Засіб діагностики DirectX: призначення та основна надається користувачам інформація

116 0 Новини високих технологій

Як відомо, спеціалізована платформа DirectX в різних модифікаціях входить до складу всіх операційних систем сімейства Windows, оскільки без її наявності деякі програми для роботи з мультимедіа, не кажучи вже про сучасних комп'ютерних іграх, працювати не будуть. Про це знають практично всі. Але ось далеко не всі пересічні користувачі в курсі, що ця платформа містить ще і спеціальне автоматизоване засіб діагностики DirectX, що дозволяє вчасно виявити деякі проблеми з встановленим або підключається окремо обладнанням, а також отримати коротку інформацію про багатьох компонентах. Розглянемо інструментарій цього системного компонента дещо детальніше.

Що являє собою засіб діагностики DirectX Windows 7 або будь-якої іншої версії системи?

З часу своєї появи платформа міцно влаштувалася у Windows-системах, і без її участі не відбувається жодного процесу, пов'язаного з мультимедіа. А ось засіб діагностики DirectX спочатку не було орієнтоване на автоматичну перевірку обладнання, оскільки деякі типи тестів (наприклад, що стосуються продуктивності відеокарти) доводилося запускати вручну.


Крім того, потрібно було самостійно активувати використання деяких кшталт фільтрів ffdshow або DirectDraw. У всіх останніх версіях Windows такі дії виконувати не потрібно. На підставі результатів самостійного тестування платформа автоматично включає використання необхідних компонентів в оптимальному режимі. Як вже говорилося вище, засіб діагностики DirectX Windows 10 і більш ранніх системах зараз являє собою не тільки перевірочну утиліту, але і інформативний аплет, який іноді для отримання відомостей про встановлений обладнанні та його драйверах буває просто незамінний. На них зупинимося пізніше, а поки розберемося з запуском програми.

Як запустити засіб діагностики DirectX?

Найпростішим методом, що дозволяє викликати потрібний діалог, є використання консолі «Виконати» або командного рядка з введенням скорочення dxdiag.


Засіб діагностики DirectX: призначення та основна надається користувачам інформація
Точно так само просто запустити утиліту можна з «Диспетчера завдань», створивши нову задачу. Ще одна методика старту полягає в безпосередньому запуску виконуваного файлу dxdiag.exe, який розташований в системній директорії System32. Зверніть увагу, що, на відміну від деяких інших системних інструментів, засіб діагностики DirectX запускати від імені адміністратора в обов'язковому порядку абсолютно не потрібно.

Основні вкладки і представлена на них інформація

Після старту утиліти перед користувачем з'являється вікно, що містить кілька вкладок. Скільки їх буде, залежить від того, яке саме обладнання встановлено на комп'ютері або підключений в якості периферії. Однак, основними є загальна вкладка, екрану, звуку та тексту. Тепер коротко про інформації, представленої на кожній вкладці.
Засіб діагностики DirectX: призначення та основна надається користувачам інформація
На загальній, як і випливає з назви, представлені основні показники, що стосуються операційної системи та її модифікації, встановленого процесора, оперативної пам'яті, поточної дати і часу, виробника комп'ютера, основним мовного пакету, основної версії платформи DirectX, а також по загальному і використовується в даний момент розміру файлу підкачки.
Засіб діагностики DirectX: призначення та основна надається користувачам інформація
Вкладка екрана відображає короткі відомості про встановлені відеокарти, а також їх драйверах. Цікаво, що в описі останніх можна знайти не тільки розробника або вказівку цифрового підпису, але і посилання на самі файли драйверів. Так що, якщо знадобиться знайти точно такі ж, їх можна завантажити як раз за такого імені. Нижче зазначаються задіяні фільтри і прискорювачі.
Засіб діагностики DirectX: призначення та основна надається користувачам інформація
Вкладка звуку відповідає тим же параметрам, що вказуються для графічних чіпів. І тут в описі драйвера можна побачити не тільки загальне його найменування, але і ім'я конкретного файла.
Засіб діагностики DirectX: призначення та основна надається користувачам інформація
Нарешті, вкладка введення присвячена периферійних пристроїв, підключеним до комп'ютера в даний момент. Тут цікавим виглядає те, що, крім основного обладнання, можна побачити і відомості про драйвери USB-концентраторів, якщо приєднання зовнішніх пристроїв здійснюється саме через них. Таким чином, стає цілком очевидно, що отримувати основні характеристики деяких пристроїв та інформацію з драйверів можна саме з цього діалогу, не вдаючись до допомоги відомостей про систему або «Диспетчера пристроїв». Крім усього іншого, на всіх вкладках, за винятком загальної, знизу є спеціальне поле, в якому індексуються можливі збої і неполадки в роботі устаткування. Якщо помилки не зазначено, значить і пристрої працюють нормально, і з драйверами все в порядку.

Чим може бути корисна дана утиліта (крім тестування основних компонентів)?

Окремо варто сказати, що описане засіб діагностики DirectX може становити особливий інтерес для всіх тих користувачів, у яких на материнських платах встановлені вбудовані відеочіпи класу Video-on-Board, оскільки саме цей інструмент дозволяє дізнатися справжню виділяється пам'ять графічного прискорювача. Для цього, у Windows-системах інших коштів немає, а вдаватися до допомоги стороннього програмного забезпечення, що надає абсолютно всі характеристики встановленого обладнання, не потрібно.

Створення звіту

На закінчення варто відзначити, що засіб діагностики DirectX, крім свого прямого призначення, може бути використано як інструмент для експорту інформаційної (описової) частини щодо обладнання і виконуваних тестів в текстовий файл звіту. А останній після збереження на жорсткому диску в будь-якому зручному місці або на знімному носії можна відкрити для перегляду навіть в самому примітивному текстовому редакторі, начебто вбудованого в систему «Блокнота», для уточнення тієї чи іншої інформації. Для цього використовується кнопка збереження усіх відомостей.
Засіб діагностики DirectX: призначення та основна надається користувачам інформація
А якщо подивитися на те, що можна знайти саме в цьому файлі, користувач буде приємно здивований, оскільки дані тут набагато більше, ніж на всіх присутніх вкладках разом узятих. Так що, недооцінювати і інформативність та тестування, що виконується інструментами цього аплету, не можна. Як вже зрозуміло, в деяких ситуаціях саме ця утиліта може стати тим самим єдиному засобом, що дозволяє вчасно виявити несправності та збої в роботі або функціональності основного обладнання, що використовується мультимедійною платформою DirectX.

Популярі новини
Загрузка...