Енергоспоживання комп'ютера: клас споживання, витрату і правила розрахунку енергоспоживання

273 0 Новини високих технологій

Вибір блоку живлення зазвичай не займає багато часу. Деякі користувачі вважають, що покупку цього компонента комп'ютерної системи можна залишити на потім. Та й заморочуватися на цей рахунок не варто. На ділі ж покупка блоку живлення - серйозна і важлива справа. Для цього потрібно розуміти енергоспоживання комп'ютера і вибирати якісний пристрій. Крім цього можна розрахувати витрату електрики, яке споживає ПК.

Вибір блоку живлення

Щоб вибрати блок живлення, необхідно розібратися з тим, як дізнатися енергоспоживання комп'ютера. Для цього потрібно знати всі деталі, які знаходяться всередині системника. Кожен компонент вимагає певної кількості потужності. В цілому для вимірювання загального енергоспоживання ПК достатньо враховувати показники компонентів: материнської плати, відеокарти, центрального процесора, оперативної пам'яті та інших пристроїв, які підключені до системної платформі.


Енергоспоживання комп'ютера: клас споживання, витрату і правила розрахунку енергоспоживання
Після того, як ви розберетеся з енергоспоживанням комп'ютера, потрібно буде звернути увагу на бренди. В цілому практично весь ринок блоків живлення представлений всього від декількох виробників. Найбільш популярними нині вважаються Chieftec, Corsair або Aerocool. В принципі, віддавати перевагу якійсь певній фірмі - справа кожного покупця. У цьому випадку можна звертати увагу на вартість, зовнішній вигляд або наявність товару. Основний параметр, на який необхідно звернути увагу, - сертифікація. Зараз більшість блоків живлення працюють по сертифікації 80 Plus. Ця технологія говорить про те, що розробники постаралися зробити БЖ економним. Більш дешеві моделі зазвичай втрачають якусь кількість потужності даремно. Якщо у пристрої є сертифікація, значить, воно має енергоефективність більше 80 %. З часом ця технологія розвивалася і отримала приписку, яка вказувала на ще більший відсоток енергоефективності.


Вимірювання енергоспоживання

Багато фахівців практично не довіряють калькуляторів. Кажуть, що найчастіше вони не зовсім коректні. Швидше за все, це пов'язано з тим, що виробники відеокарт і процесорів свідомо збільшують показники необхідної потужності. Відповідно, правильно обчислити енергоспоживання комп'ютера вкрай складно.
Енергоспоживання комп'ютера: клас споживання, витрату і правила розрахунку енергоспоживання
Тому фахівці вважають за краще вимірювати даний показник від розетки. По правді кажучи, робити це просто, досить обзавестися побутовим ваттметром. Його можна придбати приблизно за 1200 рублів, але важливо розуміти, як використовувати прилад. Ватметр в цілому дає більш або менш точну інформацію. Легко справляється з сотнями ват. Усередині пристрою є мікроконтролер, він проводить інтегрування струму і напруги. Подібний прилад часто є у фірмах, які займаються продажем, ремонтом або обслуговуванням ПК. Але для більш точного вимірювання енергоспоживання комп'ютера можна застосовувати ще один метод. У цьому випадку рекомендується вимірювати струм, який споживається навантаженням від блоку живлення. Цікаво, що є моделі, в які вбудований подібний прилад.

Приблизний розрахунок

Але справедливості заради варто відзначити, що пересічному користувачеві абсолютно не потрібні подібні розрахунки енергоспоживання комп'ютера. І навіть ватметр в даному випадку здається необґрунтованою заморочкою. Простіше всього використовувати сервіс-калькулятор. Також можна застосовувати звичайний калькулятор і інформацію про компонентах системи.

Сервіси-калькулятори

Це найпростіший спосіб дізнатися інформацію про енергоспоживання. Наприклад, на офіційному сайті MSI є такий розділ. Ресурс допомагає розрахувати приблизну енергоспоживання системи, а також пропонує відразу моделі блоків живлення.
Енергоспоживання комп'ютера: клас споживання, витрату і правила розрахунку енергоспоживання
Також є варіант з сайтом виробника Be quiet. Це популярний бренд, який славиться якісними блоками живлення. На сайті є калькулятор, який має зрозумілий і зручний інтерфейс. Користувачеві необхідно ввести компоненти системи: виробника, сокет і модель центрального процесора. Все це можна знайти на коробках з компонентами або в самій системі. Далі потрібно вказати кількість графічних адаптерів, підключених до материнської плати, їх виробника та модель. Після цього слід вказати кількість SATA, PATA - і RAM-пристроїв. Це означає, що необхідно підрахувати жорсткі диски, відеокарти і модулі оперативної пам'яті, які є в системнику. В кінці користувач повинен дати інформацію про охолодженні. Тут вказується тип системи охолодження, а також кількість вентиляторів. Нижче потрібно вказати, чи буде користувач використовувати оверклокінг якого-небудь компонента або всієї системи загалом. Очевидно, що для цього потрібно буде піднімати потужність пристрою, відповідно, воно більше вимагати від блоку живлення.

Спеціальний ресурс

В принципі, абсолютно неважливо, в чому вираховувати енергоспоживання ігрового комп'ютера або офісної моделі. В цілому для цих цілей підійде будь-сервіс. Наприклад, на сайті coolermaster.com можна використовувати калькулятор витрати енергії. Особливість цього ресурсу в тому, що на ньому можна тонко налаштувати всю свою систему.
Енергоспоживання комп'ютера: клас споживання, витрату і правила розрахунку енергоспоживання
Наприклад, тут можна вибрати форм-фактор материнської плати. Після треба вибрати процесора: його виробник, гніздо на платі, куди встановлюється чіп, далі ЦП з наявного списку. Також можна вказати кілька процесорів, якщо такі є. Нижче потрібно налаштувати повзунок на частоту і напругу чіпа, а також його TDP. У наступному розділі доступна настройка оперативної пам'яті. Тут потрібно вказати кількість модулів, обсяг чіпів, тип. Далі можна вказати декілька відеокарт, їх виробника, модель, частоту. У графі "Накопичувач" досить вказати кількість і типи пристроїв. Також є можливість налаштувати оптичні приводи, плати розширення і інші пристрої. В останню категорію зазвичай потрапляють кулери, USB-девайси і т. д. Клавіатура і миша хоча і не вимагають багато потужності, їх все одно можна вказати. Правда, в цьому випадку є тільки два варіанти на вибір: ігрова або стандартна комплектація.

Самостійний розрахунок

Звичайно, подібні калькулятори роблять велику частину роботи. Але якщо з якихось причин ви хочете самостійно дізнатися енергоспоживання, можете взяти звичайний калькулятор і відшукати всю інформацію в інтернеті.
Енергоспоживання комп'ютера: клас споживання, витрату і правила розрахунку енергоспоживання
Приміром, введіть в пошук назву відеокарти: виробника і модель, а після в будь-якому інтернет-магазині вивчаєте характеристики пристрою шукаєте там енергоспоживання і плюсуете всі отримані показники. Якщо комп'ютер з низьким енергоспоживанням, у нього буде загальна сума близько 100-120 ват. В цьому випадку досить буде придбати блок живлення на 400 W. Якщо в системі встановлено декілька відеокарт і потужний процесор, доведеться придивитися до моделей від 600-700 W.

Популярі новини
Загрузка...