Робота з віджетами для Android

189 0 Новини високих технологій

Операційна система Android для мобільних пристроїв стала для багатьох звична. Деякі їй користуються більше 10 років, а значить, повинні були вивчити її від і до. Але, насправді, навіть самий досвідчений користувач смартфона регулярно знаходить нові опції в своєму апараті. Наприклад, не всі знають, що таке віджети для Android. Хтось вважає це платній опцією, хто боїться встановлювати подібне на телефон. Насправді ж, це вкрай корисна фішка, яка допомагає прискорити роботу з системою і забезпечити собі найбільш комфортну конфігурацію пристрою.

Що це?

Отже, віджет для Android – це компактна копія додатка, яке вже є в системі. Воно виконує певні функції, які спрямовані на прискорення роботи з системою. Віджет може бути також самостійним додатком, яке не займає багато місця на робочому столі, але завжди під рукою.


Робота з віджетами для Android

Завдання віджетів

Віджети для Android та інших операційних систем виконують схожі завдання. Вони передають певну інформацію, можуть доповнити робочий простір, а також допомагають швидко комунікувати в месенджерах та інших програмах. Найпоширенішим прикладом віджета є повідомлення про нове повідомлення. Але, в даному випадку, це компактне додаток є вшитим в систему і умовно не кастомным. Віджет здатний показувати погоду або різного дизайну годинник. Він також може бути пов'язаний з певним додатком, яке вже встановлено на телефоні. Є варіант, що одна з системних утиліт також буде транслювати інформацію про різні події через віджет.
Робота з віджетами для Android
Зараз можна знайти величезну кількість цих додатків. Деякі доводиться встановлювати самостійно, частина з них працює безпосередньо в парі з основною програмою. Існують віджети для Android, Windows, MacOS, а також допоміжні варіанти для ресурсномістких програм, таких, як браузер.


Які бувають віджети?

Офіційної класифікації у цих компактних програм немає. Але фахівці, які займаються розробкою віджетів, для себе вирішили ділити їх за зовнішнім виглядом і місцем розташування. Отже, бувають:
 • топпери;
 • флор;
 • спливаючі вікна;
 • ярлички;
 • вбудовувані.
 • Деякі з них відносяться до віджетів для Android, інші можуть бути вбудовані в комп'ютерні системи. Отже, топпери найчастіше розміщуються вгорі екрану, можуть виглядати як смужка з полем і кнопкою. Зазвичай такий варіант використовується на сторінках комерційних сайтів. На такому віджеті можна поміщати рекламу, акції або знижки на певний товар. Флор – це той же топпер, але внизу екрану. Спливаючі вікна – це також додаток для браузерів, яке було розроблено для комерційної діяльності. Такий віджет може перекривати сторінку і нести в собі службову або рекламну інформацію.
  Робота з віджетами для Android
  Ярлички – це додаток, яке часто можна зустріти і на смартфонах. Зазвичай такий варіант віджета потрібен для швидкого переходу до основної програми або отримання необхідної інформації. Вбудовуваний ж віджет може нести будь-які дані і частіше використовується для сайтів.

  Варіанти віджетів

  Багато для себе розмежовують віджети на десктопні версії і версії для браузерів. Перший варіант як раз і зустрічається на екранах смартфонів або комп'ютерів. Desktop-віджети найчастіше мають особливе оформлення, яке можна налаштувати під себе: змінювати кольорову гаму, прозорість, розміри і форму. Такі додатки часто йдуть в парі з основними програмами і допомагають отримувати оперативну інформацію.

  Популярні віджети

  Якщо ви хочете додати віджет, але не знаєте який вибрати, придивіться до програм, встановлених на телефоні. Зазвичай так можна отримати підказку в цьому питанні. Наприклад, ви часто користуєтеся системним або стороннім календарем: записуєте важливі дані, плануєте події і слідкуйте за датами. В цьому випадку набагато зручніше буде або встановити з Google Play віджет календаря та планувальника, або знайти на смартфоні віджет системної програми. Таким чином на робочому столі з'явиться новий значок, який буде дозволяти швидко здійснювати редагування та інші маніпуляції з софтом. У свій час, серед віджетом для XP були популярні годинник і анімована погода. Розробники створили красиве додаток на робочий стіл, яке дозволяло відразу побачити погодні умови в даний час. Наприклад, якщо на вулиці йшов дощ, на комп'ютері або смартфоні з'являлася сіра заставка і краплі дощу. Зараз подібний варіант віджетів вийшов з моди, а користувачі віддаю перевагу мінімалізм на робочому столі.
  Робота з віджетами для Android
  Тим не менш, знайти необхідний варіант віджету, який швидко показував би погоду, зараз дуже легко. А всі популярні програми метеопрогнозу встановлюються разом з вбудованим компактним додатком.

  Установка і видалення

  Встановити або видалити віджет на Android нескладно. Для цього потрібно затиснути вільну область на робочому екрані. Внизу з'являться 3 функції: установка шпалер, віджетів і нового робочого екрану. Вибираючи віджети, можна побачити всі встановлені варіанти, які йдуть в комплекті з основними програмами. Наприклад, якщо ви завантажили Play Music або будь-який інший варіант медіатеки, ви знайдете кілька варіантів плеєра на робочий стіл.
  Робота з віджетами для Android
  Як видалити віджет Android? Для цього потрібно затиснути віджет на екрані смартфона і потягнути вгору. Коли з'явиться кошик або хрестик, потрібно опустити туди іконку, і вона буде видалена з робочого столу.

  Популярі новини
  Загрузка...