Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси

141 0 Новини високих технологій

Компанія Nvidia славиться своїми відеокартами. Вона щорічно випускає кілька нових моделей, а тисячі шанувальників судорожно збирають гроші на самі нові версії власних графічних адаптерів. І варто сказати, що так було завжди. Популярність виробника ніколи не спадала, а конкурентів на ринку практично немає. Кожна модель знаходить свого покупця. Те ж саме сталося і з GTX 275 характеристики якої виявилися суперечливими.

Боротьба за першість

Незважаючи на те що у Nvidia практично ніколи не було конкурентів, шанувальники AMD обов'язково будуть сперечатися з цим твердженням. Варто сказати, що «червона» компанія дійсно іноді випускає круті рішення, але частіше залишається лише наздоганяючої.


Так відбувається зараз, і було тоді, в 2009 році. Nvidia прийняла рішення випустити дві моделі на нових чіпах GT200. Вони були розроблені по 55 нм техпроцесу і виявилися вигідними компонентами системи.
Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси
До загального здивування AMD залишилася осторонь, не відповівши нічим гідним, але пізніше все-таки зробили важливий анонс. Щоб не втрачати першість, Nvidia вирішується на випуск ще однієї моделі серії GTX 275. Характеристики цієї відеокарти виявилися конкурентоспроможними і змогли вивести модель на конкурентну боротьбу.

Презентація відеокарти

Поки ніхто не знав про характеристики Geforce GTX 275 виробник «годував» аудиторію гучними словами. Компанія презентувала адаптер як пристрій з новітнім GPU, який отримав кращу продуктивність і обзавівся небувалої функціональністю. Насправді ж перед користувачем все одно виникало знайомий чіп GT200. Але деякі нововведення були введені.


Про відеокарту

Новинка отримала збільшена кількість активних виконавчих блоків і нові показники тактових частот. Характеристики GTX 275 дозволили відеокарті зайняти місце між 260 і 285 версіями. Головним конкурентом в даному сегменті стала модель від AMD - Radeon HD 4890. Вартість новинки від Nvidia склала 260 доларів.

Характеристики графічного прискорювача

Як вже згадувалося раніше, модель побудована на чіпі GT200b. Виконаний по 55 нм техпроцесу. Всередині працюють 14 мільярда транзисторів. Частота роботи ядра становить 633 МГц. Оснастили модель технологією, яка проводила потокову обробку вершин і пікселів. Також була підтримка 10 версії DirectX. Функція Shader Model справлялася з генерацією геометрії і записом проміжних даних.
Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси
На інтерфейсній моделі були всі необхідні порти: DVI, HDMI, DisplayPort та ін.

Референсна відеокарта

Характеристики Nvidia GTX 275 виявилися відмінним рішенням для середніх по продуктивності систем. Частота ядра, як вже згадувалося раніше, склала 633 МГц, в той час як універсальні процесори працювали при показнику в 1404 МГц. Кількість останніх налічувала 240 штук. Текстурних блоків було 80 а блоків блендінгу - 28. При цьому ефективна частота пам'яті становила 2268 МГц, а тип її - GDDR3. Відеокарта працювала з об'ємом 896 Мб і величезною кількістю корисних функцій.

Модифікації

Як завжди характеристики Nvidia GeForce GTX 275 зацікавили інших виробників. Тому вийшло досить велику кількість модифікацій. Як зазвичай, вони відрізнялися зовнішнім виглядом, а відповідно і упаковкою. Також невелику різницю можна було помітити в комплектації пристроїв.
Деякі виробники вирішили провести заводський розгін, тому продавалися новинки з вже збільшеною частотою. В іншому за основу була взята всі та ж референсна модель. Найбільш популярними стали модифікації від Zotac, Asus і Palit. Хоча й інші, менш імениті виробники працювали з цим графічним прискорювачем.

Zotac

Поставлялася модель досить яскравій упаковці. Виробник, як завжди, розмістив зображення фірмового дракона, а також вказав спереду основні переваги придбання даної продукції.
Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси
Крім характеристик GTX 275 тут також покупців чекав сюрприз. У коробці поставлялася гра Race Driver GRID. На звороті інформації було ще більше. Виробник наводив навіть невелику інструкцію по установці адаптера в корпус ПК. Всередині коробки було все найнеобхідніше, що могло б знадобитися для підключення пристрою. Виробник не пошкодував декількох перехідників з DVI на інші порти. Також був кабель для мікшування звуку. Також в коробці можна було знайти гарантійний талон, диск з драйверами і ПО, а також наклейку з логотипом компанії. Зовні модель також відрізнялася від референсної. Незважаючи на те що за основу була взята плата Nvidia, пластиковий кожух отримав новий дизайн. Зверху є наклейка із зображенням дракона, а також назвою моделі. Поруч видніється отвір, в якому знаходиться вентилятор кулера.
Знявши верхню кришку, можна побачити систему охолодження. Вона складається з двокамерного радіатора, трубок тепловідведення і мідної пластини. Поруч знаходиться компактний вентилятор. Як і в референсною моделі тут все 896 Мб пам'яті, яка набрана мікросхемами компанії Samsung. Номінальна частота 24 ГГц. Особливістю цієї моделі є те, що Zotac самостійно провели оверклокінг, тому адаптер працює на частоті 702 МГц. Шейдерні конвеєри також прискорилися до 1512 МГц.

Asus

Модифікації від цього виробника завжди відрізняються якістю, але і високою вартістю. Asus GTX 275 характеристики практично не змінила. Ця відеокарта поставлялася у фірмовій коробці, на якою була вся необхідна інформація для покупця.
Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси
Виробник не пошкодував для своїх шанувальників і різних перехідників. Звичайно ж, поклав у коробку свою фірмову наклейку на корпус. Зовнішній вид модифікації дуже схожий на Zotac. На пластиковому кожусі видніється отвір, через яке помітно вентилятор кулера. Поруч є наклейка, на якій зображений лицар і зазначена модель пристрою. Незважаючи на великі сподівання користувачів, параметри адаптера залишилися незмінними. Перед нами практично референсна модель, тільки в новій «обгортці». Працює відеокарта з чіпом GT200 який використовується на частоті 633 МГц. Частота пам'яті також залишилася еталонною - 1130 МГц. Пристрій підтримує багатопроцесорну роботу, має 240 універсальних процесорів, 32 ROPs і 80 текстурних процесорів.

Прискорювач працює з об'ємом 896 Мб, який розподілений на 14 мікросхемах компанії Hynix. Тип пам'яті GDDR3. Вважається, що частоту чіпів можна підняти до 1250 МГц, але Asus вирішив залишити цю справу ентузіастів, які люблять експериментувати з оверклокінгом.

Palit

Ще один виробник, який не зміг пройти повз характеристик відеокарти GTX 275. Модифікація поставлялася в яскравій фірмовій коробці, на якій відображена жаба. Виробник помістив гучний лозунг, який міг би дати надії на те, що дана модель є ігровий.
Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси
Спереду на упаковці вказані основні параметри адаптера: частота, об'єм та тип пам'яті, використовувані технології. Ззаду виробник вказав більш точні характеристики пристрою. Всередині упаковці Palit нічого не пошкодували для покупця. Хоча як показує практика, така комплектація вважалася стандартної. Крім відеокарти всередині можна було знайти інструкцію, диск з драйверами і програмним забезпеченням. Також мали різного роду перехідники і кабель SPDIF. Ця модифікація значно відрізняється від попередніх зовнішнім виглядом. Вона отримала покращену систему охолодження. Незважаючи на те що з моменту випуску цієї версії пройшло більше 7 років, навіть на нинішній час пластиковий кожух виглядає стильно. Відразу видно, що він прикриває потужну систему охолодження, яка складається з радіаторної решітки, мідних трубок і серцевини, а також двох вентиляторів. В цей раз вентилятори виявилися набагато більшими, та й до того ж їх тепер два, а отже є ймовірність, що модифікацію можна розганяти, не переживаючи про перегрів.
Palit вирішили не експериментувати з заводським розгоном, а залишити це справа для покупців. Тому всі показники залишилися еталонними. Адаптер з коробки працює на ядрі GT200 з частотою 633 МГц і об'ємом пам'яті 896 Мб. Частота пам'яті не перевищує 1134 МГц.
Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси
Деякі користувачі, звичайно ж, спробували оверклокінг. Цьому сприяла і якісна система охолодження, яка дозволяла підвищити напругу. В результаті частота ядра стала 715 МГц, а пам'яті - 13 ГГц. З усіх розглянутих варіантів це однозначно найкращий і перспективний варіант.

Плюси і мінуси

Характеристики відеокарти GeForce GTX 275 виявилися непоганими для свого часу. Компанії вдалося «залатати» дірки в своїй лінійці і утерти ніс конкуренту. До переваг цієї моделі можна віднести результати тестування. Незважаючи на скептичні очікування, продиктовані швидким випуском цієї відеокарти, за деякими пунктами вона випередила Radeon HD 4890. Графічний прискорювач обзавівся хорошими частотами ядра і пам'яті. 896 Мб навіть завзятим геймерам вистачало з головою. Порадувала також можливість розгону пристрою і непогані результати заводського оверклокінгу. Але не обійшлося і без мінусів. У випуску GTX 275 відчувається явний маркетинговий прорахунок компанії. Продаючи цю модель, виробник практично повністю «поховав» GTX 285. Звичайно, у останнього трохи вище частоти, але вартість його значно більше.
Відеокарта GTX 275: характеристики, опис, плюси і мінуси
У той час як GTX 275 коштує набагато дешевше, а оверклокінг може дати схожий результат. Але таке положення речей цілком звично для компанії Nvidia, яка всіляко намагається захопити першість, і іноді похапцем здійснює маркетингові помилки. До мінусів варто віднести не завжди вдалі модифікації. Варто визнати, що найбільш яскравою виявилася версія від Palit. Крім свого стильного дизайну, ця модель має великий потенціал, оскільки обзавелася потужною системою охолодження. Все це призвело до відмінних показників оверклокінгу.

Популярі новини
Загрузка...