8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

292 0 Новини високих технологій

Сучасні 8-ядерні ноутбуки - це високопродуктивні мобільні обчислювальні системи. Апаратне забезпечення таких пристроїв має солідний запас продуктивності і дозволяє вирішувати будь-які актуальні на сьогоднішній день завдання. Основні сфери використання таких ПК - це ігрові ЕОМ, системи кодування мультимедійного контенту і графічні станції для обробки зображень у високому дозволі. Саме моделі таких ноутбуків і будуть розглянуті в цьому матеріалі.

8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

Позиціонування. Призначення

Як було раніше зазначено, 8-ядерні ноутбуки націлені на використання лише в якості високопродуктивних обчислювальних пристроїв. У них відповідні технічні специфікації. Також вартість таких переносних ПК дуже і дуже висока. Тому економічно такі мобільні комп'ютери доцільно використовувати лише при обробці самого складного на поточний момент програмного забезпечення. До останнього можна віднести сучасні ігри. Причому такі комп'ютери дозволяють запускати будь-такий софт з максимальним рівнем якості. Другий можливий варіант експлуатації такого ноутбука - це графічна станція. Така ЕОМ в обов'язковому порядку оснащується дискретною відеокартою преміального рівня. Тому при виконанні такого софта у цього ПК проблем не повинно виникнути. Ще один варіант експлуатації такого ноутбука - це система кодування аудіозаписів і відеофайлів. Наявність восьми і більше потоків обробки коду в ЦПУ суттєво підвищує швидкість виконання завдання в цьому випадку.


Особливості комплектації

Оскільки 8-ядерні ноутбуки відносяться компаніями - виробниками до сегменту флагманських обчислювальних систем, то і комплектація у них повинна бути відповідною. Як правило, в неї входить наступне:
 • Високопродуктивний ноутбук.
 • Акумуляторна батарея до обчислювальній системі.
 • Керівництво користувача.
 • Набір дисків. На одному з них записані драйвери, документація та спеціалізовані діагностичні утиліти. На інших же можна знайти найбільш свіжі і ресурсомісткі іграшки, за допомогою яких можна перевірити реальний рівень швидкодії такого ПК.
 • Блок живлення.
 • Гарантійний талон. Термін дії останнього обмежений одним роком з моменту оформлення покупки.
 • У будь-якому випадку список постачання таких ЕОМ достатній і дозволяє використовувати їх за прямим призначенням відразу ж після придбання.


  8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

  Процесори і відеокарти

  Зараз 8-ми ядерні ноутбуки можуть ґрунтуватися на мікропроцесорах двох серій: Core i7 від "Інтел" і Ryzen 7 від AMD. У першому випадку мова йде про спеціалізованому чіпі для мобільних комп'ютерів. Його частота штучно знижений і це дозволяє мінімізувати енергоспоживання. Також необхідно відзначити ще й той момент, що до складу ЦПУ даного сімейства входить 4 блоку обробки коду, які на рівні софта перетворюються в повноцінні 8 логічних потоків. У свою чергу, Ryzen 7 призначений для експлуатації в складі настільних систем і має вісім фізичних модулів для обробки коду. При цьому технологія SMT дозволяє одному такому модулю 2 обробляти потоку програмного коду. В сумі це дозволяє отримати 16 логічних ядер. Тобто продуктивність таких мікропроцесорів істотно зростає в тому випадку, коли софт оптимізувати під більшу кількість обчислювальних блоків і потоків.
  Як же відеокарт в таких комп'ютерах використовуються GeForce GTX 1080 або ж Radeon RX480. Більшу швидкодію у першої відеокарти. Тому її краще вибирати при покупці такого прекрасного ПК.

  Пристрій компанії ASUS. Його характеристики

  8-ядерний ноутбук ASUS моделі GL702ZC ROG базується на ЦПУ Ryzen 71700 з частотою формулою 30/37 ГГц і відеокарті Radeon RX580 з 4Гб відеобуфера. Причому ці елементи призначені для використання в настільних системах, а інженери цього легендарного виробника все-таки зуміли створити складний кулер і задіяти їх в мобільному комп'ютері. Діагональ екрану пристрою дорівнює значним 17", а його дозвіл - 1920х1080. Тип використовуваної матриці в дисплеї - IPS. Кути огляду останньої як у вертикальному напрямку, так і в горизонтальному, становлять 178 градусів. Обсяг системного ОЗП дорівнює 24 Гб, але його можна збільшити до 32 Гб. Загальний розмір накопичувачів дорівнює 1256 Гб. При цьому обсяг твердотільного накопичувача для системного софта дорівнює 256 Гб, а жорсткого диска - 1Тб. У ролі ОС є Windows 10 у виконанні Professional. Причому ліцензійна. У маркуванні цього обчислювального пристрою є приставка ROG. Тобто сам виробник цей ПК відносить до категорії ігрових.
  8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

  Рішення ACER. Його параметри

  Ще більш просунуті технічні характеристики має 8-ядерний ноутбук ACER моделі РН517-61. У цьому випадку використовується мікропроцесорів Ryzen другого покоління з маркуванням 2700 і частотою формулою 37/43 ГГц. Тобто раніше розглянуту модель ПК це пристрій обійде по продуктивності на 15-20 відсотків.
  До того ж в якості відеокарти використовується Radeon Vega 56 з 8 Гб пам'яті НВМ2. Обсяг ОЗП в цьому ПК збільшений до 32 Гб, і як зробити його більше неможливо з тієї причини, що всі слоти вже зайняті. Розмір дисковод підсистеми збільшений до 2512 Гб. При цьому розмір SSD - накопичувача дорівнює 512 Гб, а вінчестера - 2 Тб. Специфікації екрану ідентичні тим, що були наведені раніше розглянутої моделі.
  8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

  Пропозиція НР. Його специфікації

  На жаль, на сьогоднішній компанія НР поки офіційно не представила повноцінні 8-ядерні мобільні ЕОМ. Тому в цьому випадку можна придбати лише тільки пристрої на основі Core i7 від "Інтел". 8-ядерні ноутбуки HP можуть обробляти код лише 8 логічних програмних потоків. В якості прикладу розглянемо модель мобільного ЕОМ G5 даної компанії з позначенням 1LR38AV_V1. Цей ПК ґрунтується на процесорному пристрої серії Core i7 8-го покоління моделі 8550U. Це енергоефективне рішення націлене на сегмент мобільних обчислювальних систем. Його частота змінюється в межах від 1.8 до 4.0 ГГц. Тобто продуктивність у нього на достатньому рівні.

  В ролі ж відеокарти використовується інтегрований адаптер HD Graphics 620. Як результат, в якості графічної станції такий ноутбук вже застосовувати не можна. Також з высокотребовательными іграми можуть бути проблеми. Об'єм ОПЕРАТИВНОЇ пам'яті обмежений 8 Гб, але його можна без проблем збільшити при необхідності до 32 Гб. Також частину системної пам'яті резервується під потреби графічний прискорювач. Для зберігання програм і даних є тільки жорсткий диск з нормальним об'ємом 1 Тб. Розмір екрану: 13.3". Але при цьому його дозвіл складає все ті ж 1920х1080 і тип використовуваної в цьому пристрої матриці все той же - IPS. В порівнянні з двома раніше розглянутими моделями ПК це пристрій може похвалитися більш тривалим часом автономної роботи. Але ось продуктивність буде істотно нижче.
  8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

  Вартість

  Спочатку ноутбук з 8-ядерним процесором не може мати низьку вартість. Такі пристрої забезпечують неперевершену продуктивність і відносяться до сегменту флагманських рішень. Переносний комп'ютер модифікації GL702ZC-GC189R від ASUS ROG зараз можна купити за 125000 рублів. Знову-таки, ця сума справедлива для торгових точок в Інтернеті. У спеціалізованих магазинах ціна буде ще вище 10000 - 15000 рублів. Поки ціна на РН517-61 від ACER офіційно не оголошена. Але, швидше за все, вона складе 160000 - 170000 рублів. Рішення НР є найбільш доступним. Його вартість дорівнює 55000 - 60000 рублів. Така ціна обумовлена більш скромними технічними специфікаціями.
  8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

  Відгуки. Рекомендації по експлуатації

  Сучасні ігрові 8-ядерні ноутбуки мають цілий ряд важливих переваг. Власники у відгуках до них відносять:
 • Високу продуктивність, яка дозволить ще довго подібним обчислювальним системам бути актуальними і вирішувати різноманітні завдання.
 • Можливість використання в будь-якому місці без обмежень за часом.
 • Високу надійність. Дана група обчислювальних пристроїв належить до кришталевих рішень. Відповідно, напівпровідникові елементи, які використовуються в цьому випадку, мають велике час напрацювання на відмову.
 • До негативних моментів у даному випадку відносять:
 • Скорочене час автономного функціонування. Високопродуктивне апаратне забезпечення багато споживає електричної енергії, і батарея досить швидко розряджається.
 • В обов'язковому порядку такий ПК повинен оснащуватися додатковою системою охолодження. Тому рівень шуму під час його роботи зростає.
 • Висока вартість.
 • 8-ядерні ноутбуки: вибір, рейтинг кращих, технічна характеристика, класифікація, інструкція по використанню, специфікація та особливості експлуатації

  Висновок

  У цьому огляді розглянуто 8-ядерні ноутбуки в різних модифікаціях. Це високопродуктивні і дорогі переносні ЕОМ. Купувати такий персональний комп'ютер доцільно лише в разі обробки складного програмного коду. У всіх інших випадках вибір можна зупинити і на менш продуктивних мобільних комп'ютерів з більш низькою ціною.

  Популярі новини
  Загрузка...