Сокет 771: характеристики материнських карт і відповідні процесори

250 0 Новини високих технологій

Сокет 771 підтримує процесори тільки від виробника Intel. Материнські плати з даним сокетом в основному створювалися тільки під серверні системи, однак є кілька варіантів і звичайних материнських плат.

Серверні материнські плати під сокет 771

Материнська плата SuperMicro X7DBE за розміром відповідає форм-фактор EATX. Процесори від Intel в кількості двох штук можуть розміщуватися на даній платі. Частота роботи серверного мосту варіюється від 667 до 1333 мегагерц. Процесори, які можуть розміщуватися на цій материнській платі, - це Xeon серії 5000. Чіпсет, встановлений на материнській платі 771 сокета, відповідає моделі Intel 5000.
Сокет 771: характеристики материнських карт і відповідні процесори
Підтримувана оперативна пам'ять - DDR2 FB-Dimm, на материнській платі шістнадцять слотів для розміщення ОЗП. Оперативна пам'ять може досягати максимальної частоти роботи до 667 мегагерц. Харчування для основного роз'єму материнської плати йде на 24 контакту.


Ще одна плата серверного інтерфейсу Intel S5000PSLSATA, розміри якої відповідають маркуванню SSI EEB. Кількість розміщуваних сокетів формату 771 - дві штуки. Так само, як і у попередньої материнської плати, тут фіксована частота роботи процесора. І підтримуються процеси тільки лінійки Xeon. Чіпсет даної плати носить назву Intel 5000.
Сокет 771: характеристики материнських карт і відповідні процесори
Слоти для розміщення оперативної пам'яті в кількості восьми штук можуть підтримувати формат DDR2 FB-Dimm - це спеціалізована планка, яка розрахована тільки для роботи на серверних материнських платах сокета 771. Працює така пам'ять з частотою до 667 мегагерц. Максимально допустимий загальний об'єм оперативної пам'яті не повинен перевищувати 32 гб.


ITZR G41GAL2

Дана материнська плата відповідає форм-фактору micro ATX і побудована на чіпсеті Intel G41. На платі може розміщуватися до двох планок оперативної пам'яті формату DDR3 Dimm, а максимальна частота - 1333 мегагерц. Є інтегрований графічний процесор, створений на основі моделі Intel GMA X4500.
Сокет 771: характеристики материнських карт і відповідні процесори

Процесори під LGA 771

Так як процесори сокета 771 повинні справлятися з роботою з великою кількістю оперативної пам'яті, вони апріорі дуже потужні. Для роботи на даному сокеті використовуються процесори марки Xeon серії 5000 так як їх архітектура здатна впоратися з внутрішніми завданнями. Модель Xeon Е5345 побудована на чотириядерному процесорі, частота якого становить 2330 мегагерц. Ядро носить кодову назву Harpertown і підтримує 64-бітний формат. Максимальна частота шини - 1333 мегагерц, що забезпечує прискорену передачу даних на інші пристрої. Кеш пам'яті другого рівня дорівнює восьми мегабайтам, що дозволяє виділяти по два мегабайти на ядро.
Сокет 771: характеристики материнських карт і відповідні процесори
Що стосується технологічного процесу, то тут є два варіанти процесорів - 45 нанометрів і 65 нанометрів. Чим менше техпроцес, тим продуктивніший процесор. Споживана енергія не перевищує 80 ват, а максимально допустима температура відповідає 65 градусів за Цельсієм. Наступний процесор під сокет 771 носить назву Xeon 5030 а його ядро іменується Dempsey. Двоядерний процесор здатний працювати з частотою до 2660 мегагерц. 65-нанометровий технологічний процес здатний обробляти дані з частотою 667 мегагерц. Кеш другого рівня загальним розміром в 4 мегабайт ділиться на два ядра по два мегабайти.
Сокет 771: характеристики материнських карт і відповідні процесори
Температура, з якою можна працювати, не повинна перевищувати 68 градусів, а енергоспоживання становить 95 ватів.

Установка 771 сокета в 775

Отже, настав час розібратися, яким чином перемістити процесор одного сокета в материнську плату іншого. Перший крок - це вибір материнської плати з сокетом 775 яка здатна працювати з процесорами моделі Xeon. Крок другий - завантажити прошивку для Біоса, яка створена для модифікації материнської плати. На сайті виробника є інструкція як прошити БІОС, не зачіпаючи при цьому операційну систему. Далі потрібно оглянути процесор: якщо на ньому є пропили і перепаянные контакти, то з встановленням проблем не виникне. При відсутності перепаек можна просто встановити спеціальну наклейку на потрібні контакти. Після цього доведеться прибрати ключі з плати. Якщо зробити все акуратно, то працездатність материнської плати не постраждає. Потрібні ключі розміщені по боках процесора. Вирізаються вони простим канцелярським ножем.
Сокет 771: характеристики материнських карт і відповідні процесори

Можливі нюанси

Іноді, після прошивки Біоса і установки процесора в материнську плату можуть траплятися помилки. Одна з таких проблем виявляється на нових операційних систем Win 8 і далі, так як вони можуть зажадати певні функції процесора. Для усунення цих проблем необхідно перевірити версію Біоса, якщо вона застаріла, то потрібно її оновити або перепрошити. Головне, щоб в прошивці були вказані мікрокоди для моделі процесора. Проблема може виникнути і з охолодженням - кулер буде працювати на повну потужність. Причина цієї проблеми криється в Біосі, де виставлені параметри агресивного охолодження. Також може бути, що охолодження не може впоратися з таким потужним процесором. Ще одна проблема виражається як чорний екран при запуску. Всьому виною некоректна установка процесора в роз'єм. Для усунення цієї проблеми потрібно перевірити, чи до кінця зрізані ключі. Якщо все вірно, а екран все одно чорний, то варто перевірити функціональність старого процесора. Можливо, проблема криється в пошкодженому сокеті.

Популярі новини
Загрузка...