрибутив, рано чи пізно користувач може вичерпати весь вільний простір. В такому випадку йому доведеться звільнити місце шляхом створення більш великого образу і копіювання всіх файлів і папок з існуючого в новий. Починають процедуру з запуску терміналу і створення порожнього образу необхідного розміру. Наприклад, для створення 4GB-зображення під назвою ubuntuNEW.img необхідно задати команду: dd if = /dev /zero of = ubuntuNEW.img bs = 1M count = 0 seek = 4096. Потім потрібно відформатувати це нове зображення і створити файлову систему за допомогою команди: mke2fs -F ubuntuNEW.img. Потім копіюють файл зображення, який треба отримати з пристрою, на комп'ютер, Наприклад, з ім'ям ubuntuOLD.img. Далі створюють дві папки на робочому столі (ubuntuNEW і ubuntuOLD), щоб змонтувати ці зображення, за допомогою команд:
 • sudo mount -o loop ubuntuOLD.img ubuntuOLD;
 • sudo mount -o loop ubuntuNEW.img ubuntuNEW.
 • Вони будуть монтувати зображення у відповідні папки. Як тільки це буде зроблено, копіюють всі файли зі старого зображення на нове зображення за допомогою команди: sudo cp -rp ubuntuOLD /* ubuntuNEW. Попередньо потрібно переконатися, що файли і папки скопійовано разом з правами доступу. Завершують процес зазвичай шляхом відключення зображення з допомогою записів:
 • sudo umount ubuntuOLD;
 • sudo umount ubuntuNEW.
 • Тепер можна перенести файл ubuntuNEW.img на свій телефон, видалити наявне зображення і переконатися, що запис distro на екрані запуску вказує на нове зображення. Увімкніть використання інструментів диспетчера бізнес-пакетів CLI дистрибутива з допомогою GNURoot.

  Установка "Лінукс" на "Андроїд" без root прав

  Як встановити ОС "Лінукс" на "Андроїд"
  Для встановлення будь-якого дистрибутива Linux на Android-телефон зазвичай потрібні дистрибутивні і кореневі дозволу, підтримувані ARM. Оскільки укорінення телефону скасовує гарантію і відкриває бекдори для потенційних атак, потрібно застосувати спосіб запустити Linux на Android без укорінення. З допомогою GNURoot користувачеві не потрібно виконувати ці трюки і пропускати права доступу root. Цей метод не схожий на встановлення повної версії для Linux ПК на телефонах Android, оскільки встановлюють підсистему Linux, яка включає в себе безліч інструментів. Можна використовувати apt-get, SSH або навіть перетворити свій Android-телефон у LAMP-сервер для запуску веб-додатків. Установка Linux Android телефон за цією версією зажадає попередньо встановити GNURoot з Play Маркету. Потім додаток встановлює фальшиву кореневу файлову систему Linux. Для цього просто відкривають Play Store, знаходять GN, URoot і встановлюють на ці продукти. Вибирають допоміжне додаток дистрибутива Linux. За замовчуванням GNURoot пропонує різні дистрибутиви Linux на базі ARM: Linux Debian Wheezy, Fedora, Aboriginal (легкий варіант BusyBox) і Gentoo. Вибирають будь-який з них і натискають «Створити нові Rootfs», щоб завантажити необхідні файли. Цей процес може зайняти деякий час, тому потрібно почекати кілька хвилин, після чого слід вибрати дистрибутив Linux і запустити його. Після завершення завантаження вибирають цей дистрибутив з другого варіанта випадаючого списку. Після позначки поля «Запуск як фальшивий Rootfs», отримують команди apt-get та інші кореневі команди. Натискають «Запустити Rootfs», щоб встановити і використовувати Linux на телефоні Android. Після установки користувач готовий застосовувати Linux на телефоні Android. Тепер можна встановити будь-який пакет з дистрибутива, використовуючи відповідний менеджер пакетів за допомогою apt-get для Wheezy або yum для Fedora. Для створення додаткових вікон терміналу натискають на кнопку «+». Щоб отримати доступ до параметрів меню для різних налаштувань, можна натиснути на значок праворуч і інші параметри. В чотирьох основних дистрибутивах Linux, доступних у додатку GNURoot, доведеться працювати з командного рядка. Щоб запустити програми, що вимагають вікон, знадобиться графічний інтерфейс. На першому етапі це можна реалізувати з допомогою дистрибутива GNURoot WheezyX, який запускає VNC-сервер. Для перегляду графічного інтерфейсу потрібно завантажити VNC Viewer Play Маркету. У перший раз, коли дистрибутив WheezyX запускається у вікні терміналу, запускають програму перегляду VNC і вводять «localhost: 1» в якості адреси та «пароль». Для цього запускається віртуальний робочий стіл для вікна терміналу xterm для Wheezy. Тепер, використовуючи вказівник миші значок клавіатури, можна переміщатися по Linux на Android.

  Популярі новини
  Загрузка...