Антивірус "Нортон": відгуки фахівців і користувачів про програму

199 0 Новини високих технологій

Захисні програмні продукти з загальною назвою Norton від американської компанії Symantec, яка по праву вважається одним із засновників антивірусних технологій, відома на ринку такого програмного забезпечення досить давно. Багато встановлюють їх і на домашніх комп'ютерах, і на офісних терміналах. Однак якщо почитати відгуки про антивірусі «Нортон», описаному в цій статті, можна зустріти абсолютно суперечливі висловлювання. Одні його вихваляють, інші лають на чому світ стоїть. З чим пов'язано таке неоднозначне ставлення до лінійки цих програмних продуктів?

Антивірус Norton Security: загальні відомості

Сьогодні найбільш популярним захисним програмним забезпеченням, розробленим фахівцями компанії Symantec, є Norton Security. Цей продукт дозволяє використовувати кілька типів захисту персональних комп'ютерів, а також користувальницьких дій, на них виконуються, пропонуючи кілька видів основного.


Антивірус "Нортон": відгуки фахівців і користувачів про програму
Відразу кидається в очі, що безкоштовних версій цього антивірусного пакета не існує взагалі, а будь-який з трьох, запропонованих на офіційному сайті, є умовно-безкоштовним і може використовуватися у вигляді trial-версії протягом тридцяти днів, після чого пропонується оформити річну або ж дворічну підписку. При цьому кожен бажаючий може вибрати для себе максимально підходить під його потреби тарифний пакет (Standard, Delux і Premium).
Антивірус "Нортон": відгуки фахівців і користувачів про програму
Само собою зрозуміло, що всі версії мають між собою досить сильні відмінності, щоправда, здебільшого це стосується деяких розширених функцій на зразок забезпечення безпеки, використання веб-порталу для установки єдиних параметрів для декількох терміналів і доступу до хмарному сховища розміром близько 25 Гб для резервного копіювання даних.


Крім того, стандартна модифікація призначена для інсталяції тільки на один комп'ютер або ноутбук, а дві інші можуть бути встановлені на п'ять і десять пристроїв, відповідно. Зате для будь-якого пакета, як це стверджується на офіційному ресурсі, передбачена послуга Virus Protection Promise – видалення вірусів фахівцями компанії-розробника протягом всього терміну передплати, а також гарантований повернення грошових коштів у разі неможливості видалення якоїсь загрози. Але що кажуть про антивірусі «Нортон Сек'юріті» відгуки всіх тих, хто використовує (або використав його на практиці? На диво, думки про це програмний продукт можна зустріти діаметрально протилежні.

Антивірус «Нортон»: відгуки користувачів про встановлення програмного продукту

Вважається (і це підтверджується думками багатьох експертів), установка для Windows-користувачів виглядає дещо незвично, а в процесі інсталяції практично нічого поміняти не можна. Але це тільки на перший погляд. Справа в тому, що негативні відгуки про антивірусі «Нортон» залишають в основному тільки ті юзери, які в процесі його установки просто до кінця не розібралися.
Антивірус "Нортон": відгуки фахівців і користувачів про програму
На одній з перших стадій необхідно деактивувати пункт приєднання до спільноти Norton Community Watch, щоб потім програма користувача своїми пропозиціями та звітами не дошкуляла. При необхідності можна змінити шлях інсталяції, а на фінальній стадії переглянути встановлені компоненти.
Що стосується системних вимог, відгуки про антивірусі «Нортон Сек'юріті» для Windows XP (наприклад) свідчать про те, що він працює в 32-розрядних системах навіть з другим сервіс-паком (а не з третім), вимагає всього 256 Мб оперативної пам'яті, при наявності застарілого процесора з такою частотою 300 МГц! Займане після установки місце на жорсткому диску складає близько 300 Мб. Для більш пізніх систем системні показники теж невисокі. Достатньо мати процесор з частотою 1 ГГц, ОЗП на рівні 1-2 Гб для версій 32 і 64 біта, відповідно.

Антивірус «Нортон»: відгуки фахівців про роботу програми і настроювання захисту

Після установки програми нічого особливо налаштовувати не потрібно, оскільки передбачувані опції захисту персональних комп'ютерів, виставлені за замовчуванням, оптимальні.
Антивірус "Нортон": відгуки фахівців і користувачів про програму
Крім встановлення основних компонентів, антивірус вбудовує власні кошти у всі без виключення веб-оглядачі, що забезпечує більш якісний захист. А ось цього, на жаль, уникнути не вдасться. З іншого боку, може бути, це й на краще. Однак за свідченнями і користувачів, і фахівців, антивірус частенько блокує надійні ресурси, а також пропускає загрози. Щодо ресурсів даються чіткі рекомендації, що стосуються того, що деякі домени слід внести в списки винятків. З пропуском загроз теж можна посперечатися (тут думки явно розділилися). Втім, багато хто відзначає, що мінімальна кількість параметрів полегшує використання цього програмного забезпечення рядовими користувачами.

Що користувачів дратує найбільше

Нарешті, відгуки про антивірусі «Нортон» часто містять гнівну критику на адресу розробників з тієї причини, що цей програмний продукт занадто сильно навантажує системні ресурси. По всій видимості, це помітно саме на застарілих системах на кшталт ХР і Vista. Однак є й ті, хто натішитися не може продуктивності, вважаючи, що робота антивіруса в фоновому режимі абсолютно непомітна. Але найбільша проблема – повне видалення підозрілих файлів без будь-яких підтверджень або відправлення їх в якесь «хмара» для перевірки. Відгуки про антивірусі «Нортон» в більшості випадків говорять про те, що це чомусь стосується фотографій. Дійсно, така проблема спостерігається у стандартній версії, для якої резервне копіювання графічних зображень в хмарне сховище не передбачено. А ось з преміальною модифікацією таких проблем немає.

Питання видалення програми

З приводу видалення антивірусу єдності серед користувачів теж немає. По всій видимості, гнівні публікації про неможливість повного видалення антивірусу і блокування навіть його основних файлів залишають тільки ті недосвідчені користувачі, які і самі не розуміють, що будь-антивірусне ПЗ потрібно видаляти виключно при старті системи в безпечному режимі.

Антивірус "Нортон": відгуки фахівців і користувачів про програму
Крім того, стандартні засоби системи, начебто розділу програм і компонентів, використовувати не рекомендується ні за яких обставин (краще всього застосовувати або вбудований дєїнсталлятор, або спеціальні програми на зразок iObit Uninstaller). Та розблокування файлів «Анлокером», до чого багато хто намагаються вдаватися досить часто, в цьому випадку абсолютно марно, так само як і ручне очищення реєстру після застосування засобів Windows.

Що в підсумку?

Підводячи риску і беручи до уваги думки користувачів і фахівців, варто погодитися, що навряд чи компанія, яка стояла у витоків створення антивірусних пакетів, дозволила б собі, маючи величезний досвід за плечима, видати на-гора недопрацьований програмний продукт, який би підірвав її репутацію. А весь той негатив, який можна зустріти у відгуках, найчастіше залишається саме тими користувачами, які просто не розібралися в суті налаштування і використання цього антивіруса. Шкода тільки, що безкоштовних версій у цього пакету немає. Дійсно, це можна назвати досить жирним мінусом.

Популярі новини
Загрузка...