Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми

615 0 Новини високих технологій

Ноутбуки - пристрої, з якими часто трапляються різного роду неполадки. У більшості моделей з часом здає акумулятор, з-за чого пристрій перестає працювати автономно. Іноді користувач не розуміє, чому не регулюється яскравість на ноутбуці. Також проблеми можуть торкнутися системної частини і апаратних збоїв. Регулювання яскравості - це опція будь-якого монітора або екрана. У комп'ютері змінювати цей параметр легше, оскільки на всіх моніторах є спеціальні кнопки. В лептопі необхідно використовувати комбінації клавіш або системні налаштування. Але буває так, що на ноутбуці не регулюється яскравість. Чому і що з цим робити?

Проблема

Якщо не регулюється яскравість на ноутбуці, це може бути пов'язано з проблемами з драйверами відразу декількох пристроїв, неполадками клавіш і системними збоями.
Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми
Як показує практика, поширеною причиною є некоректна робота драйверів монітора, графічного адаптера або чіпсету. Регулювання яскравості, можливо, і не так часто використовується, але в деяких випадках може бути вкрай корисною. Особливо якщо пристроєм часто користуються в різних місцях: на вулиці, в кафе чи вдома. З-за різного освітлення, зображення на екрані може спотворюватися.


Причини

Як вже згадувалося раніше, якщо не регулюється яскравість на ноутбуці, значить, сталися неполадки з певною частиною системи. До найбільш поширених варіантів відносять:
 • відключення монітора;
 • драйвера відеокарти;
 • драйвера чіпсета;
 • відсутність автоматичне оновлення;
 • драйвера монітора;
 • збої на програмному рівні.
 • Більшість з цих проблем виникає на будь-якій операційній системі, тому їх рішення підійде кожному користувачеві.

  Відключення монітора

  Найчастіше відключення монітора відбувається з-за того, що стався збій в системі. Тому рішення цієї проблеми криється в правильному налаштуванні. Як зрозуміти, що саме монітор відключився? Відкриваючи панель управління, користувач не знаходить іконки для регулювання яскравості. Природно, відразу потрібно відкрити меню налаштування монітора.
  Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми
  У параметрах екрана можна знайти повзунок зміни яскравості, але нічого з ним зробити не вийде. Це знову-таки наштовхує на думку про те, що монітор вимкнено або система його не знаходить. Яким тоді чином користувач може бачити все, що відбувається на екрані?


  Тут суть в тому, що фізично дисплей функціонує, але на рівні драйвером відображається системою як неактивний. Тому всі параметри регулювання тимчасово відключені. Ця проблема часто відбувається, але з нею найлегше впоратися.

  Рішення відключення монітора

  Якщо не регулюється яскравість на ноутбуці з Windows, потрібно перейти в «Диспетчер пристроїв». Можна ввести назву цього меню пошук, або перейти в «Мій комп'ютер», використовувати ПКМ і меню «Властивості». Зліва знаходимо потрібний розділ. У новому діалоговому вікні будуть вказані всі підключені до материнської плати компоненти. Серед них знаходимо «Монітори» та «Універсальний PnP монітор». Якщо дисплей дійсно відключений, то поруч з іконкою буде відображена стрілка. Вона вказує на те, що монітор відключений на програмному рівні. Досить буде клацнути по ньому ПКМ і вибрати команду «Задіяти».
  Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми
  Після досить буде перезавантажити систему. Відразу варто відзначити, що подібна проблема найчастіше виникає на ноутбуці з Windows 10 і моделях Lenovo і Pavilion.

  Драйвера монітора

  Не відходячи далеко від теми, варто згадати і проблеми з драйверами монітора. З цим питанням найчастіше стикаються ті, хто використовує спеціалізоване обладнання, яке потребує в драйверах. Якщо використовується професійний або напівпрофесійний екран, він не зможе працювати в парі зі стандартним, яке є в дистрибутиві Windows. У цьому доведеться відшукати підходящі «дрова», які б виправили проблему. Їх можна знайти на диску, який йшов в комплекті з монітором, або на сайті виробника пристрою.

  Драйвера відеокарти

  Якщо не змінюється яскравість на ноутбуці Windows 10 потрібно придивитися до працездатності драйверів графічного адаптера. Це часта проблема, до того ж відеокарта і правда схильна проблем з програмним забезпеченням і помилок оновлення. Ця проблема може бути викликана тим, що:
 • драйвера були видалені системою;
 • вони не були встановлені зовсім;
 • адаптер був відключений в «Диспетчері пристроїв»;
 • відбулося некоректне оновлення.
 • Вирішення проблем з драйверами відеокарти

  Отже, якщо «дрова» були видалені або зовсім не встановлені в систему, то достатньо самостійно завантажити їх на ноутбук з Windows 10. Часто система може самостійно встановити з неперевірених джерел, завантажити їх спеціальним софтом або з драйвер-паки. В цьому випадку потрібно перейти на офіційний сайт виробника відеокарти і знайти там необхідні файли.
  Дуже важливо завантажувати з офіційного сайту, щоб не траплялося більше подібних проблем. Також можна використовувати спеціальні програми для оновлення. Приміром, якщо відеокарта від компанії Nvidia, достатньо буде з офіційного ресурсу скачать Nvidia Experience. Це офіційна утиліта, яка пропонує оптимізувати графічну складову системи, а також встановити оновлення карти.
  Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми
  Якщо відеокарта відключена, її потрібно активувати таким же способом, як це робилося раніше з монітором. Перейти в «Диспетчер пристроїв» і знайти рядок «Відеоадаптери», вибрати потрібну модель і «Задіяти» її.

  Драйвера чіпсета

  Тут схожа історія на проблему з відеокартою. Якщо з якоїсь причини були завантажені драйвери зі стороннього джерела або за допомогою автоматичної інсталяції системного ПО, не всі опції можуть працювати. Частина з них зовсім може не відображатися, з-за чого не вийде навіть знайти, де яскравість на ноутбуці. У цьому випадку досить з перевірених джерел або офіційного сайту встановити потрібні дрова».

  Автоматичне оновлення

  Часто саме ця опція системи може зіграти злий жарт. І якщо в Windows 7 дана функція без проблем відключалася, то з «Десяткою» справи йдуть складніше. Часто без відома користувача система починає встановлювати апдейти, які можуть лише нашкодити їй. Із-за деяких можуть пропадати функції або інструменти.

  Для відключення потрібно буде перейти в меню «Система». Це можна зробити за допомогою кнопок Win + X або через контекстне меню. Далі знаходимо пункт «Змінити параметри». Знаходимо меню «Обладнання» і вибираємо «Параметри установки пристрою».
  Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми
  У новому вікні необхідно відмовитися від автоматичного завантаження програм: вибираємо «Ні» і натискаємо на «Зберегти».

  Проблеми з комбінаціями

  Кнопка яскравості на ноутбуці - найпростіший спосіб регулювання даного параметра. Вона є на кожному клавіатурі і спочатку функціонує справно. Іноді досить натиснути на неї, щоб змінити яскравість, а іноді необхідно застосовувати комбінацію клавіш, серед яких є кнопка «Fn». Якщо з якихось причин не працюють дані комбінації, може бути проблема з драйверами або неправильним використанням кнопок. В комплекті з будь-яким лептопом завжди йде диск, на якому зібрані всі необхідні драйвера для коректної роботи пристрою. Зазвичай, після установки Windows достатньо поставити цей диск і запустити завантаження всіх програм. Якщо з якоїсь причини у вас немає можливості це зробити, тоді потрібно йти на офіційний сайт виробника ноутбука. Якщо у вас лептоп від компанії Hewlett Packard, то потрібно завантажити HP Software Framework. У Asus набір програм називається ATK Hotkey.
  Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми
  Може бути, знадобиться настроювання кнопок в BIOS. У цьому меню можуть бути відключені опції використання комбінацій. Необхідно перейти в нього і відшукати відповідний розділ. Залежно від моделі він може бути позначений як System Configuration, Action Keys Mode, Function Key Behavior і т. п.

  Настройка яскравості

  Як додати яскравість на моніторі ноутбука? Для цього необхідно придивитися до клавіатурі лептопа. У верхньому ряду знаходяться об'єднані кнопки, на яких, крім позначень F1-F12 є також іконки. Якщо ви не знаєте, що вони позначають, почитайте інструкцію. Кнопка збільшення яскравості позначена зображенням великого сонечко, а ось для зменшення яскравості необхідно натиснути на кнопку з сонечком поменше. До речі, така ж логіка у двох клавіш для регулювання гучності. Але недостатньо буде просто відшукати ці клавіші. Вони завжди працюють з функціональною кнопкою, яка може позначатися як «Fn» або «Fx». Вона розміщена в самому нижньому ряду. Використовуючи комбінацію з двох кнопок, можна включити або відключити ту чи іншу функцію. На лептопі можна регулювати яскравість або гучність, вмикати або вимикати бездротову мережу, тачпад, монітор і звук. Можна відправити ноутбук в сон.
  Не регулюється яскравість на ноутбуці: поради щодо вирішення проблеми
  Крім кнопок, також можна використовувати програмну налаштування яскравості. Приміром, в треї іноді можна знайти відповідну іконку. Також можна перейти в «Панель управління», виберіть налаштування «Електроживлення», а в одному з планів харчування можна знайти повзунок з регулюванням. Настройка яскравості здійснюється в утиліті Intel Graphic, яка практично завжди встановлюється за замовчуванням. Відкривши її, можна перейти до налаштування монітора, де легко змінювати контрастність, відтінок, яскравість та інші параметри.

  Популярі новини
  Загрузка...