Служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена: як її активувати?

137 0 Новини високих технологій

Незважаючи на те що основні служби та важливі компоненти системи, що відповідають за бездротове підключення комп'ютера до віртуальних приватних мереж або інших пристроїв, що підтримують бездротову передачу даних, активовані за замовчуванням, нерідкі ситуації, коли при спробі встановлення зв'язку між пристроями або підключення до бездротових мереж система раптом повідомляє про те, що служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена. Що робити в такому випадку, знають далеко не всі користувачі. Саме тому для всіх тих, хто в цих питаннях особливо не розбирається, можна навести декілька методик, які допоможуть усунути виниклі проблеми.

Що таке служба WlanSvc і за що вона відповідає?

Але для початку давайте коротко зупинимось на тому, що ж це за служба. Визначення цього компонента говорить сама за себе. Це саме служба автоматичного розпізнавання бездротових мереж Wi-Fi на основі стандарту iEEE 80211 і визначення пристроїв, які можуть передавати дані з використанням радіомодулів Bluetooth. Користувачеві при спробі підключення до таких мереж або пристроями, встановлювати необхідні параметри не потрібно (це зрозуміло).


Служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена: як її активувати?
Але у випадку коли служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена, навіть при включеному бездротовий адаптер, встановленому на комп'ютері або ноутбуці, у списку доступних мереж ви нічого не побачите. В рівній мірі це відноситься і до активації передачі даних по Bluetooth, коли суміжне пристрій просто не буде визначено як активну і знаходиться в радіусі дії бездротового модуля.

У чому причина помилки запуску служби?

Що ж стосується причин відключення цього системного компонента, відразу виявити їх буває абсолютно неможливо. В якості основних факторів, які можуть вплинути на стан служби, зазвичай називають вірусне вплив або конфлікти пов'язаних зі службою процесів з іншим аналогічним програмним забезпеченням, необдумане втручання користувача в системні налаштування, збої і помилки самих ОС Windows при пошкодженні важливих файлів і т. д. До щастя, усувається дана проблема досить просто. Можна запропонувати два основних варіанти активації служби, які може застосовувати будь-який користувач. Розглядати дії з командним рядком не будемо, оскільки багатьом вони можуть здатися досить складними. Втім, більшості користувачів це і не потрібно.


Служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена: як її активувати?
Примітка: іноді система безпосередньо може не сигналізувати про деактивированном стані основний служби, а видає повідомлення про неможливість старту (запуску) дочірніх служб (найчастіше це помилка під номером 1068), що, в свою чергу, як раз і свідчить про виниклу проблему.

Служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена: як включити її у відповідному розділі налаштування?

Отже, основна методика полягає в тому, щоб запустити служби спеціального системного розділу, в якому представлені параметри контролю абсолютно всіх запускаються і виконуваних Windows процесів. Щоб дістатися до нього швидше за все, викличте консоль «Виконати» і введіть на виконання поєднання services.msc. Можна, звичайно, піти обхідним шляхом, використовуючи для доступу розділ адміністрування в управлінні комп'ютером або в «Панелі управління». Але при цьому ви мимоволі виконайте безліч непотрібних дій.
При вході у відповідний розділ просто знайдіть потрібний компонент у представленому списку і подивіться на його стан (за замовчуванням для нього повинен бути заданий активний параметр «Виконується»).
Служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена: як її активувати?
Якщо ви бачите, що служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена, подвійним клацанням відкрийте вікно налаштувань, натисніть кнопку запуску служби, з випадаючого списку виберіть автоматичний тип старту і збережіть виставлені опції. За великим рахунком, процес активується і без перезавантаження. Якщо цього не сталося, на всякий випадок виконайте рестарт.

Служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена: як запустити процес через конфігурацію системи?

Однак не варто спокушатися! Справа в тому, що, незважаючи на застосування вищеописаної методики, активувати відповідає за службу процес таким способом іноді буває неможливо. Припустимо, що ви все виконали правильно, але система при спробі підключення видає резюме, що служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена. По всій видимості, обмеження на її запуск встановлено в конфігураторі, який має більш високий пріоритет.
Служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена: як її активувати?
Щоб активувати процес, в меню «Виконати» необхідно вписати скорочення msconfig, натиснути кнопку підтвердження, а після входу в потрібний розділ конфігурації перейти на вкладку служб і встановити галочку навпроти описуваного компонента. Але майте на увазі, що при діях з конфігурацією системи рестарт комп'ютера потрібно виконати в обов'язковому порядку.

Додаткові заходи

Якщо ж і після цього виявляється, що служба автоналаштування бездротової мережі WlanSvc не запущена, спробуйте завантажити з офіційного сайту Microsoft спеціально розроблені для усунення таких неполадок утиліти (підійде навіть невелика програма Microsoft Fix It) або скористайтеся підказками «Центру діагностики та усунення проблем», наявного в будь-який Windows-системі. Природно, не варто скидати з рахунків і віруси. На всякий випадок зробіть поглиблене сканування і усуньте всі загрози, використовуючи для цього портативні або дискові антивірусні програми. В принципі, якщо проблеми пов'язані з пошкодженням компонентів самої операційної системи, в якості додаткового інструменту для їх усунення можна запропонувати перевірку системних файлів, яку можна активувати через командний рядок за допомогою команди «sfc /scannow» (зрозуміло, без лапок). Якщо це не допоможе, наприклад, з причини блокування доступу до деяких файлів, спробуйте виконати аналогічну процедуру при завантаженні зі знімного носія з дистрибутивом або реанімаційних дисків зразок LiveCD. Після виконання всіх операцій повторіть описані вище дії для активації проблемної служби. Якщо не допоможе і це, в останніх версіях Windows можна спробувати зробити відновлення зі збереженням користувацьких даних або повернути комп'ютер (ноутбук) в початковий стан, що повною мірою відповідає «чистої» установки ОС, так би мовити, з нуля. Примітка: у деяких моделях лептопів для цього передбачено використання спеціальних меню, що викликаються кнопками або комбінаціями клавіш.

Популярі новини
Загрузка...