Відсутність або пошкодження Master Boot Record при установці Windows на знімні носії: як усунути проблеми?

103 0 Новини високих технологій

При установці операційних систем на жорсткі диски інсталятор зазвичай сам визначає, який буде використовуватися варіант завантажувача і організації таблиць розміщення файлів. Однак у випадку встановлення Windows на знімні носії за допомогою однієї з найбільш потужних утиліт сучасності під назвою WinNTSetup, досить часто користувачам доводиться самим вибирати ці параметри, а програма може сигналізувати про неполадки або пошкодженнях завантажувальних секторів. Операційна система також може видавати повідомлення в самому початку завантаження (щось на зразок Master Boot Record damaged), однак усуваються такі проблеми порівняно просто шляхом використання в командному рядку спеціального інструменту Bootrec.exe з додатковими атрибутами. Зазвичай достатньо через пробіл дописати поєднання /fixMBR і /fixBoot, а якщо це не допоможе, виконати повну перезапис завантажувача з додаванням до основної команди атрибута /RebuildBCD.


Master Boot Record або GUID: що віддати перевагу для жорсткого диска або завантажувального носія?

Для початку давайте розберемося, у чому полягає відмінність між цими двома стандартами. Master Boot Record або скорочено MBR можна інтерпретувати як головну завантажувальну запис, якій первинна система BIOS передає управління після перевірки системних компонентів при старті комп'ютера. Цей стандарт підтримується більшістю відомих ОС, включаючи Linux і MacOS різних версій. Досить часто при установці операційної системи на жорсткий диск або знімний носій доводиться розбивати на розділи, а головним недоліком MBR є те, що цей стандарт не підтримує носії з обсягами більше 2 Тб і не може створювати більше чотирьох логічних розділів на одному диску.


Відсутність або пошкодження Master Boot Record при установці Windows на знімні носії: як усунути проблеми?
Навпаки, GUID являє собою нову форму організації таблиць розміщення файлів, але працює тільки з первинними системами UEFI та дисками GPT. Кількість створюваних розділів практично не обмежена, і кожен з них може мати розмір більше 2 Тб. До того ж GUID зберігає кілька копій завантажувача, які розкидані по всьому диску. А ось якщо пошкоджений завантажувальний запис (Master Boot Record, яка зберігається у фіксованій локації, у користувача починаються проблеми. Втім, єдиної думки з приводу використання того чи іншого стандарту у фахівців поки немає, оскільки і GUID вважається недопрацьованою системою, хоча перспективи розвитку у неї досить високі.

У програмі WinNTSetup Master Boot Record горить червоним: як виправити?

Тепер перейдемо безпосередньо до усунення проблем, які можуть спостерігатися при установці Windows на знімні носії. Після запуску програми WinNTSetup праворуч в полі вибору завантажувального носія є три індикатори, котрі горять зеленим, оскільки спочатку додаток вибирає системний розділ вінчестера.
Відсутність або пошкодження Master Boot Record при установці Windows на знімні носії: як усунути проблеми?
При вказівці знімного носія їх колір може змінюватися. Про виникнення проблем можна судити за зміною кольору індикатора жовтий і червоний. На даний момент абсолютно неважливо, який саме колір присутній на індикаторі, оскільки виникла проблема усувається одними і тими ж методами.
Перший індикатор відповідає як раз за Master Boot Record. Якщо він горить червоним або жовтим, це свідчить про те, що завантажувальна область на носії не знайдена (відсутня або пошкоджена).
Відсутність або пошкодження Master Boot Record при установці Windows на знімні носії: як усунути проблеми?
Для усунення проблеми вам знадобиться додаткова утиліта Bootice, після запуску якої спочатку потрібно вибрати диск, на який передбачається здійснити установку операційної системи, потім використовувати кнопку Process MBR, вказати тип запису Windows NT 5.x/6.x, натиснути кнопку зміни конфігурації Install/Config, а з'явиться, вибрати пункт Windows NT 6.x MBR. Після закінчення всіх дій проблема буде виправлена, а індикатор засвітиться зеленим.

Проблеми з BOOTMRG PBR

Крім основного індикатора Master Boot Record, є ще два. Другий (розташований трохи нижче) змінює колір досить рідко, але якщо вже це сталося, по всій видимості, є якісь проблеми з форматуванням виділеного розділу (всі розділи повинні бути відформатовані тільки в NTFS).
Відсутність або пошкодження Master Boot Record при установці Windows на знімні носії: як усунути проблеми?
Для усунення помилки можна скористатися стандартним інструментом Windows, причому навіть з вибором швидкого очищення, але із зазначенням типу файлової системи NTFS.

Неполадки з BOOTPART

Нарешті, третій індикатор загоряється відмінним від зеленого кольором з причини того, що неправильно обраний активний завантажувальний диск (розділ).
Відсутність або пошкодження Master Boot Record при установці Windows на знімні носії: як усунути проблеми?
Для виправлення помилки використовується вищезазначена програма Bootice, вибирається диск, натискається кнопка Parts Manage, а у вікні змінюється активний розділ (флешка попередньо повинна мати один розділ для завантажувача розміром близько 100 Мб, а другий для операційної системи). Тепер залишається тільки натиснути кнопку Activate, після чого з'явиться повідомлення про успішної активації обраного розділу. По закінченні вищеописаних дій, знову запускаєте основну встановлену програму і вибрати потрібні розділи для завантажувача і основних файлів інстальоване на знімний носій операційної системи.

Дещо наостанок

На закінчення залишається сказати, що для всіх описаних ситуацій можна, звичайно, використовувати інструментальні засоби самих операційних систем Windows (в основному з командного рядка), однак такі рішення рядовим користувачам можуть здаватися досить складними, тому зі зрозумілих причин, не наводилися вище.

Популярі новини
Загрузка...