Здулися конденсатори на материнській платі біля процесора

584 0 Новини високих технологій

Несправність одного з елементів системного блоку призводить до недоліків в роботі всього комп'ютера. Обчислювальна техніка не функціонує або працює повільно. Однією з причин порушень у роботі ЕОМ може послужити здуття конденсаторів на материнській платі.

Материнська плата і її функції

Це деталь комп'ютера, до якої підключаються інші пристрої системного блоку. Являє собою багатошарову плату, на якій розташовані мікросхеми та радіотехнічні деталі, роз'єми і багато іншого.
Здулися конденсатори на материнській платі біля процесора
На платі розташовуються основні конденсатори. Їх призначення – забезпечити подачу рівного електричного напруги. Рівень споживаної комп'ютером електроенергії може різко змінюватися. В основному це відбувається при його включенні і виключенні.


Роздуті конденсатори на материнській платі не функціонують. Різка зміна напруги може пошкодити окремі елементи системного блоку. Конденсатори згладжують стрибки, завдяки чому підвищується стабільність роботи техніки та продовжується термін служби окремих елементів.

Симптоми несправності

Від здуття конденсаторів на материнській платі комп'ютер зависає, а також можуть проявитися такі порушення в роботі:
 • системний блок не включається;
 • при включенні комп'ютер намагається запуститися, але відразу ж вимикається;
 • системний блок включається, але екран монітора залишається темним.
 • Здулися конденсатори на материнській платі біля процесора
  У такій ситуації зазвичай звертаються в спеціалізований сервіс для ремонту. Але якщо в поломці винні роздуті конденсатори на материнській платі, можна спробувати відремонтувати самостійно.


  Знаходимо несправні елементи

  Як правило, роздуті конденсатори на материнській платі відносяться до електролітичному типу. Вони виглядають як циліндри складаються із скрученої в кілька шарів тонкої алюмінієвої фольги – анода, вміщеній в рідкий електроліт – катод. У ролі діелектрика виступає тонкий шар окисної плівки. На верхній площині циліндра виробник наносить хрестоподібні насічки. Вони дозволяють візуально визначити несправність. При здутті конденсатори на материнській платі біля процесора він розкривається, як квітка, або розбухає по лінії насічок. При порушенні герметичності можна помітити сліди електроліту. Найчастіше з'являється корозія зовнішнього покриття деталі.
  Здулися конденсатори на материнській платі біля процесора

  Причини несправності

  Причин здуття конденсаторів на материнській платі кілька:
 • неякісна збірка на заводі;
 • неправильна установка;
 • невірний вибір робочої напруги.
 • википання або випаровування електроліту.
 • Неправильне визначення полярності при установці – щодо рідкісне явище. При відсутності навичок необхідно довіряти ремонт плати кваліфікованим фахівцям.
  Здулися конденсатори на материнській платі біля процесора
  При виборі конденсатора необхідно керуватися правилом – максимальна напруга деталі може бути більше, але не менше фактичного в місці її установки. Причиною випаровування електроліту може служити підвищення температури як зовні деталі, так і у внутрішньому середовищі. Якщо в корпусі системного блоку висока температура, необхідно перевірити роботу охолоджуючої системи або почистити комп'ютер. В перегріві зсередини може бути винен блок живлення, а також неякісна збірка, невірне визначення полярності. Нагрів може відбуватися через порушення правил експлуатації ЕОМ.

  Способи усунення несправності

  Після встановлення причини поломки, можна зробити двома способами:
 • здати комп'ютер в сервіс, де поміняють згорілі деталі;
 • спробувати самому усунути поломку.
 • Другий спосіб складніший, але економічніше. Середня вартість одного конденсатора – від 60 до 100 рублів.
  Здулися конденсатори на материнській платі біля процесора
  Ціна ремонту в спеціалізованих сервісах залежить від регіону і прайса. При складанні комп'ютера в сервіс в Москві в середньому доведеться заплатити:
 • близько 300 рублів за діагностику;
 • за деталі і матеріали – від 120 до 200 рублів;
 • за роботу майстра – від 1500 до 1800 рублів.
 • Крім того, нечесні працівники сервісів часто завищують вартість робіт, пропонуючи додаткові непотрібні послуги.

  Самостійна заміна

  Знайшовши несправність, можна самостійно полагодити комп'ютер. Для цього необхідно випаяти згорілі деталі і замінити їх. Коли непридатні конденсатори будуть витягнуті, їх потрібно взяти з собою в магазин. Так буде простіше знайти аналогічну заміну. Основні характеристики деталі – ємність і напруга. При заміні допускається встановлювати конденсатори з великими характеристиками, ніж номінальні, але не навпаки. Крім того, необхідно дотримуватися габаритні розміри, оскільки мікросхеми на платі монтуються щільно.
  Здулися конденсатори на материнській платі біля процесора
  Після цього необхідно очистити материнську плату від вытекшего електроліту. Якщо цього не зробити, висока ймовірність пошкодження інших елементів плати. Процес пайки не відрізняється складністю і під силу новачкові. Для ремонту потрібні такі інструменти та матеріали:
 • паяльник з тонким жалом і невеликою потужністю (не більше 40 кВт);
 • паяльна кислота, а в разі її відсутності – каніфоль;
 • олово;
 • спиртовмісна рідина (очищений бензин).
 • До роботи необхідно підготуватися. Бажано заземлити паяльник і плату, оскільки вона чутлива до електростатичної напруги. Рекомендується працювати в спеціальних антистатичних рукавичках і одязі.
  При випоюванні конденсатора необхідно бути гранично обережним. Монтаж мікросхем на платі багатошаровий, є ризик пошкодити з'єднання. Послідовність робіт наступна:
 • Ніжки конденсатора необхідно прогрівати паяльником, після чого акуратно витягати їх з плати. Не буде зайвим зробити фото вздувшимися конденсаторів на материнській платі з фіксацією полярності.
 • Отвори в місці кріплення потрібно очистити від залишків припою.
 • Дотримуючись полярності, необхідно встановити ніжки справних конденсаторів в отвори, після чого припаяти їх зі зворотного боку. Не слід використовувати багато олова, щоб воно не розтеклася.
 • По закінченні роботи необхідно видалити залишки припою спиртовмісної рідиною (очищеним бензином).
 • Рекомендується при заміні одного конденсатора також змінювати сусідні, оскільки порушення в роботі однієї з деталей приводять до несправності інших. Вибираючи конденсатори, необхідно віддавати перевагу надійному виробнику. Ризик придбання неякісного продукту у невідомої фірми значно зростає.

  Популярі новини
  Загрузка...