Як користуватися TunnelBear на ПК?

263 0 Новини високих технологій

Зараз настав такий час, що все більше і більше інтернет-ресурсів блокуються для відвідування і з політичних мотивів (Китай, Північна Корея, Україна), і з міркувань ринку використання тих або інших онлайн-сервісів (США). Для уникнення таких обмежень були створені спеціальні програми і ресурси, які розміщені у Всесвітній павутині, які прийнято називати VPN-клієнтами і проксі-серверами, працюють на основі тунелювання. Одним з найбільш простих, але в той же час дуже незвичайних додатків можна назвати невелику програму під назвою TunnelBear. Про те, як користуватися TunnelBear на ПК або на мобільному пристрої, й піде далі мова.

Що таке TunnelBear?

І для початку давайте визначимося, що собою являє цей програмний продукт. У самому широкому розумінні ця програма дійсно є саме VPN-клієнтом. Проте вона не завжди вбудовується в браузер, як це роблять деякі доповнення до веб-оглядачів, а змінює налаштування зовнішнього IP-адреси комп'ютера для всіх встановлених програм, які теоретично могли б у процесі роботи звертатися до якогось заблокованого для певного регіону знаходження користувача ресурсу.


В принципі, у чомусь ця програма схожа на відому утиліту SafeIP. Але чому ж тоді вона викликає такий величезний інтерес з боку користувачів і неймовірний захват? Та тільки тому, що використовувати її дуже просто. Налаштування, як такі, особливо змінювати не потрібно, а інтерфейс виконаний дуже незвично. Незважаючи на те що він представлений на англійській мові, особливі знання в даному випадку не потрібно, оскільки все і так зрозуміло, а сам процес роботи більше схожий на якусь гру. Додаток є кросплатформним, і його версією можна знайти для абсолютно різних десктопних і мобільних операційних систем. Єдиний недолік полягає в тому, що програма є умовно-безкоштовною і має свої обмеження щодо безкоштовного використання у вигляді ліміту трафіку (на цьому зупинимося трохи пізніше).


Установка програмного забезпечення та реєстрація

Отже, як користуватися TunnelBear? Спочатку додаток необхідно завантажити і встановити. В цьому нічого складного немає.
Як користуватися TunnelBear на ПК?
На офіційному ресурсі відразу можна вибрати модифікацію програми і завантажити або інсталятор для всієї операційної системи в цілому, або завантажити розширення для підтримка браузера (на жаль, тільки для Chrome і Opera). Інсталяційний файл, що виконується у Windows останніх версій запускається від імені адміністратора (якщо суперадминистраторская запис не відключена), після чого залишається просто слідувати вказівкам Майстра установки».
Як користуватися TunnelBear на ПК?
Для браузерів встановлювати клієнт не потрібно, оскільки після переходу за посиланням з'являється кнопка негайного додавання розширення оглядач.
Як користуватися TunnelBear на ПК?
На одній із стадій установки з'явиться вікно з пропозицією реєстрації, яку для продовження потрібно виконати в обов'язковому порядку. Негайний вибір регіону можна відкласти, після чого потрібно буде підтвердити реєстрацію. А ось з отриманням листа можуть виникнути проблеми, тому доведеться трохи почекати або вимагати повторну відправку. Але припускаємо, що створення аккаунта підтверджено і встановилася програма.
Примітка: якщо лист не отримано, встановіть розширення для браузера. По ідеї, з ним проблем не буде, хоча підтвердити адресу пошти доведеться в будь-якому випадку.

Як користуватися TunnelBear VPN: знайомство з інтерфейсом

Тепер перейдемо до самої програми. Отже, як користуватися TunnelBear? Інтерфейс програми виконаний у вигляді карти світу з зазначенням вашого місцезнаходження з зображенням якогось звіра, а навколо розташовані тунелі, які являють собою якісь маршрути, через які можна буде підключатися до потрібних ресурсів.
Як користуватися TunnelBear на ПК?
Для зміни локації можна використовувати кнопку включення VPN з автоматичною зміною місцезнаходження (ON/OFF), після чого ведмідь почне рити тунель. Якщо вимагає ручний вибір, потрібно просто клацнути на потрібному державі, представленій на карті, і підтвердити з'єднання через VPN.

Як користуватися TunnelBear на комп'ютері: деякі важливі настройки

Як бачимо, нічого особливо складного немає. Однак, говорячи про те, як користуватися TunnelBear, окремо варто сказати кілька слів про настройках програми.
Як користуватися TunnelBear на ПК?
Їх не так багато, але особливу увагу потрібно звернути на старт програми разом з системою, а також налаштування для спливаючих підказок і повідомлень. Крім усього іншого, при виборі деяких локацій швидкість інтернету може падати досить істотно.

Кілька слів про мобільних пристроях

З мобільними девайсами ситуація дещо складніша. Якщо говорити про те, як користуватися TunnelBear саме на таких пристроях, особливо варто відзначити, що в процесі інсталяції клієнта потрібно буде погодитися з установкою спеціальних сертифікатів. Ще одна неприємність, зокрема власників «яблучних» гаджетів, підстерігає в ситуації, коли рівень заряду батареї помітно знижується. iOS самостійно відключає VPN-з'єднання, і активувати його немає ніякої можливості.

Ціна питання

Само собою зрозуміло, що досить часто виникають питання з приводу того, як користуватися TunnelBear безкоштовно, адже додаток, як вже було сказано вище, відноситься до умовно-безкоштовним. На даний момент обмеження трафіку становить близько 500 Мб в місяць. Якщо хочете отримати більше, можна поділитися втішною відкликанням про програму (плюс 1 Гб), для безліміту на комп'ютер і двох мобільних девайсів ціна складе 5 доларів в місяць або 50 доларів в рік. Що стосується зниження швидкості підключення, з цим нічого не поробиш. Вона, наприклад, при виборі в якості локації Великобританії може падати в п'ять разів! Уникнути цього можна за рахунок додавання в спеціальний список деяких сайтів, для яких трафік буде йти безпосередньо. Загалом, наскільки доцільно використовувати цю програму, вирішувати вам самим. Інтерфейс і простота використання дійсно заслуговують усіляких похвал, але проблеми з підтвердженням реєстрації та оплатою, якщо обсяг трафіку у вас значно вище ліміту, зводять нанівець популярність цього програмного продукту (куди простіше встановити на комп'ютер або мобільний пристрій останню версію браузера Opera з вбудованим клієнтом VPN, не платити взагалі ні за що і не залежати ні від яких лімітів). Так, і прямий конкурент – безкоштовна програма SafeIP – працює не гірше.

Популярі новини
Загрузка...