Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур

179 0 Новини високих технологій

Під час покупки комп'ютера добра половина споживачів звертає особливу увагу на характеристики процесора, об'єм оперативної пам'яті і жорсткого диска, продуктивність відеокарти та інші комплектуючі системного блоку. Але не варто забувати про такі важливі аксесуари, як клавіатура і миша. Від них значною мірою залежить зручність користування комп'ютером. Якою б потужний набір чіпсетів не був у системному блоці, управляти їм доводиться за допомогою клавіатури і миші. Вибрати гідний варіант досить складно, тому як сьогоднішній ринок просто ломиться від великої кількості подібних засобів введення. Причому з кожним роком їх стає все більше і більше: різного типу, призначення і способів підключення.


Заплутатися у всьому цьому різноманітті дуже легко. У зв'язку з чим багато користувачів задаються цілком закономірним питанням про те, яку вибрати клавіатуру для ігор, роботи або мобільного гаджета. Консультант в магазині - не завжди найкращий помічник, особливо якщо мова йде не про спеціалізованих точках продажу. Отже, спробуємо розібратися, як вибрати клавіатуру, на що звернути увагу в першу чергу і як не помилитися з покупкою. При складанні статті до уваги були взяті думки експертів в цій галузі та відгуки пересічних користувачів.

Типи клавіатур

Перед тим як вибрати клавіатуру для комп'ютера, явно зайвим буде ознайомитися з класифікацією подібних пристроїв. Це значною мірою допоможе звузити коло потенційних моделей, а в деяких випадках і заощадити гроші.

Офісна

Це найпоширеніший, так само як і самий затребуваний тип клавіатур. Офісні пристрої призначені головним чином для роботи з документами і веб-серфінгу. Робоча зона в цьому випадку позбавлена якихось додаткових функціональних клавіш.


Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Пристрої цього типу розраховані на розмірену роботу і мають мінімальний клас захисту від пошкоджень. Тобто якщо цю клавіатуру вибрати як ігрову, то вона у вас розсиплеться за тиждень-іншу. Особливо якщо мова йде про користувачів, які вважають, що чим сильніше ти тиснеш на кнопки, тим краще буде результат. Відгуки про офісних пристроях неоднозначні. З одного боку, вони недорогі, і їх можна міняти, як рукавички: не сподобалося – купив інший, і ніяких проблем. Звичайно, 300-500 рублів не такі вже й великі гроші, якщо подивитися на вартість інших комплектуючих ПК. Але, з іншого боку, якість збірки і віддача, в цілому, залишають бажати кращого. Опрацювати з нею навіть звичайний 8-годинний день досить складно: пальці втомлюються, кнопки іноді не слухаються, а дріт вічно перегинається, відключаючи пристрій. Звичайно, можна вибрати клавіатуру офісного типу за 2-3 тис. рублів, але практичність такої покупки під великим питанням, бо за ці гроші можна купити цей варіант і спокійно використовувати його як для тієї ж преси, так і в інших сферах.

Універсальна

Це щось середнє між ігровими та офісними моделями. Універсальну клавіатуру можна вибрати в тих випадках, коли вам потрібен якісний набір тексту, а у вільний час ви не проти пограти в динамічні ігри.
Подібні пристрої мають більш надійні механізми і витримують набагато бо?більшу навантаження, на відміну від офісних моделей. До того ж тут є мінімальний набір мультимедійних кнопок для роботи з плеєрами. Вартість універсальних клавіатур вище, ніж в офісних, але практичності помітно більше. Відгуки про універсальних клавіатурах в основному позитивні. Подібні пристрої як раз і є для багатьох золотою серединою. Вони порівняно недорогі, досить надійні і, в цілому, практичні. Так що для багатьох пересічних користувачів питання грамотного вибору комп'ютерної клавіатури взагалі не варто - вони віддають перевагу універсальним моделям.

Ергономічна

Якщо ваша професія або заняття пов'язані з частим і тривалим набором тексту, тоді варто вибрати клавіатуру з підвищеними ергономічними характеристиками. Екстер'єр моделей тут може бути абсолютно непередбачуваним і навіть футуристичним, але дизайн направлений саме на полегшення сліпий друку.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Тут набагато легше вибрати розкладку клавіатури на Windows 10 і налаштувати додатковий блок для полегшення виклику спеціального функціоналу з «Ворда», «Екселю» та інших програм, спрямованих на роботу з текстом і кодом. Для ігор і мультимедіа такі пристрої малопридатні, особливо бюджетні моделі, тому не мають додаткових кнопок, так і надійність у них не ахті, що для динамічних додатків не найкращий варіант. Користувачі залишають неоднозначні відгуки про ергономічних моделях. Так, вони зручні в друку тексту, коду, тут без проблем можна вибрати розкладку клавіатури і прив'язати до кнопки популярним текстовим редакторам і іншим додаткам. Але це вузькоспеціалізовані пристрою, і використовувати їх у інших сферах досить проблематично.

Мультимедійна

Тут ми маємо велику в плані площі робочу зону з великою кількістю додаткових функціональних клавіш. Останні дозволяють змінювати гучність в місцевому плеєрі, управляти браузером, запускати якісь програми одним натисканням і призначати якісь інші дії на кнопки.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Судячи з відгуків, користувачі, що займаються дизайном і версткою відео, тобто які працюють у спеціалізованих редакторах, віддають перевагу саме мультимедійні пристрої введення. Вони дозволяють позбутися від рутини з шаблонами і викликом часто використовуваних функцій призначенням відповідних клавіш. Та й діджеям така клавіатура доводиться по смаку. Відгуки про мультимедійних пристроях вводу також неоднозначні, тому що тут все залежить від розташування додаткових клавіш. У одних виробників з цим все в порядку (під час роботи необхідні кнопки під рукою), а інші, на жаль, розташовують їх у якомусь незвичному і навіть хаотичному порядку.

Ігрова

Є багато рекомендацій і порад, як вибрати ігрову клавіатуру, але якщо їх узагальнити, то ми побачимо, що перед нами зручне і вкрай надійний пристрій з мінімальним відгуком. Перше, що відрізняє ігровий девайс для введення від інших – це посилені клавіші і надійність конструкції.

Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Крім того, виробники оснащують такі клавіатури додатковими функціональними кнопками, куди призначаються якісь часті дії в іграх: включення чату, колесо швидкого доступу, зум прицілу та інше. Клавіші у ігрових пристроїв, як правило, прогумовані і мають спеціальну основу. Подібні пристрої розраховані на сильні і часті натискання, тому гідно переживають всі ігрові баталії і нервові витівки користувачів. Споживачі в основному позитивно відгукуються про ігрових клавіатурах. Вони дійсно надійні, зручні і володіють розширеним функціоналом. В бюджетному сегменті такі пристрої не зустрічаються, а якщо й трапляються, то їх якість залишає бажати кращого. Так що підбирати ігрову клавіатуру потрібно в середньоціновому або преміальному секторі, в іншому випадку ви ризикуєте купити звичайний універсальний девайс для введення з маркованими клавішами.

Для медіацентрів

Це, як правило, компактні моделі, призначені для управління медіацентрами на основі ПК і мобільними гаджетами. В цьому сегменті можна вибрати клавіатуру для android - і iOS-пристроїв, ноутбуків, і інших девайсів.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Тут в першу чергу необхідно орієнтуватися на ваші запити і завдання, яке має виконувати пристрій введення. Якщо потрібна клавіатура для центру, то тачпад в цьому випадку ні до чого, в той час як для смартфонів і планшетів він доведеться вельми до речі. Відгуків від користувачів тут дуже багато, головним чином від тих, хто купував собі пристрій введення для мобільного гаджета. Клавіатура перетворює управління планшетом або смартфоном і в значній мірі покращує їх юзабіліті. Так що багато користувачів настійно рекомендують подібні пристрої до придбання.

Вузькоспеціалізовані клавіатури

Тут мова йде про допоміжних гаджетах, які допомагають полегшити рутину. Якщо, наприклад, ви займаєтеся музикою, а якщо конкретніше - граєте на фортепіано, то має сенс вибрати міді-клавіатуру. Її можна запрограмувати на певні дії або прив'язати клавіші до нот або навіть цілим октавам.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Вибір, так само як і в попередньому випадку, багато в чому залежить від передбачуваних завдань. Обов'язково треба простудіювати інструкцію з експлуатації і відзначити для себе, чи вистачить наявних можливостей клавіатури для організації ваших починань або, навпаки, їх надто багато, і краще доглянути варіант простіший, так само як і подешевше. Що стосується відгуків, користувачі відзначають, що подібні пристрої дійсно полегшують життя. Так, за них доведеться віддати додаткові гроші, але воно того варто, особливо якщо ви щодня займаєтеся улюбленою справою.

Конструкція клавіш

Кожен вищеописаний тип пристроїв може мати різну конструкцію клавіш. Цей момент безпосередньо впливає на вартість пристрою, так само як і на зручність користування. Так що скидати його з рахунків не можна в жодному разі.

Мембранна клавіатура

Це найпоширеніший тип клавіш. Кнопки в цьому випадку можуть мати середню або велику висоту, а сама конструкція добре захищена від попадання пилу, сміття та іншого бруду. Але, судячи по користувальницьких відгуків, мембранна клавіатура – не найкращий варіант для професійного набору тексту або написання коду.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
У них не самий зрозумілий і чіткий хід, тому тут нерідкі фальшнажатия, а разом з тим і часті виправлення надрукованого. Крім того, у мембранних моделей іноді залипають клавіші, доводиться розбирати пристрій або ж зовсім купувати нове. Останнє якраз і є вагомим плюсом. Вартість мембранних клавіатур найнижча.

Острівна

Це пристрій з низькопрофільними клавішами. Клавіатури такого плану використовуються, як правило, на ноутбуках і більш компактні, ніж інші конструкції. Вони менш захищені від попадання пилу, вологи і більш тендітні, тому поводитися з ними треба обережно.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Судячи з відгуків користувачів, острівні пристрої введення ідеально підходять для професійного набору тексту та коду. У них немає тих проблем, які притаманні мембранним моделям: натискання чітке, зрозуміле і спрацьовує в 999% випадків. Вартість острівних клавіатур помітно вище, ніж мембранних, але вони повністю відпрацьовують вкладені гроші, особливо якщо ви друкуєте днями безперервно.

Механічна

Механічні клавіатури відрізняються високою якістю виконання, але і цінники на них ніяк не можна назвати демократичними. Такі моделі відмінно підходять для професійного набору тексту, коду, а також для ігор.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Відгуки про механічних клавіатурах, головним чином, позитивні. Так, вони багатьом гарні, але деяким користувачам не подобається висока посадка клавіш і їх гучні клацання. «Механіка» користується неабияким попитом у геймерів, тому як дана конструкція відрізняється підвищеною надійністю і здатна пережити найтяжчі ігрові баталії. Вартість таких клавіатур може доходити до надзвичайних сум. Цінники на ігрові моделі від відомих брендів починаються з позначки в 5 тис. рублів і закінчуються десь в районі 20 тис. Тим не менш покупку механічної клавіатури можна назвати практичною, бо вона дуже надійна і прослужить довгі роки, в той час як мембранні та острівні моделі служать в середньому не більше року.

Інтерфейс підключення

Це також один з критичних чинників, на який обов'язково потрібно звернути увагу під час покупки клавіатури. Багато хто забуває в магазині про цей момент і після повернення додому відчувають серйозні проблеми.
Як вибрати клавіатуру для комп'ютера: типи пристроїв, їх особливості та відгуки. Кращі виробники клавіатур
Раніше клавіатури підключалися тільки за допомогою PS/2-роз'єму. Але сьогоднішні моделі перейшли на більш звичний USB-інтерфейс. Тим не менш у продажу все ще зустрічаються PS/2 клавіатури, а деякі материнські плати позбавлені цього роз'єму. Крім того, є ще бездротові типи клавіатур, де приймач підключається в USB-інтерфейс. Геймери не кращим чином відгукуються про таких пристроях, тому як час відгуку тут помітно вище, ніж у провідних моделей.

Виробники

Що стосується виробників, то список відомих брендів сформувався давно, і новачків тут не шанують. Конкуренція на цьому ринку дуже жорстка, і кожен розуміє, що будь-яка помилка відлякає клієнта, а разом з тим і гроші. Тому зазначені нижче бренди намагаються випускати тільки якісну продукцію. Кращі виробники клавіатур:
 • Logitech.
 • Microsoft.
 • Razer.
 • A4Tech.
 • Zalman.
 • Genius.
 • Gigabyte.
 • ASUS.
 • Corsair.
 • Популярі новини
  Загрузка...