Як прибрати Webalta з "Опери" або з будь-якого іншого браузера?

141 0 Новини високих технологій

Зміна в інтернет-браузерах стартових сторінок і пошукових систем – явище досить поширене, і багато користувачів дуже часто недооцінюють ступінь ризику, пов'язану з цим, оскільки в більшості випадків веб-оглядачі і вся операційна система піддаються вірусного впливу. Такі загрози найчастіше відносяться до класів Malware, Adware і Hijackers, а по суті, являють собою звичайні викрадачів браузерів. Але у випадку з Webalta ситуація набагато складніше. Тому варто розглянути, як видалити Webalta з «Опери» або з будь-якого іншого браузера більш докладно. Але для початку давайте з'ясуємо, що ж це таке.

Що таке Webalta?

Насправді даний програмний продукт, що проникає в браузери у вигляді панелей і надбудов, а також підміняє деякі встановлені за промовчанням елементи оглядачів, є відносно новою російською пошуковою системою, яка до вірусів, загалом-то, не відноситься. Проблема в тому, що її розробники просто вибрали, так би мовити, неправильний шлях просування свого продукту, зробивши його вирусоподобным аплетом. Таке часто можна спостерігати при встановленні певних додатків, коли разом з основними компонентами інсталюється додаткове, нібито партнерське, тобто воно проникає на комп'ютери абсолютно легально, при цьому має сертифікати безпеки і автентичності, а також відповідні цифрові підписи.


В даному випадку користувачі повинні звинувачувати тільки себе, оскільки погодилися на встановлення таких програмних продуктів або просто проігнорували відповідні пропозиції інсталятора. Однак основна проблема описуваного пошукача полягає в тому, що стандартними методами видалити його практично неможливо. Навіть якщо змінити стартову сторінку і бажану пошукову систему в самому браузері (у тієї ж «Опери»), при перезапуску комп'ютера Webalta активується знову. Як позбутися від пошукової системи Webalta в «Опері»? Для цього можна виділити два кардинальних методів, які пропонуються до розгляду. Незважаючи на те, що описувані рішення наводяться саме для браузера Opera, вони в рівній мірі підходять для всіх без винятку відомих браузерів.


Як видалити Webalta з «Опери» або з будь-якого іншого браузера вручну?

Отже, чому стандартна методика не працює? Та тільки тому, що пошуковик створює величезну кількість записів в абсолютно різних розділах системного реєстру, і такі ключі навіть при деінсталяції цієї надбудови операційними системами Windows не видаляються. Всі ці залишки і активують пошуковик заново. Таким чином, говорячи про те, як прибрати Webalta з «Опери», спочатку необхідно позбутися всіх записів саме в реєстрі.
Як прибрати Webalta з "Опери" або з будь-якого іншого браузера?
Для цього через консоль «Виконати» командою regedit викличте редактор і задайте пошук (Ctrl + F) за назвою пошукової системи, зазначивши при цьому пункт назв розділів, імен параметрів і значень. Все, що буде хоч якось відповідати цій пошуковій системі, видаляйте. Переміщатися за результатами можна натисканням клавіші F3 або кнопки продовження пошуку, поки не буде видано повідомлення про його закінчення.
Але це ще не все. Тепер подивимося, як видалити Webalta з «Опери» раз і назавжди.
Як прибрати Webalta з "Опери" або з будь-якого іншого браузера?
На наступному етапі, якщо під рукою немає відповідного програмного забезпечення, необхідно звернутися до розділу програм і компонентів, що знаходиться в «Панелі управління», і відшукати додаток в представленому списку. Видаляти Webalta треба двічі. Перше вилучення деинсталлирует основні компоненти (які вже заздалегідь «разблочены» шляхом видалення ключів реєстру), друге видаляє стартові сторінки та налаштування. Після цього, так би мовити, для вірності необхідно задати пошук за назвою віддаленого аплету в «Провіднику», причому, для всіх наявних розділів, а не тільки для диска з встановленою Windows або Opera. Відповідно, всі знайдені файли і папки теж слід видалити. Якщо малоймовірно, що для видалення буде заблоковано, скористайтеся утилітою Unlocker, після запуску якої треба розблокувати потрібні об'єкти, а як дії вибрати видалення. На цьому поки що зупинимося.

Як прибрати Webalta з «Опери» з допомогою дєїнсталлятор?

Всі вищеописані дії набагато простіше виконати в спеціальних програмах-деинсталляторах. Приміром, непогано для цього підходить універсальний пакет iObit Uninstaller.
Як прибрати Webalta з "Опери" або з будь-якого іншого браузера?
В ньому можна пошукати встановлену програму в основному списку додатків, а також звернутися до розділу видалення панелей браузерів. У будь-якому випадку, бажано відразу відзначити пункт видалення залишків (файлів, каталогів і записів реєстру). Весь цей залишився сміття буде автоматично видалений. Тільки після цього багато і рекомендують робити рестарт системи, з чим не можна погодитися.

Додаткові дії

Якщо вже мова йде про те, як видалити Webalta з «Опери» повністю, не слід забувати і про те, що у властивостях ярлика браузер може залишитися та сама приписка з переадресацією, яка і активує встановлення цього компонента повторно.
Як прибрати Webalta з "Опери" або з будь-якого іншого браузера?
Щоб позбавитися від неї, через ПКМ на значку браузера виберіть пункт властивості, а потім на наступній вкладці в описі шляху до виконуваного об'єкту (а це файл Launcher.exe), приберіть все, що приписано після розширення, після чого збережіть зміни. Заодно в самому браузері поміняйте пошуковик і початкову сторінку. І лише після цього можете перезавантажити комп'ютер. Сліду від цього не залишиться точно.

Популярі новини
Загрузка...