Як підключити "Макбук" до телевізора: інструкція з різними способами

299 0 Новини високих технологій

У нових телевізорах високої чіткості стало більше відеовходів, ніж раніше. Швидше все, є 2-3 порту HDMI, роз'єм DVI, VGA і, щонайменше, один компонентне з'єднання. Шкода, що велика частина з них залишиться незатребуваною. Тому, якщо поблизу лежить MacBook, чому б цим не скористатися? Стаття призначена для тих, хто хотів би, але не знає як, підключити «Макбук» до телевізора. Це, наприклад, необхідно, щоб використати останній в якості гігантського зовнішнього монітора для запуску комп'ютерних ігор на великому екрані, перегляду потокового відео і фільмів. Насправді, це досить просте завдання. Деяким навіть не знадобиться адаптер, але в інших випадках процедура підключення буде більш складною.

Як підключити "Макбук" до телевізора: інструкція з різними способами

Вибір відповідного порту

Як підключити «Макбук» до телевізора, щоб зображення було найкращим? Перевагу слід віддавати роз'ємам HDMI і DVI. Вони забезпечують однаково високий цифрове якість. Єдині практичні відмінності – це форма і підтримка HDMI відео і аудіо в одному з'єднанні.


Альтернативним варіантом є використання VGA-порту. На нього можна подавати дозвіл високої чіткості, і багато телевізори надають спеціальні можливості підключення, доступні тільки через нього. Наприклад, деякі моделі дозволяють налаштовувати масштабування виключно для VGA-порту. Іншою можливою опцією є режим попиксельной передачі, в якому зображення з комп'ютера відображається без будь-яких маніпуляцій – розтягування або стиснення кадру. Звичайно, можна спробувати підключити «Макбук» до телевізора по HDMI, DVI і VGA по черзі, а потім вибрати те поєднання, яке найкраще підходить.
Як підключити "Макбук" до телевізора: інструкція з різними способами

Відеовихід MacBook

В залежності від року випуску та марки, ноутбуки Mac можуть мати порти DVI, Mini DVI, Mini DisplayPort або Thunderbolt. Компанія Apple використовувала й інші типи відеороз'ємів, але ранні моделі не володіють достатньою пропускною здатністю для адекватної обробки, декодування і відображення сигналу 1080p.


DVI і Mini-DVI на Mac можуть відтворювати як цифрові, так і аналогові (VGA) відеосигнали. Якщо підключити DVI або miniDVI до порту VGA телевізора високої чіткості, знадобиться недорогий адаптер. Аналогічно, потрібен перехідник для підключення miniDVI-до стандартного роз'єму DVI-входу дисплея. Mini DisplayPort і Thunderbolt, з іншого боку, є цифровими сполуками. Існують адаптери, які можуть конвертувати відеосигнал, що надходить з цих роз'ємів формат VGA, але якість, яке вони створюють, не підходить для системи домашнього кінотеатру.
Як підключити "Макбук" до телевізора: інструкція з різними способами

Перехідники і кабелі

Отже, перед тим як підключити «Макбук» до телевізора через HDMI, необхідно придбати відповідний адаптер. Існує безліч продавців перехідників і кабелів. Компанія Apple у своєму інтернет-магазині в розділі «Аксесуари для Mac пропонує власні моделі. Хоча більшість простих адаптерів коштує недорого, деякі з них можуть обійтися недешево. На щастя, Apple – не єдиний їхній виробник. Є багато місць, де їх можна придбати – від інтернет-магазинів до роздрібних, і стоять вони там дешевше. Наприклад, ціна адаптера miniDP-DVI від Apple становить 2000 руб., а еквівалентна модель іншої компанії обійдеться в 720 руб. Тому варто витратити трохи часу на пошуки, щоб знайти необхідні кабелі та перехідники за прийнятними цінами.
Популярними сайтами, що пропонують недорогі аксесуари для MacBook, є Amazon, Monoprice і Newegg.

Створення з'єднання

Якщо потрібний перехідник придбаний, і є необхідний кабель, перед тим як підключити «Макбук» до телевізора «Самсунг», LG або іншого виробника, необхідно відключити обидва пристрої. З'єднавши їх, спочатку слід включити HDTV. Спеціальну настройку телевізора проводити не потрібно, але на нього необхідно подати живлення раніше, щоб при завантаженні ноутбук міг розпізнати і його, і необхідний дозвіл. Потім слід включити Mac. Ноутбук повинен самостійно визначити формат і дозвіл екрану і автоматично підібрати найбільш підходящі параметри відео. Через кілька секунд на дисплеї можна буде побачити робочий стіл. За замовчуванням, ноутбук намагається використовувати телевізор як зовнішній монітор, і він відмінно справляється з цією функцією. Але якщо метою є перегляд фільмів або гри, то краще налаштувати функцію дублювання екрану. Для цього в системних налаштуваннях слід вибрати пункт "Дисплеї" і на вкладці компонування екранів відзначити опцію дублювання.
Як підключити "Макбук" до телевізора: інструкція з різними способами

Масштабування зображення

Після першого включення іноді стає помітно, що робочий стіл трохи більше екрану і його краї обрізані. Або ж він займає не увесь простір навколо дисплея і краю є темні області. Так як підключити «Макбук Ейр» до телевізора, щоб масштаб зображення був правильним? Зазвичай це можна виправити, коригуючи налаштування телевізора. За інформацією про налаштування, пов'язаної зі зміною масштабу зображення, слід звернутися до керівництва користувача. Якщо телевізор високої чіткості має функцію попіксельної відображення, можна спробувати її. Це повинно усунути будь-які проблеми, пов'язані із занадто великим або занадто маленьким зображенням. Деякі моделі пропонують тільки спеціальні функції контролю на певних входах, тому потрібно обов'язково підключитися до відповідного порту.
Як підключити "Макбук" до телевізора: інструкція з різними способами

Відсутність зображення

Можлива ситуація, коли користувач виконав усі вказівки даного керівництва, але робочий стіл ноутбука так на екрані і не з'явився. Як підключити «Макбук» до телевізора в цьому випадку? Слід перевірити кілька речей. По-перше, потрібно переконатися, що вибрано правильний вхід. Деякі моделі намагаються спростити вибір введення, відключаючи порти. Якщо раніше даний відеовхід не використовувався, може знадобитися включити його в меню телевізора. Також можна спробувати інший роз'єм. Якщо не працює порт HDMI, слід перевірити вхід DVI або навіть VGA. Таким чином можна знайти той роз'єм, який буде працювати правильно. Іноді телевізор не повідомляє MacBook про правильному вирішенні. Ноутбук може подавати відеосигнал в одному форматі, коли дисплей очікує іншого. В результаті на екрані нічого немає. Як підключити «Макбук» до телевізора в цьому випадку? Ситуацію можна виправити за допомогою утиліти SwitchResX. Вона дозволяє змінити дозвіл, що MacBook відправляє на пристрій відображення. Порядок її використання можна дізнатися на веб-сайті розробника.

Популярі новини
Загрузка...