Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа

274 0 Новини високих технологій

Кат Року - це протагоніст гри Doom 2016 року, який назавжди змінив уявлення гравців про вигаданої всесвіту проекту. Безмолвен, сильний, жорстокий, холоднокровний - ось ключові тези, якими можна описати нового "дум-гая". Якщо раніше творці гри робили ставку на те, що головний герой - це людина, яка здатна бояться, нервувати, а тому здається більш живим, то тепер перед користувачем жива машина вбивства нечисті. Між тим історія Ката Року досить трагічна, а його одвічний хрестовий похід вселяє повагу і трепет. Він добровільно взяв на себе прокляття і кинув душу в обійми з Пекла єдиною метою - знищити якомога більше демонів. Сміливо можна сказати, що хлопець підійшов дуже близько до своєї мети.


Яким дум-гай був раніше?

Дум-гай - це збірне найменування персонажів серії ігор Doom. Аж до 2016 року протагоністи були людьми, випадковими свідками прориву порталу або ж фахівцями з ліквідації локальних конфліктів. Зазвичай дум-гай - це відставний військовий, який з допомогою дробовика і штурмової гвинтівки намагається розібратися в тому, що відбувається. Також у центрі оповідання незмінно перебувала наукова експедиція з Землі, яка намагалися відшукати артефакти або ж спосіб використання енергії Пекла.
Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа
У будь-якому випадку Кат Року в Doom змінив всі уявлення про головного героя. Якщо раніше протагоніст, не приховуючи, відчував страх і сумніви перед обличчям демонів, то новий герой буквально створений для цього бою. Так, наприклад, Doom 3 з'являється Джон Кейн, колишній майор, якого розжалували і заслали на Марс в якості охоронця. Він у міру мускулист, важить 80 кілограмів у віці 40 років, але нічого не може протиставити демонам. У його арсеналі немає холодної зброї, а Кат Року розриває ворогів на шматки, зберігаючи при цьому повну тишу. Таке відступлення було зроблено навмисно, щоб підняти образ героя і вивести Doom з категорії виключно horror-action ігор.


Заповіт Ката Року

Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа
Це рунічні запису, які складають основу оповіді про протагоністові. Відомо, що історія героя, його звершення і минуле були записані демонами для того, щоб попередити появу настільки потужного ворога в подальшому. Кожна руна містить фрагмент епосу, присвяченого Кату Року - так протагоніста прозвали безпосередньо самі інфернальні тварі. Невідомо, чи відповідають написи реальному стану речей. Припущення гравців стосовно минулого героя, а також історії його народу побудовані не тільки на цих уривках, але також на даний експедиції ОАК, яка першою виявила тіло протагоніста. Символ Ката Року - це складна руна, яка красується на записах і відблискує зеленим кольором.

Расова приналежність

Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа
Кат Року - це не людина. Найімовірніше, він належить до раси, зовні і біологічно схожою з людьми, але набагато більш просунутою в своїх технологічних дослідженнях. Його народ населяв Арген-Нур, який пізніше провалився в Пекло. Вони були вмілими воїнами, а також чудовими вченими, здатними використовувати аргент-енергію без призову демонів. Невідомо, яке саме положення займав Кат Року в ієрархії свого народу. Фахівці експедиції припустили, що він був вождем або ж високопоставленим воїном, що почасти правда. Кат Року входив до числа елітних бійців, "Нічних Вартою". Після того, як на планеті відкрився портал, народ протагоніста програв свій бій, сам же він прийняв прокляття і поклявся вести вічну війну, після чого довгий час поневірявся по рівнині Умбрал. Є єдиним в світі, крім Хайдена, хто пройшов крізь Розлом і побував у двох світах, залишившись при цьому в більш або менш здоровому глузді.

Набрання сили

Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа
Згідно заповіту Ката Року, через певний час після його боїв з демонами зусилля воїна помітив серафим. Він не зміг втрутитися у війну солдата з нечистю безпосередньо, але дарував йому силу, швидкість, витривалість і, судячи з усього, довголіття. Крім того, Кат Року навчився витягувати з полеглих демонів їх силу, підживлюючи власний організм. Таким чином, репутація воїна стала ще більш жахливою. Своїми руками він міг кришити обсидіанові колони в Храмі Крові, підносилися до небес. Його бій з нечистю зайшов настільки далеко, що втрати Пекла стали катастрофічними. Проти протагоніста розгорнули повномасштабну війну, але тому вдалося вийти переможцем і навіть знищити архидемона Титану, що вважалося неможливим. Примітно, що знак Ката Року, як і його заповіт, не дають поради щодо того, чим же бився воїн до того, як знайшов меч і обладунки. На одному зі збережених зображень він вбиває демонів голими руками.

Обладунки та "Горнило"

Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа
Преторіанська броня - це невід'ємний атрибут Ката Року. Ніхто не знає, як він виглядає без неї. Це потужний обладунок, який неможливо пробити руками або зброєю людини. В завіті сказано, що герой знайшов його тоді, коли знайшов у Пеклі "жалюгідне істота, ім'я якого називати не слід". Той використовував кузні Пекла і створив броню Ката Року, яка посилила здібності бійця багаторазово. Невідомо, як саме протагоніст отримав у свої руки "Горнило" - меч-ключ, здатний закривати і відкривати портали між світами. Він застосував його майстерно. І судячи з усього, меч Ката Року повернеться до нього у продовженні серії ігор. Межі фортеці броні, як і матеріал, з якої вона була створена, невідомі. Очевидно, що Кат Року здатний переносити в ній сильні перевантаження, обладунок витримує катастрофічні пошкодження і, судячи з усього, забезпечує протагоніста всім необхідним для продовження життєдіяльності, якщо йому це потрібно, звичайно. Відомо, що Преторіанська броня налаштована виключно на Ката Року і може взаємодіяти тільки з його генетичним кодом. На цю перешкоду дослідники натрапили, зробивши спробу розкрити захист.

Полонення і сон

Історія Ката Року сповнена трагедій, але точні дані про його падінні невідомі. Все, що збереглося - це уривки відомостей. Після того як ім'я героя стало навіювати надто сильний трепет в межах Пекла, адепти Храму Крові зробили спробу знищити протагоніста, але та не увінчалася успіхом. Ритуал обійшовся надто дорого, а все, чого вдалося досягти, - це стазис і вічний сон для Ката. Того помістили в гробницю в Святилище Кадингир. Згідно з матеріалами дослідників, демони захищали могилу Ката до останньої краплі крові. Це спершу надало вчених впевненість, що в саркофазі знаходиться дуже древній і могутній демон, але там виявився чоловік, вірніше, істота, прийняте за представника раси людей. Святилище було густо всіяне рунічними написами про те, що всередині лежить Стародавнє Зло, випускати яке не слід ні в якому разі, інакше це обернеться загибеллю для демонів і ріками крові. Відомо, що певний час Кат Року працював в стазисі, оскільки його сон описується як "вічного страждання в оковах".

Під час подій гри Doom

Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа
Якимось чином Кат Року пробудився незадовго після вторгнення демонів. "Горнило" загублений, але його броня була похована неподалік, так що протагоніст швидко озброюється і продовжує свою місію щодо вбивства інфернальних істот. Пізніше виявляється, що саркофаг роздрукував Семюел Хайден, директор комплексу досліджень на Марсі. Винуватцем ж відкриття порталу стала Олівія Пірс, невиліковно хвора і уклала пакт з силами Пекла для безсмертя. Її силами левова частка співробітників комплексу перетворилася в страшних мутованих істот. Кат подорожує по комплексу, поки Олівія не відкриває портал в Пекло, там він знаходить свою гробницю. Повернувшись на Марс, Кат Року дізнається від Хайдена про те, що предмет для закриття Розлому можна знайти у особистому кабінеті антагоніста, той пробивається туди і знаходить Спіральний Камінь, який, у свою чергу, розповідає протагоністу про Горнилі.

Завершення

В кінцевому підсумку Кат Року знищує Олівію Пірс, що прийняла форму гігантської павучихи, після чого виявляється бранцем Семюела Хайдена. Той виступає за продовження видобутку аргент-енергії, оскільки це йде на користь корпорації. Забравши меч у протагоніста, Хайден переміщує гравця в невідому точку, після чого гра закінчується. Протягом усього оповідання Кат Року не довіряв Хайдену. І як видно, не даремно. Це кіборг, що втратив людське тіло в результаті хвороби, він же є головою правління ОАК.

Плани на майбутнє

Вже відомо, що наступна частина серії гри Doom буде безпосереднім продовженням проекту 2016 року. Користувачам встигли показати Ката, який продовжує свою місію, а також кілька кадрів, на яких видно, що він повернув собі Горнило. Невідомо, який саме буде гра, цілком можливо, що антагоністом у цьому випадку виступить Хайден або ж хтось третій. Хоча факт причетності до сюжету кіборга шанувальники вважають більш виправданим. У будь-якому випадку улюблений гравцями Кат Року повернеться.
Кат Року (DOOM): опис та характеристика персонажа
Новий дум-гай вийшов дуже харизматичним, цікавим і незабутнім. Незважаючи на те що образ Преторіанської броні перегукується зі Спартанської з Halo, обидва героя, Кат Року і Майстер Чіф, самобутні і відмінні один від одного. Шанувальникам залишається розраховувати на те, що творці персонажа не вирішать кардинально змінити курс, що було б дуже сумно.

Популярі новини
Загрузка...