Заміна SSD в MacBook Air: інструкції

195 0 Новини високих технологій

MacBook Air не призначався для розширення або оновлення, але виявляється, що, приклавши невеликі зусилля, замінити SSD можна самостійно. Це дозволить значно збільшити розмір сховища ноутбука і часто – його продуктивність. Ще однією поширеною причиною, що вимагає встановлення нового твердотільного накопичувача, є його поломка. У будь-якому випадку заміну на SSD MacBook Air зробити нескладно, і процедура залишається однією і тією ж.

Підготовка

Для установки нового SSD буде потрібно кілька речей:
 • новий твердотільний змінний накопичувач сумісний з наявною моделлю ноутбука;
 • спеціальні викрутки (Торх 5Т і Pentalobe);
 • 2-3 невеликі ємності для тимчасового зберігання гвинтів.
 • Заміна SSD в MacBook Air: інструкції
  Процес заміни на SSD MacBook Air досить простий, хоча і полягає в розбиранні та оновленні Mac. Слід мати на увазі, що даний метод застосуємо тільки до ноутбуків, термін гарантійного обслуговування яких вже закінчився. Заміна апаратного забезпечення може анулювати гарантію, тому, якщо вона ще діє, потрібно звернутися в службу підтримки чи магазин Apple, де все необхідне буде зроблено професіоналами.


  Крок 1: перевірка сумісності

  Насамперед, слід упевнитися, що твердотільний накопичувач сумісний з конкретною моделлю MacBook Air. Зазвичай це залежить від року випуску пристрою, тому важливо його знати. Дану інформацію можна отримати в пункті меню «Про це Mac». На екрані з'явиться щось на кшталт «MacBook Air (13 дюймів, початок 2012 року)» або аналогічне повідомлення. Після визначення точної назви моделі та року її випуску сумісний з нею твердотільний диск можна знайти на сайтах інтернет-магазинів, таких як Amazon.
  Заміна SSD в MacBook Air: інструкції

  Крок 2: вибір SSD

  Вибір брендів і типів твердотільних накопичувачів великий, і користувач може слідувати своїм бажанням. Прикладом може служити комплект оновлення компанії Transcend об'ємом 240 ГБ. Користувачам він подобається з кількох причин: вигідна ціна, висока швидкість роботи, відмінні відгуки, хороша гарантія і наявність повного комплекту оновлень, який включає футляр для старого SSD і викрутки, необхідні для завершення роботи. Інші бренди теж пропонують подібні пакетні рішення.


  Звичайно, можна абсолютно вільно купити інший сумісний SSD, який не є частиною комплекту. Просто потрібно обзавестися відповідними викрутками і забезпечити сумісність приводу і Mac. Інші накопичувачі можна підключити за допомогою SSD-перехідника. MacBook Air при цьому повинен бути випущений не пізніше 2012 р., оскільки з того часу Apple ввела шифрування потоків даних між твердотілим диском і материнської платою.
  Заміна SSD в MacBook Air: інструкції

  Крок 3: резервне копіювання

  Перед заміною на SSD Macbook Air необхідно створити копію накопичувача. Експерти рекомендують як мінімум налаштувати резервне копіювання Time Machine, а деякі більш досвідчені користувачі поєднують таку міру з інструментами прямого клонування диска SuperDuper або Carbon Copy Cloner. Єдиним винятком є випадок, коли диск повністю вийшов з ладу або відсутня – очевидно, що тут копіювати нічого.
  Підключивши зовнішній диск, необхідно зайти в меню установок системи, вибрати опцію Time Mashine і вказати місце запису резервної копії. Не слід пропускати цей крок. Якщо резервна копія не буде створена, нічого буде відновлювати, а новий диск не містити необхідних даних. Це не той випадок, який би хотілося випробувати на собі. Використання Time Machine також дає ту перевагу, що можна виконати чисту установку операційної системи на новий SSD, а потім відновити Mac з резервної копії.
  Заміна SSD в MacBook Air: інструкції

  Крок 4: заміна накопичувача

  Тепер настає найцікавіше – відкриття корпусу і заміна SSD MacBook Air на новий. Для цього знадобляться коробочки для гвинтів, оскільки доведеться мати справу з кріпленнями різних розмірів і типів. Кріплення краще сортувати за розміром і місцем установки. Ця частина процесу вимагає деяких навичок. Користувачі, що мають досвід в області електроніки, швидше за все, будуть відчувати себе в своїй тарілці, але інші захочуть ознайомитися з посібником, в якому докладно описується порядок дій. Замість того щоб винаходити велосипед, експерти рекомендують ознайомитися з докладними інструкціями на сайті iFixIt, оскільки вони супроводжуються гарними поясненнями, докладними і всебічними. Основне, що потрібно зробити – це вимкнути ноутбук від джерела живлення, зняти нижню панель і зняти її, від'єднати внутрішню батарею, а потім поміняти твердотільний накопичувач. Згідно з iFixIt, складність заміни 13" MacBook Air SSD оцінюється як середня, але, на думку фахівців, будь-який, у кого є терпіння і вміння слідувати інструкціям, може легко виконати роботу, навіть якщо він є новачком.
  Заміна SSD в MacBook Air: інструкції

  Інструкція по заміні SSD

  Для заміни твердотільного накопичувача необхідно:
 • Видалити гвинти на нижній панелі MacBook Air 13 і скласти в окремі коробочки у відповідності з їх розмірами, типами і місцем установки.
 • Зняти нижню панель. Перед тим як торкатися до внутрішніх елементів, необхідно зняти статичну електрику.
 • Відключити внутрішню батарею. Для цього слід взяти пластиковий тримач, прикріплений до роз'ємів акумулятора і потягнути його за напрямом до переднього краю ноутбука. Не варто забувати про це, як і те, що його потрібно буде знову підключити по завершенні установки.
 • Зняти SSD, попередньо відгвинтивши утримує його гвинт. Пристрій знаходиться в центрі, прямо над акумулятором.
 • Встановити новий твердотільний накопичувач, закріпити її гвинтом, а потім підключити внутрішню батарею.
 • Надіти нижню кришку і закріпити її.
 • Як тільки все буде повернуто на місце, можна приступати до установки програмного забезпечення.

  Крок 5: переустановка Mac OS X і відновлення даних

  Описана тут процедура трохи відрізняється від послідовності дій, зазначених у деяких інших технічних довідниках. У даному випадку встановлюється порожній твердотільний накопичувач, який потім вимагає інсталяції ОС і відновлення даних. Інші радять перед тим, як замінити SSD в MacBook Air, скопіювати вміст диска. Завчасне клонування часто є найкращим підходом, але в разі поломки накопичувача це неможливо, так як він стає повністю непрацездатним, що підтверджується знаком питання при завантаженні і тестом обладнання Apple.

  На щастя, наявність резервної копії Time Machine дозволяє провести установку і відновлення по-іншому. Якщо ж перевага віддається методу клонування, Carbon Copy Cloner і SuperDuper є додатками, які відмінно впораються зі своєю роботою.
  Заміна SSD в MacBook Air: інструкції

  Порядок відновлення даних

  Перший варіант включає два етапи: виконання чистої інсталяції операційної системи за допомогою завантажувального флеш-накопичувача, а потім відновлення резервної копії з Time Machine під час установки. Працює він на відмінно. Необхідно пам'ятати про те, що відновлення з резервної копії SSD-диска MacBook Air можна почати відразу після чистої інсталяції Mac OS X. Для цього слід підключити диск резервної копії даних і включити ноутбук, утримуючи кнопки Command+R. На екрані утиліт необхідно вибрати "Відновлення з резервної копії" і натиснути "Продовжити". Вказавши диск з копією, потрібно вибрати її дату і час. По завершенні процесу копіювання ноутбук перевантажиться. Також можна спробувати використовувати Time Machine безпосередньо. Але це означає, що необхідно повторно вручну створювати розділ відновлення, і можна зіткнутися з помилками розділу EFI. Цих проблем можна уникнути, якщо попередньо виконати чисту установку Mac OS X. Після того, як операційна система і дані будуть відновлені, ноутбук готовий до звичайної роботи з новим SSD.

  Популярі новини
  Загрузка...