Мобільний графічний прискорювач AMD Radeon HD 8330. Специфікації та призначення

104 0 Новини високих технологій

Графічний прискорювач AMD Radeon HD 8330 має високий рівень енергоефективності і забезпечує тривалий час автономної роботи переносний обчислювальної системи. При цьому продуктивність цього адаптера досить низька. Як результат, він підходить для виконання найменш вимогливих до апаратних ресурсів ЕОМ завдань. Саме про цю модель інтегрованої відеокарти і піде мова в нашому огляді.

Спеціалізація

Характеристики AMD Radeon HD 8330 як було раніше зазначено, відносять до серії низько продуктивних графічних адаптерів. До того ж він поставляється лише в інтегрованому виконанні. Тому такий прискорювач відмінно підходить для виконання найменш ресурсномісткого програмного коду.


Мобільний графічний прискорювач AMD Radeon HD 8330. Специфікації та призначення
До останнього можна впевнено віднести офісні пакети, браузери та найпростіші сучасні ігри. Також такому адаптеру цілком під силу впоратися з відтворенням відео. Це і є основні випадки використання такого прискорювача.

Моделі процесорів

Як було раніше сказано, AMD Radeon HD 8330 можна зустріти лише в інтегрованому виконанні. Також цей графічний прискорювач націлений на сегмент мобільних ЕОМ. Тому до його енергоефективності висуваються підвищені вимоги. Зустріти таку відеокарту можна лише у складі мікропроцесорів А4-5000. Цей чіп має лише два блоку обробки програмного коду і призначений для створення бюджетних ноутбуків.

Технічні характеристики

Відеокарта AMD Radeon HD 8330 відноситься до групи вбудованих відеокарт. Тобто вона знаходиться на одній підкладці з процесорною частиною обчислювальної системи. Технологія виготовлення цього кремнієвого кристала відповідає норм 28 нм техпроцесу. Напівпровідникові елементи цього чіпа мають поверхневу компонування.


Виробник оснастив акселератор 128 потоковими блоками, кожен з яких працює на частоті 500 МГц. Технологія turbo не підтримується пристроєм, і останнє значення є фіксованим. Кодова назва прискорювача - Kabini, а використана архітектура - GCN версії 1.1.
Мобільний графічний прискорювач AMD Radeon HD 8330. Специфікації та призначення
В апаратному забезпеченні адаптера реалізовані декодер UVD версії 4.2 і енкодер VCE версії 2.0. Таке рішення дозволяє істотно спростити процес обробки відеофайлів. Комунікаційний набір акселератора включає VGA, DVI, Display port і навіть HDMI. Допускається виведення зображення на два монітори одночасно.

Оперативна пам'ять

Характеристики AMD Radeon HD 8330 акцентують увагу на тому, що у цього інтегрованого графічного прискорювача немає власного запам'ятовуючого пристрою. Тому такий адаптер для своїх потреб резервує частину системної ПАМ'ЯТІ. Цей параметр можна задати в системі BIOS персонального комп'ютера, і він не може перевищувати 4 Гб. Тип застосовуваної мікросхеми - DDR3. Причому найбільш оптимально з таким акселератором використовувати модулі ОЗП з сестрами 1600 або ж 1866 МГц. Допускається застосування й інших планів оперативної пам'яті стандарту, але це може знизити швидкодію графічної підсистеми мобільного комп'ютера. До того ж виробники прагнуть використовувати саме рекомендовані модулі ОЗП.
Мобільний графічний прискорювач AMD Radeon HD 8330. Специфікації та призначення

Продуктивність

AMD Radeon HD 8330 у тестовому синтетичному пакет 3D Mark'06 набирає 3335 балів. Цей прискорювач обходить HD 6520G від АМД і HDGraphics 3000 від "Интела". Перший з них набирає 3322 а другий - 3287. При цьому розглянуте пристрій незначно поступається HDGraphics 4000 і HD 3650. Рішення "Интела" отримує за результатами тесту 3358 балів, а АМД - 3360 балів. У будь-якому випадку швидкодія цього акселератора знаходиться на вкрай низькому рівні і не дозволяє вирішувати завдання підвищеного рівня складності. Але чогось більшого від інтегрованого адаптера з високим ступенем енергоефективності спочатку очікувати не доводиться.

Відгуки про прискорювачі. Його актуальність

Досить багато плюсів у AMD Radeon HD 8330. Відгуки до них відносять наступне:
 • Низьке енергоспоживання і можливість використовувати прискорювач в поєднанні з пасивним охолодженням.
 • Дуже низька вартість кінцевої мобільної комп'ютерної системи.
 • Тривалий час роботи на одній зарядці акумуляторної батареї.
 • Мобільний графічний прискорювач AMD Radeon HD 8330. Специфікації та призначення
  До мінусів можна впевнено віднести таке:
 • Низька швидкість роботи.
 • Дуже скромні технічні характеристики.
 • Можливість виконання лише самого простого програмного коду.
 • З одного боку, дана модель прискорювача дійсно застаріла. Але з тими завданнями, реалізація яких на неї покладалася, він все ще успішно справляється. Тому купувати новий ПК з такою відеокартою зараз недоцільно. А ось експлуатувати все ще можна, і оновлювати його немає потреби.

  Висновок

  Для ніші низькопродуктивних та енергоефективних графічних прискорювачів все ще актуальним пристроєм на сьогоднішній день є AMD Radeon HD 8330. Цей адаптер навіть зараз здатний успішно справлятися з тими програмними завданнями, які на нього покладалися в 2013 році. Тому оновлювати такі ЕОМ поки немає особливої потреби. Також переносні комп'ютери на його основі все ще можна придбати. Тільки в цьому випадку краще придбати ПК на базі більш нових апаратних платформ.

  Популярі новини
  Загрузка...