Що таке активатор і як ним користуватися?

550 0 Новини високих технологій

Саме поняття активатора має досить багато значень. Однак у випадку з програмним забезпеченням, використовуваним на будь-якому комп'ютері, трактування цього терміна істотно звужується. Далі пропонується розглянути, що таке активатор, які типи такого існують, як користуватися такими програмами і наскільки доцільним або навіть законним є застосування деяких з них. Окремо зупинимося на питаннях комп'ютерної безпеки та ризики, пов'язані з застосуванням прикладних програм такого типу.

Що таке активатор в загальному сенсі?

Взагалі, виходячи з самого визначення, активатором прийнято називати деяку програму, здатну генерувати певний код, який потрібно застосовувати для операційної системи або якогось встановлюваного програмного продукту в її середовищі для отримання можливості використання повного функціоналу, наприклад, у випадку з установкою пробних версій. Іноді активацію продукту необхідно проводити відразу після установки, оскільки інстальована програма без введення спеціального ключа може виявитися абсолютно непрацездатною. Але для чого ж тоді потрібні активатори, якщо можна просто ввести код ліцензії? Вся проблема в тому, що такі ліцензії зазвичай потрібно купувати. І саме тому практично всі відомі програми генерування кодів і ключів умовно можна віднести до нелегального ПЗ. У деяких випадках, щоправда, для того, щоб програма запрацювала, достатньо звичайної реєстрації на сайті розробника або в якомусь спеціальному сервісі. Але це велика рідкість.


Типи і призначення активаторів

Тепер кілька слів про те, що таке активатор в плані забезпечення працездатності певного програмного продукту.
Що таке активатор і як ним користуватися?
Не секрет, що навіть операційні системи ведуть себе досить капризно, без своєчасного введення коду ліцензії втрачаючи частину своїх можливостей, які блокуються, постійно перезавантажуючись в самий невідповідний момент і т. д. Як в цьому сенсі працює активатор? Тут потрібно робити різницю між зовнішніми і внутрішніми активаторами. Зовнішні просто генерують коди, які потім використовуються для активації ОС або додатків, а ось внутрішні зазвичай звіряють такі комбінації зі своїми базами даних (зазвичай для того, щоб один і той же програмний продукт, якщо це не передбачено розробником, не використовувався на декількох комп'ютерах одночасно, або підтверджувалася справжність введеного ключа). Таким чином, стає зрозуміло, що зовнішня генерує код програма абсолютно марна, якщо в активируемом додатку немає вбудованого активатора.


Активатори для операційних систем

Що значить «активатор» в загальному сенсі, трохи розібралися. Тепер зупинимося на кількох типових прикладах, характерних для сучасних програмних продуктів. В першу чергу розглянемо базові методи активації операційних систем Windows. Користувачі комп'ютерів, працюють під їх управлінням, на пострадянському просторі, як не сумно це звучить, не поспішають викладати гроші за їх офіційне придбання, вважаючи за краще користуватися перевіреними піратськими методами. Так, наприклад, активаторів максимальної модифікації Windows 7 або будь-якої іншої платної версії операційної системи можна виконати за рахунок застосування спеціалізованих неофіційних утиліт. Їх можна знайти дуже багато. Однак відгуки про активаторі KMSAuto Net свідчать на користь того, що саме це портативний додаток є одним з найпопулярніших.
Що таке активатор і як ним користуватися?
Це пов'язано з тим, що програма не просто генерує спеціальний код, а ще і вбудовує його в оболонку без ОС участі користувача. При цьому утиліта в якості додаткової міри використовує створення спеціальної періодично завдання в «Планувальнику завдань» системи і виробляє повторну «переактивацию» кожні десять днів. Як вже зрозуміло, видаляти файл програми з комп'ютера можна, оскільки після закінчення певного терміну операційна система просто перестане працювати.

Програми для офісних продуктів

Істотним плюсом таких утиліт можна назвати ще й той факт, що багато програм здатні генерувати ключі не тільки для самих ОС, але і для офісних пакетів від Microsoft, незалежно від року випуску.
Що таке активатор і як ним користуватися?
Такі можливості є і в KMSAuto Net, і в KMSpico, і в багатьох інших. Для активації «Офісу» (який теж є платним програмним пакетом) достатньо просто натиснути відповідну кнопку, після чого будуть виконані ті ж операції, що і для операційних систем.

Офіційна активація антивірусів

У випадку з антивірусним ПЗ такі утиліти не працюють. Оскільки практично у всіх таких програмних продуктах є вбудовані інструменти самозахисту, застосування зовнішніх програм не передбачено (вони при спробі втручання у внутрішню структуру антивіруса будуть просто помічені як загрози та ізольовані). Але як обійти такі обмеження? На цей рахунок існує достатній багато думок, однак більшість фахівців рекомендує використовувати умовно-безкоштовні офіційні програмні продукти, але з умовою їх активації кожні тридцять днів (або більш тривалий період). Можна скористатися вільно викладаємо ключами. Але це не вихід. І тут на допомогу приходять спеціальні «випрямлячі» ліцензій, як, наприклад, це передбачено для захисних засобів від ESET.
Що таке активатор і як ним користуватися?
На офіційному сайті в інтернеті можна ввести ім'я користувача і пароль, після чого буде сформовано ліцензія, яка вставляється в спеціальне поле внутрішнього активатора антивіруса. Зауважте, що нічого протизаконного тут немає.

Активатори програм іншого типу

Окремо слід зазначити, що такі утиліти можна знайти для безлічі платних програм (наприклад, ті ж кей-генератори). Якщо давати визначення того, що таке активатор автоматизованого типу, простіше всього це пояснити на прикладі дій з програмними продуктами від Native Instruments.
Що таке активатор і як ним користуватися?
Для них можна застосувати універсальний активатор, який генерує і вставляє ліцензії абсолютно для всіх встановлених в системі програмах цього розробника. Для деяких інших додатків використовуються активатори, призначені тільки для них. Але на жаль, такі дії є, м'яко кажучи, незаконними.

Інші види обходу ліцензій

Що стосується інших типів активації, нерідко можна зустріти і деякі хакерські методи, які передбачають заміну оригінальних файлів програм на зламані при ручному копіювання або з застосуванням інструментів начебто Symlink Installer (зазвичай форматів EXE і DLL), вставку нелегальних файлів ліцензій з супутньою встановленням заборон на перевірку автентичності кодів шляхом обмеження для доступу в інтернет (найчастіше через файл hosts) і т. д.
Що таке активатор і як ним користуватися?
Найбільш просунуті творці активаторів пішли ще далі, примудрившись запропонувати користувачам спеціальні REG-файли, після злиття вмісту яких з системним реєстром встановлюються спеціальні ключі запису, за яким програма і бачить нібито законної активацію навіть після перевірки власної бази даних ключів.

Питання безпеки

Більшість неофіційних активаторів має власні сертифікати автентичності, безпеки і навіть цифрові підписи, тому на ранній стадії антивіруси можуть на такі програми не реагувати взагалі. А ось портативні сканери запросто визначають активатори як небажане програмне забезпечення, і багато з них нейтралізують їх, посилаючись нібито на те, що в них містяться вірусні погрози (найчастіше визначаються трояни). Таким чином, перед застосуванням незаконних методів активації будь-якого типу програмного забезпечення користувач спочатку повинен зважити всі «за» і «проти», а тільки потім приймати рішення з приводу того, наскільки доцільно користуватися активаторами в кожному конкретному випадку.

Популярі новини
Загрузка...