Мікропроцесори початкового рівня для настільних систем Celeron або Pentium. Що краще?

189 0 Новини високих технологій

У цьому огляді будуть розглянуті найбільш бюджетні моделі ЦПУ для стаціонарних персональних комп'ютерів від компанії «Інтел» і буде дана відповідь на питання: «Що краще: Celeron або Pentium?» Ці два сімейства чіпів мають скромні технічні специфікації і призначені для складання низькопродуктивних ЕОМ. Також будуть надані рекомендації щодо можливих випадків застосування таких мікропроцесорів.

Мікропроцесори початкового рівня для настільних систем Celeron або Pentium. Що краще?

Позиціонування

Перед тим як ми визначимося з тим, який процесор краще - Celeron або Pentium, - розберемося з тим, до якої ніші ці обчислювальні пристрої можна віднести. П'ятнадцять років тому асортимент чіпів компанії «Інтел» містив лише два сімейства мікропроцесорів, які були раніше вказані. При цьому найбільш продуктивні ПК ґрунтувалися на ЦПУ серії «Пентіум». А ось ЕОМ початкового і середнього рівня базувалися на чіпах Celeron. Останні також з великим успіхом знаходили застосування у складі офісних ЕОМ.


Зараз же ситуація кардинально змінилася. Комп'ютери середнього і преміального рівня ґрунтуються на ЦПУ i3 i5 і i7. А ось герої цього огляду дозволяють збирати лише ЕОМ бюджетного і початкового рівня. Тобто пристрої серії Celeron найбільш оптимально використовувати тільки для офісних комп'ютерів. А ось Pentium не тільки для такої задачі можна задіяти, а й при реалізації ігрової системи початкового рівня. Тепер спробуємо дати відповідь на те, що краще - Celeron або Pentium.
Мікропроцесори початкового рівня для настільних систем Celeron або Pentium. Що краще?

Специфікації та призначення молодшої моделі

На поточний момент актуальною комп'ютерної платформою від «Інтел» є LGA1151 v2 представлена в кінці 2017 року. Вона призначена для установки чіпів 8-го покоління, які базуються на легендарній архітектурі Core. На поточний момент молодша лінійка чіпів Celeron включає тільки дві моделі: G4900 і G4920.


Технічні специфікації у них практично ідентичні. Єдина відмінність полягає в тому, що молодша модифікація працює на частоті 31 ГГц, а старша – 32 ГГц. В іншому ж параметри цих мікропроцесорів наступні:
 • Два обчислювальних ядра.
 • Кеш-пам'ять третього рівня 2 Мб.
 • Інтегрований контролер ОЗП, здатний функціонувати в двоканальному режимі. Тип пам'яті DDR4 а її максимальний розмір обмежений 64 Гб.
 • Вбудована відеокарта UHD Graphics моделі 610.
 • Тепловий пакет ЦПУ становить 54 Вт.
 • Технологія виготовлення напівпровідникової підкладки відповідає нормам 14 нм.
 • Пропускна здатність системної шини – 8 Гб/сек.
 • Наведені раніше характеристики вказують на те, що обчислювальних ресурсів такого чіпа лише достатньо для реалізації найпростіших завдань. До останніх можна віднести офісні пакети, відтворення відео, перегляд інтернет-ресурсів і навіть невимогливі до апаратного забезпечення гри. Для того щоб визначитися щодо того, що краще - Intel Celeron або Intel Pentium, розглянемо параметри і більш продуктивного сімейства мікропроцесорів.
  Мікропроцесори початкового рівня для настільних систем Celeron або Pentium. Що краще?

  Характеристики чіпа початкового рівня. Його спеціалізація

  Тепер розглянемо характеристики актуальної лінійки Intel Pentium. Який краще - Intel Celeron або ж «Пентіум» на поточний момент? З точки зору продуктивності краще вибрати пристрій другої серії. А ось більш низька вартість у представників першої лінійки.
  Зараз «Інтел» пропонує три моделі цієї серії: G5400 G5500 і G5600. Відмінність між ними полягає в тому, що, частота у молодшого ЦПУ дорівнює 37 ГГц, середнього – 38 ГГц, а найбільш продуктивного – 39 ГГц. Інші ж параметри у цих мікропроцесорів такі:
 • Два ядра, здатні обробляти інформацію в чотири незалежних потоку.
 • Об'єм кешу на третьому рівні збільшено до 4 Мб.
 • Контролер оперативної пам'яті все також призначений для роботи в поєднанні з мікросхемами DDR4 і здатний обробити ОЗУ об'ємом 64 Гб.
 • Рівень енергоспоживання обмежений 54 Вт.
 • Інтегрований прискорювач UHD Graphics у виконанні 630.
 • Напівпровідниковий кристал процесорних пристроїв виготовлений по технології з допусками в 14 нм.
 • Системна пам'ять все також може пропустити 8 Гбіт/сек.
 • Вартість. Рекомендації

  На поточний момент чіпи лінійки Celeron моделей G4900 і G4920 можна придбати за 2700 і 4200 крб. відповідно. У свою чергу, ЦП Pentium G5400 G5500 і G5600 оцінені в 45006800 і 7300 руб. Тому з позиції вартості найбільш оптимально купувати G4900. А от з точки зору продуктивності вже краще купити G5400. В останнього чіпа з більш продуктивними пристроями різниця за характеристиками мінімальна, а ціна вже істотно відрізняється. Саме відштовхуючись від цих двох критеріїв і потрібно давати відповідь на питання про те, що краще - Celeron або Pentium.
  Мікропроцесори початкового рівня для настільних систем Celeron або Pentium. Що краще?

  Висновок. Підсумок

  Тепер підведемо підсумки і визначимося з тим, що краще - Celeron або Pentium. Перше сімейство мікропроцесорів найбільш оптимально використовувати при організації офісного робочого місця з ЕОМ. У цьому випадку на перший план виходить вартість чіпа, а його продуктивність у будь-якому випадку буде на достатньому рівні. Тому кращий вибір у цій ситуації – це G4900. Якщо ж планується реалізувати ігрову систему економ-класу, то краще вибрати ПРОЦЕСОРИ лінійки «Пентіум», наприклад, G5600 в поєднанні з ігровий дискретною відеокартою початкового класу. Саме так, відштовхуючись від списку реалізованих завдань, і рекомендується вибирати процесорні пристрої на сьогоднішній день.

  Популярі новини
  Загрузка...