Як запустити комп в безпечному режимі: покрокова інструкція та поради

240 0 Новини високих технологій

Очевидно, кожен користувач знає, що іноді рекомендується завантажувати систему з використанням спеціального варіанти старту під назвою Safe Mode (так званий безпечний режим). Для чого потрібно його використання, і як включити комп в безпечному режимі, далі і подивимося. Відразу варто відзначити, що виконуються дії різняться досить сильно, в залежності від модифікації операційної системи Windows, під управлінням якої працює комп'ютер або ноутбук. Однак, незважаючи на це, можна запропонувати загальне рішення, яке можна застосувати до будь-якої з відомих версій.

Що таке безпечний режим, і для чого він використовується?

Для початку давайте коротко зупинимось на тому, що це за режим, і для чого іноді так важливо його використання. У більшості випадків застосовується він при нестабільної роботи операційної системи або при неможливості її завантаження в звичайному режимі для усунення можливих неполадок. Зазвичай користувачі не звертають уваги на варіанти старту системи і вибирають стандартний режим Safe Mode, але чи доцільно це далеко не завжди, оскільки в цьому випадку повністю ігноруються мережеві драйвери, а доступ в інтернет, наприклад, для завантаження якихось важливих компонентів самої системи виявляється недоступним.


У деяких ситуаціях може знадобитися підтримка командного рядка, оскільки саме її інструменти дозволяють усувати можливі несправності та збої при завантаженні Windows максимально ефективно. Власне, більшість користувачів бачило такі приписи в стартовому меню деяких модифікацій Windows, але просто ігнорувало їх застосування, а от при виборі неправильного методу старту деякі операції виявлялися нездійсненними.

Як запустити комп в безпечний режим старту в Windows 7 і нижче?

Тепер перейдемо безпосередньо до активації такого старту. Як запустити комп в безпечний режим завантаження в системах сьомої версії і попередніх модифікаціях, напевно, особливо пояснювати не треба. Ймовірно, всі вже здогадалися, що мова йде про виклик спеціального стартового меню, в якому можна вибрати декілька типів дій.


Як запустити комп в безпечному режимі: покрокова інструкція та поради
Доступ до нього активується шляхом натискання клавіші F8 на самому початку завантаження системи (після передачі управління завантажувачу від BIOS, але ще до появи логотипу Windows). У деяких випадках може знадобитися натиснути клавішу кілька разів, оскільки одноразове ефекту може не дати (тут головне не прогавити момент). На деяких нестандартних клавіатурах, на яких функціональні клавіші поєднані з цифровими кнопками, може знадобитися одночасне натискання додаткових клавіш на зразок Alt, Fn або Shift.

Як увійти в безпечний режим компа в восьмою і десятою версіях системи?

Вихід восьмої версії, її різновиди 8.1 а потім і десятої модифікації ознаменувався обуренням користувачів, оскільки використання стандартного виклику завантажувального меню у них зникло, хоча сама можливо залишилася, про що буде сказано трохи пізніше. У них комп включається в безпечному режимі з використанням безлічі додаткових дій, а без використання знімного носія з дистрибутивом або відновного диска дістатися до такого варіанту завантаження звичайному юзеру надзвичайно складно.
Як запустити комп в безпечному режимі: покрокова інструкція та поради
У працюючій системі для цього потрібно увійти в меню параметрів, вибрати розділ відновлення, а потім задіяти пункт особливих варіантів завантаження, після чого через пункти діагностики і додаткових опцій вибрати параметри завантаження і натиснути кнопку рестарту.
Як запустити комп в безпечному режимі: покрокова інструкція та поради
Тільки після цього комп'ютер або ноутбук перезавантажується, а на екрані з'являється стартове меню, яке містить пункти для вибору необхідної дії (саме меню виконано у синьому кольорі і трохи відрізняється від того, що користувач бачить в Windows 7 і нижче).

Завантаження в Safe Mode: загальні налаштування для всіх систем

Тепер кілька слів про те, як запустити комп в безпечному режимі, виходячи з загальних методів, які можна застосовувати незалежно від встановленої версії Windows. Для цього в будь-якій ОС є спеціальний інструмент конфігурації, що викликається з консолі «виконати» командою msconfig.
Як запустити комп в безпечному режимі: покрокова інструкція та поради
Після входу в конфігуратор необхідно перейти на вкладку завантаження і просто відзначити пункт безпечного старту з завантаженням мінімальної конфігурації. Але тут є свої підводні камені. Справа в тому, що при активації такого типу старту завантаження в режимі Safe Mode буде проводитися постійно. Як на компі вимкнути, думається, вже зрозуміло. У завантаженій системі потрібно просто знову перейти в конфігурацію і зняти прапорець з вищевказаного пункту.

Старт безпечного завантаження з використанням знімного носія

Нарешті, подивимося, як запустити комп в безпечному режимі, якщо система не завантажується взагалі і ні під яким приводом. Для вибору потрібної дії можна використовувати завантажувальний носій (наприклад, інсталяційний диск з будь останньою версією Windows), після вибору мовних параметрів перейти до відновлення, а потім викликати командний рядок, для чого можна використовувати або відповідний пункт основного меню, або швидке поєднання Shift + F10. В консолі слід вписати команду «bcdedit /set {globalsettings} advancedoptions true» (без лапок). Для скасування безпечного старту в завантаженої системи слід викликати командну консоль і виконати вищевказану команду, але без додаткового оператора «true» в кінці. Після цього старт буде зроблений із звичайної завантаженням.

Як повернути стартове меню Windows 8 і 10?

Природно, багато користувачів двох останніх модифікацій системи хотіли б повернути використання клавіші F8 для виклику стартового меню, оскільки це простіше і практичніше.
Як запустити комп в безпечному режимі: покрокова інструкція та поради
Зробити це можна зовсім просто, якщо запустити командний рядок (обов'язково від імені адміністратора), а потім виконати команду «bcdedit /set {current} bootmenupolicy legacy» (знову ж таки, без лапок на початку і в кінці). По завершенні всіх дій проводиться рестарт, а натискання клавіші F8 дає той же результат, що і в системах сьомий модифікації і нижче. До речі сказати, цей варіант хороший ще й тим, що можна не відмовлятися від використання особливих варіантів старту, про які було сказано вище. В основному він призначений для більш зручного виклику меню при старті операційної системи, причому навіть у тому випадку, якщо система не завантажується взагалі, а дістатися до потрібного пункту неможливо.

Популярі новини
Загрузка...