Пошкодження файлів у директорії WindowsSystem32configsystem: як відновити систему?

109 0 Новини високих технологій

Іноді користувачі Windows (особливо застарілої XP-модифікації) замість завантаження операційної системи спостерігають появу повідомлення про неможливість її старту з вказівкою на те, що в кінцевому каталозі по шляху WindowsSystem32configsystem відсутній або є якийсь пошкоджений файл. Ситуація, м'яко кажучи, не з приємних, тим не менш відновити працездатність системи можна кількома способами, які у нижче поданому матеріалі і пропонується розглянути. Відразу варто сказати, що дану проблему можна зустріти і в системах рангом вище, а пропоновані рішення застосовні до всіх без винятку модифікаціям.

Що знаходиться в каталозі WindowsSystem32configsystem, і за що відповідають ці об'єкти?

Перш ніж робити якісь дії, що стосуються відновлення системи, давайте подивимося, які саме об'єкти знаходяться в кінцевій директорії і за що вони відповідають. Як правило, в цій папці можна зустріти кілька файлів, серед яких нас цікавлять об'єкти без розширення з іменами default, software, security, sam і системи, для яких в типі зазначено зіставлення FILE. Ці об'єкти разом з однойменними додатковими елементами відповідальні за системний реєстр Windows 7 або будь-якої іншої версії. Відповідно, якщо всі вони або хоча б один з них пошкоджений, операційна система не зможе завантажитися. Таким чином, реєстр необхідно відновити. Здавалося б, чого простіше, взяти і скопіювати потрібні файли з комп'ютера, а потім помістити у вихідну локацію WindowsSystem32configsystem. Але так чинити не можна, оскільки в реєстрі реєструються і програми, і налаштування, і всі файли, що знаходяться на комп'ютері, а заміна оригінальних об'єктів ні до чого не призведе. Але де ж тоді взяти потрібні файли в неиспорченном вигляді, і як зробити відкат системи?


В директорії WindowsSystem32configsystem зіпсований файл або декілька. Система не завантажується. Що робити в першу чергу?

Для початку, коли тільки починається завантаження системи, в проміжок між появою стартового вікна і логотипу кілька разів натисніть клавішу F8 для виклику спеціального стартового меню.
Пошкодження файлів у директорії WindowsSystem32configsystem: як відновити систему?
Тут можна спробувати активувати пункт старту останньої працездатної конфігурації, яка могла бути збережена в точці відновлення резервної копії. Для доступу до такого меню в восьмою і десятою версіях системи доведеться завантажуватися з usb-носія і використовувати діагностику з варіантами завантаження. Також можна повернути використання клавіші F8 задавши в командної консолі поєднання «bcdedit /set {current} bootmenupolicy legacy» (без лапок). Але це допомагає не завжди.


Копіювання файлів з точки відновлення

Якщо попередній варіант дій результату не дав, відновити реєстр у Windows 7 або будь-якої іншої модифікації можна шляхом заміни пошкоджених об'єктів, зазначених вище, копіями оригінальних файлів, які як раз і зберігаються в папці відкату. У будь-якій системі це каталог repair, що знаходиться безпосередньо у директорії Windows. Так, але ж як до нього дістатися, якщо система не стартує? Для цього знадобиться або установча флешка, або будь-який інший носій у вигляді LiveCD (бажано, щоб на такому носії додатково був присутній файловий менеджер ERD Commander. В принципі, можна обійтися і без нього, використовуючи командний рядок. Про це буде сказано трохи пізніше.
Пошкодження файлів у директорії WindowsSystem32configsystem: як відновити систему?
Що ж стосується самих файлів, після старту з флешки або диска в файловому менеджері потрібно зайти в директорію repair, виділити потрібні файли (без розширення) і звичайним копіюванням перемістити у вихідний каталог WindowsSystem32configsystem.

Заміна файлів реєстру

Однак і такий підхід результату теж може не дати. В цьому випадку потрібно буде звернутися безпосередньо до копії реєстру, яка розташована по шляху, який був показаний на зображенні нижче.
Пошкодження файлів у директорії WindowsSystem32configsystem: як відновити систему?
Точно такі ж файли можна скопіювати з папки та помістити в оригінальну локацію.
Пошкодження файлів у директорії WindowsSystem32configsystem: як відновити систему?
Примітка: перед стартом зі знімного носія, на якому є ERD Commander, необхідно деактивувати підключення до наявної операційної системи, вибравши рядок з параметром None, інакше замінити файли не вийде. Крім того, від замінних файлів краще не позбуватися шляхом прямого вилучення, а попередньо зберегти з перейменуванням, додавши після основної назви через крапку, наприклад, old.

Дії з командним рядком

Нарешті, відновити файли шляхом їх переміщення в оригінальну локацію можна через командний рядок, яку бажано не викликати з стартового меню, а скористатися знімним носієм, щоб не було прив'язки до завантажуваної операційній системі, як було сказано раніше.
Пошкодження файлів у директорії WindowsSystem32configsystem: як відновити систему?
Дії по створенню резервних копій, видалення зіпсованих об'єктів і відновлення оригіналів наведено на зображенні вище, так що можете скористатися таким методом. Хоч він і виглядає більш трудомістким порівняно з використанням коммандера, у випадках, коли файлового менеджера під рукою немає, підійде без проблем (на настановних дисках це програмне забезпечення відсутній точно, тому носій з коммандером потрібно буде створювати на його основі після завантаження самої програми з Інтернету на іншому комп'ютері).

Популярі новини
Загрузка...