Куди підключити колонки до комп'ютера: основні методи і рішення

454 0 Новини високих технологій

Сучасні комп'ютерні пристрої вже давно перестали виконувати лише роль отаких обчислювальних машин, як це було на початку їх розвитку, і все більше використовуються в індустрії розваг. Само собою зрозуміло, сюди можна віднести і прослуховування музики, перегляд відео. Для виводу звуку, природно, необхідні колонки. Але куди в комп'ютері підключати колонки? Незважаючи на свою простоту, це питання може мати кілька відповідей. Далі спробуємо розглянути декілька стандартних і оригінальних рішень.

Типи акустичних систем

Отже, перш ніж приймати рішення з приводу приєднання гучномовців до комп'ютерних систем, слід визначитися з тим, який саме тип акустичної системи буде використовуватися в кожному конкретному випадку. Від цього буде залежати не тільки спосіб підключення, але і вибір відповідної саундкарты, без наявності якої вивід звуку стане просто неможливим.


Куди підключити колонки до комп'ютера: основні методи і рішення
Серед основних типів особливо слід виділити пасивні і активні системи. Перші отримують живлення безпосередньо від комп'ютера через звукову карту або відповідні порти, другі для роботи вимагають використання незалежного джерела живлення у вигляді окремого блоку. При виборі особливу увагу слід звернути на кількість колонок, що безпосередньо вплине на вибір звукової карти. Цілком очевидно, що при наявності інтегрованої саундкарты акустичну систему для відтворення просторового звуку, що включає в себе сабвуфер і додаткові п'ять або сім колонок, підключити до неї безпосередньо не вийде.

Звукові карти

Таким чином, доведеться поміркувати і над придбанням звукового обладнання. Інтегровані карти використовувати можна, але вони годяться, так сказати, тільки для побутового відтворення.


Куди підключити колонки до комп'ютера: основні методи і рішення
Якщо на комп'ютері передбачається дивитися фільми або встановлювати сучасні ігри, краще придбати відповідну саундкарту, що встановлюється в спеціальні слоти PCI на материнській платі, або використовувати професійні або напівпрофесійні зовнішні пристрої. Різницю у відтворенні відчує навіть недосвідчений слухач. Але зовнішні карти коштують досить дорого. Тим не менше можна запропонувати кілька варіантів підключення, коли такого обладнання у вас в наявності немає.

Як підключити колонки до комп'ютера: способи

Говорячи про основні методи підключення акустичних систем, можна виділити кілька головних напрямків:
 • пряме підключення колонок безпосередньо до звукової карти;
 • використання виходи для навушників;
 • бездротове з'єднання;
 • висновок сигналу через підсилювач або музичний центр;
 • відтворення через побутові DVD - або Blu-ray-програвачі з отриманням просторового звучання.
 • Стандартне підключення

  Отже, куди підключити колонки до комп'ютера, використовуючи для цього найпростіший метод прямого з'єднання? Як вже зрозуміло, для цього можна використовувати саме саундкарту.
  Куди підключити колонки до комп'ютера: основні методи і рішення
  Помилитися при виборі гнізд неможливо, оскільки всі вони, а також проводи від комп'ютерних колонок, пофарбовані у відповідні каналах кольору. У випадку з двома колонками справа спрощується. Як підключити динамік до комп'ютера? Інструкцію в даному випадку можна навіть не приводити. Все просто! Тут абсолютно без різниці, в який саме гніздо буде включена кожна колонка. Мається на увазі правий і лівий канал. Інша справа, що дотриматися правильність з'єднання необхідно при підключенні активної системи з сабвуфером, для якого на саундкарте може бути передбачено окремий вихід. Те ж стосується і зовнішніх звукових карт, тільки вони найчастіше самі підключаються через USB-порти.

  Куди підключити колонки до комп'ютера: рішення для ноутбуків

  Лептопи в більшості своїй обладнані інтегрованими картами, тому, якщо у вас є система з двома колонками, кабель, що з'єднує обидві колонки, підключається до гнізда навушників. Але як до комп'ютера підключити будь-які колонки, якщо у вас для цього є тільки аудіовихід для навушників, а гучномовці мають тільки оголені дроти або кабелями зі штекерами на кінцях?
  Куди підключити колонки до комп'ютера: основні методи і рішення
  Для цього можна використати спеціальний перехідник у вигляді своєрідного сплітера з одним вхідним штекером міні-джек і двома (або трьома) виходами. Від кожної колонки по одному дроту підключаєте в гнізда правого і лівого каналів, а два, що залишилися разом вставляєте в гніздо з «нулем» (або «землею»).

  Використання інших пристроїв

  Тепер подивимося, куди підключити колонки до комп'ютера, якщо у вас є зовнішні пристрої. У випадку з підсилювачем динаміки підключаються безпосередньо до нього, а із звукової карти проводиться вивід одним кабелем через аудіовихід. Найчастіше аудіороз'єми можуть бути присутніми і на графічних прискорювачах. В цьому випадку для правильного підключення необхідно почитати технічну документацію.
  При використанні бездротових підключень переконайтеся, що в даний момент відповідальні за це модулі активні (Bluetooth, Wi-Fi). Якщо говорити про те, куди підключити колонки до комп'ютера, маючи на увазі побутові плеєри, тут варіантів може бути досить багато.
  Куди підключити колонки до комп'ютера: основні методи і рішення
  Природно, в найпростішому випадку можна скористатися висновком із звукової карти на програвач, використовуючи для цього кабелі і для звуку, і для відео. Однак дуже часто можна здійснювати підключення через HDMI. Але такий варіант застосовується не завжди, оскільки на деяких DVD-пристроях роз'єм HDMI може працювати тільки в одному напрямку – виключно як вихід, а не вхід. Тут, як варіант, можна використовувати підключенням стандарту S/PDIF, що дозволить значно поліпшити якість відтворення, але тільки за умови, що такі входи і виходи є на всіх пристроях.

  Деякі нюанси настройки звуку

  Нарешті, при підключенні колонок особливу увагу зверніть на супутнє обладнання. Так, на ноутбуках присутні убудовані мікрофони. З-за того, що вони будуть включені навіть на половину гучності, можна отримати так звану наводку і фон в самих динаміках. Тому попередньо встановити гучність мікрофона на мінімум. Ще один момент пов'язаний з підключенням до комп'ютерів або ноутбуків колонок від музичних центрів. Особливо часто така проблема виникає при використанні виходу для навушників. Звуковий модуль комп'ютера при сильно відрізняються опорах виходу і динаміків може їх або не «розгойдати», або видати занадто сильний сигнал з спотвореннями. За попередньою налаштування звуку на початковому етапі не захоплюйтеся використанням всіляких DSP-ефектів на кшталт еквалайзера або активацією просторового оточення. Спочатку настройте «чистий» саунд з виставленням оптимально допустимого рівня гучності, а тільки потім робіть експерименти.

  Популярі новини
  Загрузка...