Хідео Кодзіма: "російський геній"

189 0 Новини високих технологій

Комп'ютерні ігри розвиваються з величезним успіхом. Щорічно проходить одразу кілька крутих виставок, на які розробники привозять свої шедеври, щоб поділитися ними зі світом. Так багато шанувальників дізнаються про нові обличчя в гейм-індустрії, а деякі починають активно обожнювати. Те ж саме сталося і з Хідео Кодзіма.

Початок життєвого шляху

Народився Кодзіма в 1963 році в Токіо. Йому довелося переїхати в іншу частину країни. Незабаром хлопчик відчує, що таке самотність: його батько помер, коли Кодзиме виповнилося 13 років. Родині доводиться знову переїжджати. На цей раз вони оселилися в Сирасаки, а пізніше в Каваниси. У підлітковому віці Хідео опинився в повній самоті. Він часто відчував себе без нагляду. Зараз, вже будучи дорослим чоловіком, Кодзіма по приїзді в готель відразу вмикає телевізор, щоб не залишатися в тиші.


Хідео Кодзіма: "російський геній"

Вибір професії

Велика кількість фактів вплинуло на вибір професії Хідео Кодзимы. Японія в ті часи диктувала суворі соціальні норми, тому робота ілюстратора, яка так вабила парубка, викликала нерозуміння з боку суспільства. Необхідно було відшукати серйозну посаду з високим заробітком. Хідео вирішив публікувати оповідання в журналах. Але більшість видавництв потребували коротеньких історій, що, звичайно, не влаштовувало майбутнього сценариста. Відсутність успіху в цій справі змусило Кодзиму зайнятися зйомкою фільмів.

Розвиток кар'єри

У 23 роки молода людина все ж обзавівся непоганий посадою в компанії Konami. Дизайнери фірми повинні були займатися проектами MSX. Перша робота, асистент режисера, вдалася Кодзиме, тому він брав участь у наступному проекті, який, на жаль, був скасований компанією.


Головним проривом у кар'єрі Хідео Кодзимы став Metal Gear. Проект виявився унікальним тим, що познайомив глядача з stealth-action. Гравцеві вперше давали можливості проходити історію не борючись, а ховаючись від усього.
Хідео Кодзіма: "російський геній"
Вже в 1988 році світ дізнався все про киберпанке у пригодницькій грі Snatcher. Проект отримав багато критичних відгуків, але все одно виявився успішним. Вже через два роки геймдизайнер знову повертається до проекту MGS. З'являється друга серія, яка пізніше стала кращою в Японії.

Улюблена гра

На початку 90-х минулого століття вже стало зрозуміло, що Metal Gear Solid не залишить нікого байдужим, а біографія Хідео Кодзимы буде тісно пов'язана з цим проектом. Після довгоочікуваного релізу гри на PS про це геймдизайнере дізналася вся ігрова індустрія. З'явилася 3D-графіка, а цікава історія не залишила нікого байдужим. На початку 2000-х років з'являється інформація про серії Sons of Liberty. Розробники знову порадували якісною графікою і анімацією. Але цього вистачило не всім. Хтось виявився обурений зміною головного героя. Поки всі чекали виходу нової серії, Хідео Кодзіма займається іншими проектами, які запам'ятались не так сильно, як його основна робота.
Хідео Кодзіма: "російський геній"
У 2004 році розробники випускають ремейк основної частини під назвою The Twin Snakes. Після виходу другої серії Кодзіма вирішує зайнятися третьою частиною MGS. Історія Біг Боса була розширена компанією Konami.
Гра і справді виявилася успішною. У 2015 році вийшла вже п'ята серія ігор, яка об'єднала деякі історії з попередніх. The Phantom Pain виявилася крутий частиною. Про неї багато говорили і критики, і геймери.

Розрив відносин

У якийсь момент виявилося, що у Кодзимы є якісь конфлікти з компанією. Швидше за все, вони пов'язані з фінансовими питаннями. У підсумку геймдизайнер не витримав і покинув компанію Konami, а підрозділ Kojima Productions було вирішено розформувати. Але вже на наступний день після розриву відносин з Konami Хідео об'єднується з розробниками з комп'ютерного підрозділу Sony і оголошує про відтворення розформованого підрозділу.

Поява мема

Хідео Кодзіма став особливо популярний в Росії з-за мема. Все почалося з того, що в один прекрасний день він вирішив зареєструватися в «Інстаграмі». Через добу під його першою фотографією зібралася величезна кількість коментарів. Але самим цікавим фактом стало те, що більше всього коментарів залишили російськомовні користувачі. Серед всіх повідомлень, який отримав Кодзіма під фото, самим популярним було «Кодзіма - геній!».
Хідео Кодзіма: "російський геній"
Деякі користувачі інтернету швидко підхопили цю фразу. Хто-то навіть не розумів, чому раптом японський розробник став користуватися таким успіхом у російськомовної аудиторії, адже Metal Gear Solid не найпопулярніша гра в СНД. Але мем «виріс» не на порожньому місці. Увага до Хідео Кодзиме привернув російський видеоблогер і стример.

Звідки ноги ростуть?

Повертаючись до мему з геймдизайнером Хідео Кодзіма, важливо розуміти, звідки ж все-таки стався подібний наплив російськомовного ком'юніті і чому Кодизму стали називати генієм. Це сталося якраз після виходу п'ятої серії ігор MGS. Відомий видеоблогер Гуфовски, який відомий своїми ігровими стримами і роликами на популярному відеохостингу, записав відео, яке назвав «Хідео Кодзіма - геній». В характерній для себе іронічній формі блогер повідомив про численні таланти геймдизайнера. Він говорить про те, що Кодзіма винайшов порох, їм надихалися радянські мультиплікатори, Кодзіма захопив Русь і т. д. Оскільки у Гуфовски величезна аудиторія, ролик швидко «расползался» по інтернету. Про те, хто такий Кодзіма, дізналася ще більша аудиторія. Незважаючи на те, що поки невідома доля майбутніх проектів в новій компанії, аудиторія продовжує весело хизуватися цю тему.
Хідео Кодзіма: "російський геній"
Зараз пристрасті вщухли, але про те, що «Кодзіма - геній» ніхто не забуває. Іноді в соціальних мережах все ще можна знайти меми, які пов'язані з ним. Суть жартів у тому, що геніальність геймдизайнера практично ніяк не пов'язана з комп'ютерними іграми. У більшості випадків це лише тема для жартів.

Популярі новини
Загрузка...