Як зробити флешку жорстким диском: покрокова інструкція, поради майстрів

279 0 Новини високих технологій

На жаль, з комп'ютерною системою часто трапляються проблеми, які непросто вирішити. Кому-то необхідно рано чи пізно перевстановити ОС або відновити стан ПК. Не завжди можна отримати доступ до ЖД, щоб відкотити систему або встановити нову. Тому фахівці використовують флеш-накопичувач. Використовувати його набагато зручніше, ніж носити з собою важкий вінчестер. Але для цього доведеться дізнатися, як зробити флешку жорстким диском. Багато вважають, що робити це важко. Але якщо застосовувати інструкцію, все виявиться набагато простіше. Щоб все вийшло, необхідно обзавестися флешкою або картою пам'яті.

Підготовка

Перед тим як зробити флешку жорстким диском, підготувати все до цього процесу. По-перше, варто розібратися з мультираздельностью. Як показує практика, від неї доведеться відмовитися, оскільки флеш-носії не справляються з іншими розділами, а працюють тільки з першим блоком.


Як зробити флешку жорстким диском: покрокова інструкція, поради майстрів
Далі необхідно перевірити, чи працює Windows з флешкою. Після доведеться налаштувати визначення накопичувача як незнімного пристрою. Флешка практично завжди відображається в якості знімного накопичувача, а система повинна «думати», що встановлений вінчестер. Перед тим як зробити флешку жорстким диском, потрібно розуміти, що, зробивши щось неправильно, можна зіпсувати пристрій. Якщо настройка буде некоректною, накопичувач не зможе змінити свій параметр підключення. Фахівці пропонують використовувати спеціальний драйвер.

Перший етап

Можна зробити флешку жорстким диском? Можна, і зробити це буде просто, важливо лише дотримуватися інструкції. Після підключення флешки потрібно буде визначити її тип. Зробити це можна двома варіантами: за допомогою двох команд або спеціального меню.


Для цього потрібно відкрити диспетчер управління накопичувачем. Використовуючи комбінацію Win + R, можна запустити з меню «Виконати». У рядок пошуку доведеться вписати команду diskmgmt.msc. З'явиться інформація про накопичувачі.
Як зробити флешку жорстким диском: покрокова інструкція, поради майстрів
Також можна використовувати diskpart. У новому вікні потрібно буде ввести наступну команду - list volume. Щоб визначити в списку флешку, досить подивитися на обсяг накопичувача. Також можна подивитися тип носія властивості. Досить перейти у вкладку Volumes.

Другий етап

Як зробити флешку жорстким диском? Після визначення типу накопичувача потрібно буде змінити підключення, або продовжувати роботу з ним. Якщо все-таки флешка визначається як знімний пристрій, потрібно встановити фільтр-драйвер. Для цього можна використовувати утиліту Hitachi Microdrive. Завдяки ній можна не «фізично» змінювати властивості флешки, а «обманювати» систему, видаючи накопичувач за вінчестер. Далі можна зробити флешку жорстким диском. Система дозволить розділити архів на кілька блоків, які повинні будуть працювати одночасно. Достатньо буде встановити необхідний софт.

Третій етап

Далі потрібно буде знайти номер носія. Переходимо в «Мій комп'ютер», знаходимо підключену флешку і клікаєм ПКМ. Вибравши пункт «Властивості», переходимо в «Відомості» і в «Властивостях» вибираємо «Шлях до примірника пристрої». Нижче з'явиться номер пристрою. У цьому рядку потрібно скопіювати знаки після другого слешу. Цифри знадобляться для програми Hitachi Microdrive. Далі потрібно буде дізнатися розрядність системи, щоб розібратися з налаштуванням накопичувача.
Як зробити флешку жорстким диском: покрокова інструкція, поради майстрів
Для цього досить перейти в «Мій комп'ютер», за вільної області клацнути ПКМ і вибрати «Властивості». У новому діалоговому вікні також буде вказана інформація про систему та її розрядність. Після цього можна буде налаштовувати програму.

Налаштування утиліти Hitachi Microdrive

Якщо комп'ютер працює з розрядністю 64 біт, доведеться відправитися в папку з програмою. У ній відшукати документ cfadisk, знайти главу cfadisk_device і cfadisk_device.NTamd64. Після слеша необхідно буде вставити скопійований номер обладнання. Якщо комп'ютер працює на 32 бітах, необхідно використовувати голову cfadisk_device. Знаходимо рядок DISK&VEN_&PROD_USB_DISK_2.0&REV_P і замість неї вставляємо номер носія.

Четвертий етап

Останній крок - заміна драйверів. Якщо встановлена ОС з розрядністю 64 біта, потрібно буде налаштувати ще один параметр. Для коректної роботи і установки драйверів доведеться відключити перевірку цифрового підпису, інакше система запідозрить обман. До того ж він може самостійно оновитися, що, звичайно, небажано для процесу.
Як зробити флешку жорстким диском: покрокова інструкція, поради майстрів
Тепер можна починати установку. Відкриваємо вкладку «Драйвер» і вибираємо «Завантаження драйверів». Тут необхідно вказати шлях до папки з драйвером утиліти. Система виявить, що цифровий підпис відключена, а після попросить перезавантажити ПК. Вже після перезавантаження флешка буде працювати як незнімний накопичувач.

Робота з жорстким диском

Також можливо спробувати розібратися, як з жорсткого диска зробити завантажувальну флешку. Тут досить вінчестер налаштувати на роботу з ОС. Через «Панель управління» потрібно перейти в «Адміністрування», «Керування комп'ютером». В лівій колонці знаходимо «Керування дисками». У таблиці праворуч з'явиться вся інформація про розділи вінчестера. Тепер потрібно відформатувати вінчестер і видалити всі розділи. Після цього доведеться розбити диск на розділи і створити новий. Досить буде призначити його активним і записати туди операційну систему.

Альтернатива

Роздум про те, як зробити флешку зовнішнім жорстким диском, також приводить користувача до утиліті Lexar Bootlt. Про неї не говорять, хоча вона є дуже простою і ефективною для даної задачі. Утиліта безкоштовна і допомагає переробити флешку в фіксоване пристрій. До речі, завдяки цій же програмі можна повернути накопичувач знімний тип. Софт розрахований на пристрої Lexar, але легко справляється з іншими флешками. Також працює з Windows, починаючи з версії XP.
Як зробити флешку жорстким диском: покрокова інструкція, поради майстрів
Але все-таки є деякі нюанси, пов'язані з цією програмою. Утиліта працює з фірмовими пристроями, але іноді дає збій з іншими накопичувачами. Може давати збій з підключенням через інтерфейс USB 3.0. І важливо пам'ятати, після перепрошивки будь-якого пристрою втрачається гарантія.

Після установки Lexar Bootlt потрібно запустити програму від імені адміністратора, вибрати в списку флешку, а після клікнути по команді Flip Removable Bit. Далі потрібно зберегти зміна і запустити знову ПК.

Робота з ноутбуком

Можна жорсткий диск ноутбука зробити флешкою? Як показує практика, лептопи не вічні, тому багато користувачів просто закидають пристрій або просто продають. Але можна отримати з нього користь, перетворивши вінчестер в накопичувач. Зазвичай достатньо придбати спеціальний бокс, куди помістити ЖД. Такий варіант підійде для вінчестерів, які встановлювали в більш старі моделі. Наприклад, можна використовувати жорсткий диск об'ємом від 4 до 100 Гб. Більш об'ємні пристрої можуть не працювати через досить повільний інтерфейс USB. Подібний бокс коштує близько 10-20 доларів. У комплекті з ним йде необхідний шнур для підключення диска до ПК. Для встановлення вінчестера є шурупи, які надійно закріплять ЖД в корпусі.
Як зробити флешку жорстким диском: покрокова інструкція, поради майстрів

Поради фахівців

Робота з жорстким диском і флешкою непроста. Необхідно бути уважним, щоб не зіпсувати накопичувач. Також варто дотримуватися інструкції по установці драйверів і уважно використовувати команди. Фахівці радять відразу розібратися з тим, як видалити драйвера програми. У нашому випадку мова йде про Hitachi Microdrive. Для цього потрібно відкрити властивості вінчестера і вибрати оновлення драйверів. Цей процес автоматично позбудеться від сторонніх установок і завантажить рідний драйвер. Зміна параметрів флешки призведе до того, що користувач не матиме гарантії, тому краще не експериментувати з новокупленным пристроєм. До того ж, якщо помилитися у налаштуваннях можна позбутися накопичувача.

Популярі новини
Загрузка...