Програма F-Secure: що таке, установка, як користуватися

193 0 Новини високих технологій

Останнім часом серед інструментів, що забезпечують комплексний захист будь-якого комп'ютера, можна зустріти чимало цікавих новинок. Однією з таких програм є пакет F-Secure. Відгуки користувачів, які випробували його в дії, незважаючи на досить широку рекламу можливостей, розділилися. Спробуємо з'ясувати, що це за такий програмний продукт, для чого він потрібен, як працює і в чому полягають його особливості, плюси і мінуси, так би мовити, з нейтральної точки зору, але враховуючи висловлені про це продукт думки пересічних користувачів і фахівців в області комп'ютерної безпеки.

Що таке F-Secure?

Отже, цей пакет має кілька основних модифікацій, але всі вони, як вже, напевно, зрозуміло, відносяться до категорії антивірусних засобів. Антивірус F-Secure є дітищем фінських розробників і з'явився на ринку захисного програмного забезпечення відносно недавно. Не кажучи про його основні можливості, функціональному наборі і якості забезпечуваної захисту, відразу варто зазначити, що в більшості випадків відгуки про нього свідчать на користь того, що це один з найбільш легких антивірусних продуктів сучасності. Нічого дивного в цьому немає, оскільки навіть при поверхневому знайомстві з цим антивірусом стає зрозуміло, що працює він явно на движку Bitdefender.


Встановлення антивірусу F-Secure

Отже, розгляд всього комплексу можливостей почнемо безпосередньо з установки програми. Більшість фахівців, які тестували його в дії рекомендують завантажувати з офіційного ресурсу розробника не весь пакет цілком (Internet Security або Safe), а тільки спеціальний веб-інсталятор, що займає після збереження на жорсткому диску мінімум місця, але скачивающий необхідні файли у процесі установки, що виглядає дуже зручним. Процес установки, загалом-то, нічим особливо не примітний, якщо б не одне «але».
Програма F-Secure: що таке, установка, як користуватися
По закінченні видається повідомлення про можливість додаткової перевірки комп'ютера на предмет загроз за допомогою окремої програми, від чого можна відмовитися, а також про необхідність активації инсталлированного продукту.
Програма F-Secure: що таке, установка, як користуватися
А ось ключа в основному дистрибутиві як раз і немає. Використання коду від іншої модифікації (наприклад, для Safe від Internet Security) не проходить. Як виявляється, отримати його можна після попередньої реєстрації в особистому кабінеті My F-Secure, після чого прямо звідти можна завантажити все той же онлайн-інсталятор, але вже з «вшитим» ключем, а весь процес інсталяції займає не більше чотирьох хвилин.

Інтерфейс і основні інструменти

Після установки антивірус повністю готовий до роботи. Якщо взяти до уваги користувальницькі відгуки про програму F-Secure, які публікуються на всіляких форумах, неважко помітити, що реакція користувачів на інтерфейс програми виглядає дуже прихильною.

Програма F-Secure: що таке, установка, як користуватися
Те ж саме стосується налаштувань. Вони за замовчуванням встановлені так, що користувачеві особливо нічого перебудовувати самостійно не потрібно. Плюс? Безсумнівно!
Програма F-Secure: що таке, установка, як користуватися
Однак деякі параметри начебто батьківського контролю у вихідних налаштуваннях відключені, тому, якщо вам потрібна така функція, включати її потрібно самому. Що ж стосується інструментарію, на перший погляд нічим особливим програма F-Secure похвалитися не може. Однак при найближчому розгляді неважко помітити, що всі інструменти розподілені на три основні групи, так що проблем з пошуком потрібного модуля бути не повинно.

Реакція на загрози і питання використання додаткових модулів

Що ж стосується забезпечення максимального захисту комп'ютерної системи, у якій встановлено цей антивірус, назвати її комплексної, на думку переважної більшості експертів і користувачів, не можна. Так, дійсно, є деякі «фішки». Так, наприклад, при активації модуля F-Secure Search додаток вельми вміло виключає посилання на шкідливі сайти в інтернеті при подачі запиту з використанням найбільш відомих пошукових систем.
Програма F-Secure: що таке, установка, як користуватися
З іншого боку, якщо буде потрібно тимчасове відключення всіх захисних модулів, використання спеціально призначеної для цього кнопки результату не дає, і деякі модулі все одно залишаються активними. Законні сумніви викликає і модуль захисту банківських операцій, який, судячи з відгуків користувачів, не те що працює погано, а не справляється зі своїми прямими обов'язками зовсім. Зате навантаження на системні ресурси, незважаючи на наявність досить великої кількості одночасно запущених процесів самого антивіруса, в «Диспетчері завдань» стоїть на нулі, що дійсно не може не радувати. Як вже говорилося вище, по всій видимості, це пов'язано тільки з тим, що розробники, м'яко кажучи, запозичили основний рушій у Bitdefender, який теж особливим пожиранием оперативної пам'яті або навантаженням на центральний процесор не відрізняється.

Що не так з самозахистом?

Але при всіх поки розглянутих позитивні моменти є, і досить серйозні мінуси. Найголовнішим недоліком є відсутність хоч якоїсь самозахисту. При цьому багато користувачів, які проводили експерименти з антивірусом, прямо вказують на те, що навіть видаляли деякі важливі файли самої програми. Як виявилося, три модуля з семи основних після видалення відповідають за їх роботу компонентів відновилися самостійно, а всі інші прийшли в непридатність (хоча сам антивірус як і раніше залишився в робочому стані, але не звернув уваги на видалення власних компонентів). Таким чином, не можна виключати і поява ситуації, коли подібний вплив на захисні інструменти зробить якийсь вірус. І не треба навіть винаходити щось дуже серйозне. Достатньо написати скрипт для видалення об'єктів у вигляді звичайного BAT-файлу або файлу реєстру, який при проникненні в систему буде запущений автоматично.

Загальне враження

Виходячи з усього вищесказаного, та розглянувши досить багато вражень користувачів цього програмного продукту, даний антивірус умовно можна віднести до категорії середняків. Так, звичайно, він має кілька цікавих «фішок» і абсолютно лояльний до споживання ресурсів комп'ютера, але от використовувати його для серйозного захисту і протидії сучасним вірусних погроз більшість фахівців не рекомендує (незважаючи навіть на те, що деякі недосвідчені користувачі натішитися функціональності цього антивіруса не можуть, заявляючи, що він справляється з усіма можливими погрозами).

Популярі новини
Загрузка...